Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről? Mi...

Mi a véleményetek erről? Mi tévő legyek? Normális az, hogy nem akarok családot?

Figyelt kérdés
Nem akarok sem gyerekeket, sem feleséget, maximum egy élettársat. Anyám tudja, hogy ezt így akarom, de ő néha felhozza a témát (például néha vásárlásnál odamegy a babacuccokhoz) vagy amikor a legkisebb unokatesómról kapunk valami infót (pár hónapos), akkor egyből hozzám jön. Mondjuk tesóm nem lakik itt, ő már elköltözött, de neki annyira nem is számol be ezekről. Azt érzem, hogy tőlem várja azt, hogy utódjaim legyenek. 20/f

2016. szept. 6. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Normális. Annyira fiatal vagy még. Ebben a korban az a ritka, hogy egy fiú feleségről és gyerekről álmodozzon.

Mond meg anyukádnak, hogy nem tudod, mit hoz a jövő, de most a közeljövőben nem ez a célod, hogy családot alapíts.

2016. szept. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Te életed, te döntésed. Éld úgy, ahogy élni szeretnéd, s ne más elvárásainak felelj meg. Az, hogy vállalod a véleményedet egy pozitív dolog, mert így esélyt adsz a leendő párodnak, hogy eldöntse ezzel az elhatározással akar-e barátjának/élettársának/férjének.


Viszont még fiatal vagy, így anyukád feltehetően ebből fakadóan nem veszi komolyan a hozzáállásod a témához. Persze változhatsz még évek alatt, s lehet mégis családalapítást szeretnél. Ebből a szempontból a jövő pedig kiszámíthatatlan.


Egyébiránt pedig bárki mondjon bármit teljesen normális, ha valaki nem szeretne gyereket, családot. Vannak olyan emberek, akik ilyen környezetben érzik magukat teljesnek.

2016. szept. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Én 34 évesen gondolom ugyanígy. Nem kell paráznod ezen. Egyrészt, rengeteg időd van még a családalapításra, ha majd úgy érzed, hogy itt az ideje. Egyébként pedig szerintem a jövőben igen nagy divat lesz az, hogy sokan nem vállalnak gyereket, akár férfiak, akár nők, de még házaspárok is. Csak a szüleink generációja nagyon nem ebben nőtt még fel, és ők ki vannak akadva ezen, ezért sokan azért mennek bele a családalapításba, mert beletörődnek, hogy ez az élet rendje. És hát valahol szerintem is így van, de attól én még nem fogok családot alapítani, mert nagy általánosságban ezt tartják helyesnek az emberek. Ez csak fajfenntartási ösztön, de így is túl van már népesedve a Föld.
2016. szept. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem meg üldözési mániád van. Néha odamegy a babacuccokhoz, beszámol a rokongyerekről, és te egyből úgy gondolod, hogy unokát vár tőled? Te vagy otthon vele, természetes, hogy megosztja a családi híreket, lehet, hogy a babacuccokat is annak a kisgyereknek nézegeti.

Az, hogy 20 évesen nem akarsz még családot, teljesen normális, azt meg sem te, sem más nem tudja megjósolni, mi lesz 15-20 év múlva. Befolyásolni ne hagyd magad, a saját életedről neked kell dönteni.

2016. szept. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindnekinek ment a zöld pacsi. Kedves 4. válaszadó. Általában én soha semmiről nem tudok, amiről kellene tudnom, de egyedül ezt az egy dolgot osztja meg velem. Mondjuk ha faterom vagy bárki más rokon/ismerős mellette van, akkor is nekem szól először, hogyha én a világ másik végén vagyok vagy éppen suliban vagyok.
2016. szept. 6. 19:23
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Semmi gond ezzel. Én mondjuk akarok házasságot (egy éves kapcsolatban vagyok, 1-2 évet még várunk, de már szóbakerült a házasság téma), gyerek viszont nekem se kell soha.

Amúgy manapság sokan élnek élettársi kapcsolatban. Azzal sincs baj. A válás úgyis pénzbe kerül ;) lehet anyukád idejében ez nem pont így volt, de ez a te életed...


26L

2016. szept. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Semmi baj nincs ezzel. En sem akarok se elköteleződni, se gyereket. 27 eves nőként
2016. szept. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
De jó tudni, hogy nők is gondolkodnak így! :) F34
2016. szept. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én meg már kezdtem azt hinni, hogy csak én vagyok így, hogy 27 éves nőként eszembe se jut a gyerekvállalás. 5 éve remek kapcsolatban vagyok, de inkább élvezzük kettesben az életet illetve sokat dolgozunk mindketten. Ez így most jó. Persze, nem mondom, hogy ez nem változhat 5-10 év múlva, kíváncsi lennék milyen szép gyerkőcöt hoznánk össze :) :D de nem vagyok abban biztos, hogy ebben a korcs világban akarom-e, hogy a gyerekem legyen?!..
2016. szept. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!