Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez szerintetek normális?

Ez szerintetek normális?

Figyelt kérdés

2Hónapja kiköltöztünk Németországba a családommal

nővérem otthon maradt.

Borzalmas volt életem legrosszabb 2hónapja

az iskola is szörnyű volt.

És egy hete hazajöttünk anyával mert nem bírtam a másik ok pedig összeveszett apával (családi okok)

és ugye úgy volt hogy itt maradunk meg minden

vissza is iratott az iskolába és én nagyon boldog voltam

és pénteken anya bejelentette hogy ő visszamegy

de ha akarok itthon maradhatok nővéremmel

és kijárhatom itt a sulit meg minden

erre tesóm is kijelentette hogy 1hónap és mi is megyünk

de én nem akarok😭😭

mit tegyek?


2016. szept. 25. 07:58
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Basszus... Nem irigyellek.

Szerintem ha van rá mód, maradj itt. Akár más rokonoknál. De valami stabil családban, nem ilyen rohangálósban.


Vannak unokatestvéreid?

2016. szept. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha nincs rokon, vagy barát, aki vállalná, hogy náluk lakhatsz?

A szüleid meg küldenek pénzt Németországból.

Ha nincs senki, akkor menni kell a szüleiddel.

Ne úgy állj hozzá, hogy milyen rossz, a pozitív gondolkodás sokat segít.

Nézd a jó, oldalát, olyan szinten tanulsz meg németül, ahogy itthon sosem sikerülne.

Az iskolába nem nehéz barátokat találni, csak idő kell hozzá és sikerülni fog, aztán úgy már könnyebb lesz beilleszkedni.

2016. szept. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Barát lenne akihez mehetnék de anya nem nem engedi..

mama beteg nem tudna elvállni

és szerintem unokatesóimse

2016. szept. 25. 08:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, még nem múltál el 18, úgyhogy szülői beleegyezés nélkül nem fog menni sajnos...

Akkor meg tényleg marad az, hogy próbáld a jó oldalát nézni...

Tényleg van is jó oldala, persze, de azért úgy, hogy egy-két havonta ide-oda, hát úgy nem olyan könnyű meglátni a jó oldalát... Mert lehet, hogy megint kimentek, aztán pár hónap múlva valakivel megint vissza...

2016. szept. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Beszéld meg anyuddal, hogy legalább ezt a tanévet itthon akarod végigjárni. Keressen valaki rokont, aki elvállal, vagy egyezzen bele, hogy valamelyik barátodéknál laksz, ha a szülei elfogadják, ő meg fizessen érte. Nem tudom, hány éves vagy, 16 fölött a gyámhivatalhoz is fordulhatsz, de ezt a legvégső esetre tartogatnám.
2016. szept. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm, akinek a szülei kinn dolgoznak németben már 3 éve, ő pedig otthon lakik egyedül.

19 éves. Ha vagy már ennyire önálló, és az anyukád ebbe beleegyezik, akkor én ezt is egy megoldásnak látom.

2016. szept. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez 16 évesen nem kivitelezhető. Szülői beleegyezés kell egy csomó mindenhez. Az iskola is kér mindenféle aláírást a szülőktől. Stb.
2016. szept. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Konkrétan mihez kell szülői aláírás a suliban a bizonyítványon kívül? :-) Az én gyerekem is ennyi, azért érdeklődöm...Amúgy "szülő/GONDVISELŐ" aláírása, beleegyezése kell, ha egyáltalán...16 éves kortól gyámhivatali engedéllyel a fiatalkorú maga választhatja meg a lakhelyét, amennyiben van megfelelő, alkalmas felnőtt, aki képes és hajlandó betölteni a gondviselő szerepét. Ő ír alá, ha szükséges.
2016. szept. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát az a gond hogy 13éves vagyok

nem sokára 14.

És ugye most 7.dikes vagyok

és anya azt mondta hogy ezt a két évet mindenképpen itt fogom kijárni

de már megy a kavarás

2016. szept. 25. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!