Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az élet egy olyan...

Milyen az élet egy olyan családban ahol az egyik szülő fehér, a másik arab vagy indiai?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert mostanában olvastam erről a témáról. Szerinted mennyiben másabb egy ilyen család egy átlagos fehér európai családtól?
2016. okt. 1. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha a férfi más kultúrából érkezett, és tényleg abban nőtt fel, olyat nem akarnék magamnak.

Ezeknél a kultúráknál, ahol a nőket semmibe veszik, mindennapos a nemi erőszak, és hasonlók, hiába jön más országba a pasi, attól nem változik meg a felfogása.

Nem egy történetet olvashattunk már, amikor az ilyen apa elrabolta a gyereket, elvitte magával, és az anya belerokkant, mert semmit nem tudott tenni.

Szóval ez nem ország, hanem kultúra-függő.

Mert ha egy szomszédos országból választ magának valaki párt, ezt úgy értem, hogy hasonló európai kultúrából, akkor ezek a különbségek nem lesznek meg.

Szerintem a vallási fanatizmus az, amit kerülni kell.

2016. okt. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Azért nem akkora a szakadék a magyarok meg ezek között. A magyaroknál is elfogadott a nőverés megerőszakolás ha családon belül történik. Nyilván egy nyugat európai kultúrával összevetve már kicsit más a helyzet.
2016. okt. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem egyáltalán nem így van, sőt eléggé elítélik a családon belüli erőszakot.

Ha nem derül ki, az nem a társadalom vagy az állam hibája. Ha a sértett nem mondja el, akkor hogy szerezzenek tudomást róla?

De ha elmondja, akkor igenis meghurcolják azt a férfit, és mivel ez bűncselekmény, börtönbe is kerül jó eséllyel.


Azokban a kultúrákban, amikről én írtam, ezek a dolgok elfogadottak, mert ott egy nő nem egyenlő egy férfiemberrel. Ott nem lehet ezért pereskedni.

Ott egy VÉLT megcsalásért kiteszik a nőt a főtérre, és halálra kövezik.

Ott a 10-12 éves kislányokat férjhez adják teljesen legálisan, és biztos hallottatok már olyat, hogy a 40-50 éves férfi megerőszakolta a 10 éves feleségét, aki ennek hatására elvérzett és meghalt.

Emberi jogi aktivisták nem viccből harcolnak ezek ellen, és tudtommal ilyen jellegű harcok Magyarországon nincsenek.

Attól, hogy egyes dolgok nálunk is előfordulnak, még nem lesznek elfogadottak, vagy általánosságban nem jellemzők az országunkra. Szerencsére.

2016. okt. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
42%
ki robbanó
2016. okt. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Olyanokat ismerek, ahol az apa / anya ázsiai (kínai vagy japán), illetve az apa néger vagy arab. Mind ezerszer normálisabb család, mint amilyen az ide írók, illetve az ismeretségi körömben lévőknek van. Nőverés egyik családban sincs, viszont teljesen magyarban nem egynél tartanak vak komondort.
2016. okt. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem előítéletekre voltam kíváncsi hanem a kulturális háttér érdekelt. Hogy pl. milyen az életük egy multikulturális családban felnőtt gyereknek?
2016. okt. 1. 19:41
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Én magyar vagyok, párom bangladesi. Gyerekünk még nincs, de 3 éve házasok vagyunk.

A különbség mindig attól függ, hogy a másik kultúrából érkező mennyire akar beilleszkedni.

2016. okt. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Van ilyen ismerősöm. :)

Nem mások mint egy magyar-magyar házaspár.

Max. annyiban, hogy a külföldi fél néha elutazik haza a családjához. :)

2016. okt. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Semmilyen, mert előbb-utóbb elválnak.
2016. okt. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem klassz, hogy a gyerek kapásból 2 nyelvet meg tud tanulni plusz esetleg az angolt, ha az a közös nyelv a szülők közt, de az anya és az apa is taníthatja a gyerkőcöt a saját nyelvére és máris előnyben lesz felnőtt korában a nagybetűs életben! :)
2016. okt. 2. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!