Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya nem normális. Üvöltözik...

Anya nem normális. Üvöltözik állandóan?

Figyelt kérdés

Leírom az előzményeket. Légyszi olvassátok el.

Idén elmentem egyetemre /főiskola/ igazságügyi igazgatásra.

Anyának vna egy férje akivel nagyon rossz a kapcsolta és így egyedül nevelt igazából. Mert a férje nem segített anyagilag.

Év elején úgy gondoltam hogy tovább akarok tanulni, ezért érettségi után jelentkeztem igazságügyi igazgatásira aminek anya nem örült. Azt mondja hogy nem akarja már hogy itthon lakjak meg "élősködő vagy mint a mocskos apád..ott rohadjon el ahol van" stb stb..

Meg hogy jobb lenne ha egyetem helyett munkát keresnék mert ő egyedül nem bír eltartani.

Felvettem ezért a diákhitel 1-et és 2-t is és mellette októbertől dolgozni szeretnék csak most még annyira új minden. Nagyon nagy kavarodás van bennem, még nagyon szokok mindent és azt sem tudom hol áll a fejem. Ezért még nem akartam szeptemberben munkát vállalni, bár közvetítőhöz már elmentem.

Anya üvölt velem hogy menjek dolgozni mert hajléktalan leszek, eladósodok, kukázni fogok, hozzá nem jöhetek.

Átakarok menni jogra jövőre mert azzal azért több mindent tudnék kezdeni, meg szeretnék nagyon jó átlagot is.

De már gyűlölök hazajárni és azon gondolkodtam hogy lehet jobb lenne ha tényleg itt hagynám a sulit és dolgoznék?

Szerintetek? Annyira rossz. Sehol nem érzem már otthon magam. Másik városban azért nem mert ott még új minden, itthon meg már úgy érzem nem tartozok ide. Nem akarja senki hogy itt legyek a lakásban. Akárhányszor hazajövök csak ezt hallgatom, az üvöltést..nekem erre nincs szükségem. Mit csináljak?


20/l


2016. szept. 22. 15:27
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
96%

Nem mondtam, hogy elvégzed. Azt írtam, minek végzed, ha nem ide akarsz járni? Igekötő nélkül más az ige jelentése, mint igekötővel, hogy akarsz így jogra menni, hogy ezt nem tudod? Ezzel most nem bántani akarlak, csak nem értem, hogy akarod ezt?


Átveszni nem vesznek át, felvételizned kell, ez tuti. Inkább csináltál volna emelt érettségit plusz tanulással, mint most ezt a sok százezer forintot felvetted hitelben, hogy egy olyan szakra járhass (azaz olyan szakot végezhess most jelenleg), ami nem is érdekel.


Ha meg anyád jelezte, hogy nem bírja ezt anyagilag, nem tudom, miért kezdtél bele... Persze, hogy üvölt, ha figyelmen kívül hagyod, amit mond.

2016. szept. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:

DE ÁTVESZNEK!

Mivel még az oktatóval is beszéltem és azt mondta hogy év végén ha jó az átlagom és megvan a kreditem akkor átvesznek!

2016. szept. 22. 16:05
 23/45 anonim ***** válasza:
88%

Mindenképpen folytasd a sulit! Ne forduljon meg a fejedben az ellenkezője, meg fogod tudni oldani. Bár nem vagyok a helyzetedben, de elhiszem, hogy új minden és szokni kell, jó az, ha hamarosan vállalsz munkát.

(A válaszadók meg ne a kérdezővel kötözködjenek. Akinek nem inge...)

2016. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
51%
Kezdem megerteni mi baja anyukadnak veled.
2016. szept. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, nem lett volna egyszerűbb fizetős jogra jelentkezni, és akkor nem lenne most ez a hercehurca? Jó átlaggal sokkal könnyebb ugyanazon a szakon belül átkerülni államira, mint más szakról, ugyan úgy fizetősre. Mert ugye azt tudod, hogy ha át is vesznek, csakis fizetősre?
2016. szept. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
43%
Csak az első oldalt voltam képes végig olvasni, és tudom, hogy én úgy raktalak volna ki, mint a fene. Örülj anyádnak, hogy ilyen jól bírja az élősködő fajtád. Nálam megtanultál volna repülni.
2016. szept. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
48%

Sajnalom, hogy ez az otthoni helyzet, termeszetesen anyukad viselkedese aljas, azt akarja elerni, hoy magadtol menj el, ahelyett h leulne megbeszelni a dolgokat, igy gondolom nem birod kapkodni a fejed, hogy mi is van, meg nagyon fiatal vagy.

Gondolom szegyelli belatni anyukad, hogy elege van az anyasagbol, ezert keresi a kakan a göcsöt.

Habar azert tisztan megmondta, h akarja h költözz el.

Lehet a ferje addig ragta a fulet miattad, h elhiszi, h ha elköltözöl, fellendul a hazassaga.

Ez egy aljas viselkedes a reszeröl, nincs csunyabb dolog a vilagon, mint valakit kipaterolni az otthonabol, de manapsag ez a divat, mindenki mindenkit paterol.

Sajnalom

2016. szept. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
64%

Azért engem meglep a viselkedésed kérdező.

Tudod én kicsit későn kaptam észhez, mivel az én szüleim 17 évesen közölték, hogy megvan a szakmám, dolgozzak, mert ők egy fillért nem adnak. Így dolgoztam. Majd férjhez mentem, és szültem 2 gyereket. Később 2 gyerek, férj, és 2 műszakos munka mellett gyorsítottan (2 év alatt) letettem az érettségit, majd elmentem levelezőre egyetemre. Lám sikerült lediplomáznom. Igaz, nem kifogásokat gyártottam, és igaz sokszor volt, hogy sírva fakadtam mert annyira fáradt voltam, de csináltam.

Te mit teszel? Még el sem kezdted a nagy betűs életet de már kifogásokat gyártasz. Én tényleg nem csodálom, hogy anyudnak elege van, és élősködőnek tart a család.

2016. szept. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
68%
37%-os nehogy már az anyukája legyen a hibás. Olvasd el.. a kérdező anyukája kifizetett egy csomó pénzt olyan szakra, amit a lánya nem akar elvégezni, csak azért csinálja hogy ne kelljen dolgoznia addig mert kimerül, viszont ahhoz a szakhoz, amit csinálni akar, nem sok hasznát veszi. és tényleg, ha a középszintű, nevetséges színvonalú érettségi így kikészített, a vizsgaidőszakba bele fogsz halni...
2016. szept. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
73%
Vagy anyukád lehet tudja amit te nem veszel észre, hogy úgyse fogod tudni megcsinálni, és ezért ágál annyira a sok hitel ellen.
2016. szept. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!