Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket is bántana ez? Mit...

Titeket is bántana ez? Mit tehetek? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Van egy testvérem, aki 8 évvel idősebb nálam.

Mindig jól kijöttünk egymással, de ő volt a kedvenc, mert "simulékonyabb" jellem.

Összeházasodott egy manipulatív önző pasival és egy éve gyerekük is lett.

Az apa nem akarta a gyereket, (amit azóta is hangoztat), csak a testvérem akart anya lenni mindenáron. Mégis én segítettem a kisbaba körül egyfolytában, mert én "csak" tanultam az egyetemi záróvizsgámra és szakdogát írtam. Ezért napi 8 órákat nála takarítottam, babáztam, pelenkát hordtam, főztem, bevásároltam, szemetet hurcoltam stb.

A lényeg hogy rendesen kihasználtak, persze apuka fáradt volt bármit is csinálni pedig az út túloldalán van egy bolt és autójuk is van mégis én cipekedtem messziről gyalog nő létemre.

Mindenki más kibújt azzal, hogy ő dolgozik, úgyhogy menjek én és segítsek szegény tesómnak.

Na azóta, hogy a gyerek értelme nyiladozik, mindenki ráér és verseng a szeretetéért.

Gyerekhez nem férek oda, mert egymás kezéből veszik ki a nagymamák. Nekem nem örül annyira nyilván, mert most már nincs se időm, se alkalmam játszani vele.

Anyukámmal nem lehet 2 szót váltani, mert a gyerek az első és ezen a címen mindent meg is csinál tesómék helyett, vagy egyfolytában énekel/mondókázik a gyereknek és lesz*rja, hogy én beszéltem hozzá.

Olyan is volt, hogy direkt a kezembe nyomta a gyereket, hogy lássa ahogy hozzá kéredzkedik vissza, majd örül, hogy őt jobban szereti...

Apukám kifejezetten rossz apa volt, de most a kicsivel olyan odaadó, hogy sírni tudnék, hogy úgy 20 évvel ezelőtt miért nem volt ilyen...

Rohadtul idegesít az egész. Tesómnak elmondtam hogy zavar ez a dolog, persze az egészet úgy adta elő hogy ő nem látja ennek hasznát, de kihasználja a nagymamák versengését, ahogy csak tudja.

Kissé ellentmondásos.

Félek ha majd nekem is lesz gyerekem akkor ő is már csak második lesz, tesóéktól pedig nem fogjuk visszakapni azt a sok segítséget amit adtunk. :(


Nem is tudom mi a kérdésem pontosan. Csak le kellett írnom. Köszi ha elolvastad.



2016. szept. 27. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ülj le a tesóddal kettesben kb. neki is ezt mondd el amit ide leírtál. Biztos rá fog jönni hogy csúnyán kihasználtak.
2016. szept. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De beismeri hogy kihasznál másokat, szóval számára ez elfogadható. Kedves sógorom ilyen és mióta együtt vannak ő is ilyenné vált.

Persze az én kihasználásomat tagadná, meg mondom folyton ígérgeti hogy majd segít ő is ha nekem lesz gyerekem egyszer. De addigra meg az lesz a kifogás hogy ő 2 gyerekes anya nem ér rá sajnos ezért vagy azért, pedig megtenné...

2016. szept. 27. 21:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az a baj hogy nagyon jó szívű vagy. Vagyis nem baj, mert ez ritka, és ilyen emberből kell több, mint amilyen te vagy, de ezek alapján nem kell velük jónak lenned. Megmondod hogy nem tudsz segíteni, mert tanulsz, meg amúgy is segítettél már csomót. Tényleg ne legyél velük ennyire kedves, mert ennél csak még jobban kihasználnak(tapasztalat)
2016. szept. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy bánt ez az egész, az én apám a húgom gyerekeinek csinált homokozót az udvaron, az enyémeknek korábban eszébe se jutott, legót sem vihettek hozzájuk, mert az rendetlenséggel jár, labdázni se lehetett, mert nehogy a fákról letörjön egy kis ág, stb, stb, nekik viszont mindent szabad. Ez van, túltettem magam rajta, hálás vagyok a segítségükért, hogy a vakációkat náluk megoldhattuk, amíg elég nagyok nem lettek a gyerekek.
2016. szept. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Abból amit írtál te ezerszer talpraesettebb vagy mint a nővéred és valószínűleg a párod sem olyan lesz, hogy nem segít. Én valószínűleg minél messzebb mennék a családtól, hogy az én gyerekemet ne fertőzzék meg még kiskorában ezzel az egésszel. Látják évente 1-2 alkalommal, bőven elég, és biztos nem kérnék semmilyen segítségből
2016. szept. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez van, sógor és neje pofátlanul kihasznál mindent és mindenkit. Egyfolytában nagyszülők nyakán vannak minden hétvégén,de olyan szinten hogy legutóbb nagyszülők nyaralásbóül jöttek haza(Horvátországból) és amint beértek a házba sógor hívja, hogy "hazaértetek, akkor megyünk is" ,szegény anyósomék egy pillanatig addig se pihenhették ki az utazást. És persze mindig az ő kezükbe van nyomva gyerek. Mi már az elején megtagadtuk hogy vigyázzunk a gyerekre(mert abból kegyetlen véget nemérő kihasználás lett volna). Amit tehetsz hogy amikor neked lesz gyereked és hébe-hóba el kell menned valahová akkor pofátlanul te is kihasználod a családot, mondván tesónak lehet nekem nem? na pá- és ennyi mást nem tehetsz. Nézd a jó oldalát, a te leendő gyereked téged fog szeretni, míg tesód gyereke valszeg a nagyszülőket jobban fogja szeretni.
2016. szept. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kösziaz eddigi válaszokat.

Azt érzem hogy engem is cserben hagyott a családom és a gyerekem is így fog járni majd ha lesz. Ezeket a csalódásokat nem kívánom neki. Ráadásul párom családja se normális.

2016. szept. 28. 12:31
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és tesóm tervezi a második gyereket. De annál már nem fogok így segíteni. Apuka meg belemegy mert rájött hogy az elsővel se kell semmit csinálnia élheti ugyanúgy az életét zavartalanul.
2016. szept. 28. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!