Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan van kisebbségi érzésem...

Jogosan van kisebbségi érzésem, mert a páromnak van egy volt felesége és 2 két gyerekük is?

Figyelt kérdés
Ők elváltak, a nő akart válni. Majd összejöttünk mi, rá másfél évre. Szeretem nagyon és ő is engem, de féltékeny vagyok és folyton arra gondolok biztosan az a nő jobb volt valamiben mint én. Hisz vele tervezte az életét. Én meg olyan vagyok kicsit, mintha pótlék lennék, mi azért jöttünk össze, mert nekik nem sikerült. A párom családja is jóban van a volt feleséggel a történtek ellenére, unokákat imádják, olyan érzésem van, vajon ha nekünk lenne gyerekünk őt is szeretnék? Vagy vele már nem foglalkozna senki, mert nem ő volt az első? Hogyan győzzem ezt le magamban?
2016. okt. 11. 18:45
 1/9 anonim válasza:
97%

előszőr is fogadd el a tényt, hogy vann két gyereke és ez ne okozzon gondot. Gondolom hogy tartja a kapcsolatot a gyerekeivel (ahogy a nagyszülők is, ez természetes és az is hogy szeretik, hisz az unokájuk) így a volt feleségével is kapcsolatba kerül, de szigorúan csak a gyerekek miatt, azaz nevelési okokból. Próbáld ezt feldolgozni és ne okozzon gondot. Mivel annak a két gyerkőcnek is szükségük van az apjukra.

És ne felejtsd el, hogy ha elváltak, akkor nem működött. Szóval nem érez iránta már semmiféle szimpátiát.

Valószínűleg te vagy az egyik kulcsszereplője az életének.

Sose felejtsd el, hogy mostmár te vagy a főszereplő nem az exe, az ő szerepe már lejárt!

2016. okt. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Tipikus esete annak, hogy ha nincs probléma, akkor kreáljunk egyet.
2016. okt. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gömbicica ***** válasza:
87%

2.-el értek egyet.

én ugy gondolom, hogy az önbizalmad nagyon kicsi .(

Te mikor összejöttetek, biztosan tudtad, hogy választottad elvált, és gyermekei vannak.

Elfogadtad Őt igy ezzel a felállással.

Téged választott, nem a volt feleségét ismét.


Nem kell jövőbe látnokoskodni. mi lesz ha!!


Ha pótléknak érzed magad, esetleg meséld el párodnak, az ilyen irányu érzéseidet.

Viszont lehet, hogy ezzel csak csinálsz egy mübalhét, aztán mortyogva fogtok lefeküdni :( ennyit nem ér.


Légy magabiztos, csinos, kedves, a SZÜLEIHEZ IS!!! hogy lássák nem csak az exet lehet kedvelni, hanem Téged is.

Semmi baj nincs azzal, ha a nagyszülők az unokák anyukájával jóban vannak.

Ha rosszban lennének az lenne igazán rossz!!


Hogy győzd le az ilyen érzéseket? felejtsd el őket.


Éld a mindennapjaidat boldogan, mosolygósan, szeretetben :) lehetsz olyan jó fej is, hogy szereted a párod gyermekeit is!!!


és tényleg ne csinálj ott zürzavart, ahol nincs.

2016. okt. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Ez a te tudatos választásod, nem hiszem, hogy csak most derült ki és zsákbamacska volt. Ha az előtt ezen nem gondolkodtál el, hogy összejöjjetek, akkor most azon gondolkozzál el, hogy veled van.
2016. okt. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Másfél év alatt az ember ki szokott heverni egy kapcsolatot, vagyis nem csak "pótlék" vagy. Lehet, hogy nem is az első kapcsolata vagy a válás óta, mégis veled van. Nem volt jobb semmiben az exfeleség, hiszen véget ért a házasságuk. Anyósék szemében persze, hogy mindig fontos lesz, mert ott vannak az unokák (főleg ha ők az egyetlen unokáik, tehát nincs másik gyereküktől is unoka), de majd ha neked is lesz, akkor ők is fontosak lesznek (pláne ha tudsz valami "újat" nyújtani, tehát fiúunokák után lány, stb.)
2016. okt. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek érdeke, hogy a szülei ne utalják egymást válas után.
2016. okt. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Folyton arra gondolok biztosan az a nő jobb volt valamiben mint én. Hisz vele tervezte az életét." Igen vele tervezte és mi lett ebből a tervből? A párod tisztán látja, hogy tévedés volt az előző házassága. Hiba volt.Csak a gyerekeit szereti, az exét biztosan nem, hisz téged szeret.

Szóval az első házassága hiba volt, te vagy neki az igazi.

2016. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ülj le a pároddal, és mondd el neki ezeket: hogy valamiért így érzel.

Mivel nincsen egymással problémátok, látszik, hogy nem a szerelem, szeretet az oka.

Szerintem meg tudod vele beszélni normális keretek között. Lehet, hogy már számított erre a beszélgetésre, mert ő is látja rajtad, de nem meri vagy nem akarja így konkrétan megkérdeni.

Az első házasság azért lett válással befejezve, mert mégsem jöttek össze a dolgok. Bár hosszútávra terveztek, valami mégsem jött össze, a két gyermek ellenére sem.

Tehát nem pótlék vagy, hanem pont az ellenkezője. Az az ember, akiben azt látja, hogy veled beteljesülhet az, ami az első feleségével nem sikerült.

Sok elvált szülő marad jóban a válás után. Ha mindketten tudták, hogy válás lesz a vége, és belátták, hogy valamiért nem működik, közös megegyezés alapján váltak el. Közösen sikerült minden vagyoni elosztáson megegyezni, nincs is miért haragudniuk egymásra. Az, hogy jóban vannak a gyerekeiknek is jót tesz, hiszen bár nincsenek együtt a szüleik, tudnak úgy eltölteni időt egymással, mint bármelyik másik teljes család. Az ő felnövésük érdekében is érdemes volt jóban lenniük, hiszen így a gyerekek sem azt látták, hogy anya és apa állandóan vitáznak, vitatkoznak, vagy nem is beszélnek egymással, el sem bírják viselni egymás társaságát.

Igazából minden elvált szülőnek így kellene viselkednie, hiszen valami okból, amikor családot alapítottak, akkor úgy látták, milyen tökéletes döntést hoztak. Bármilyen körülmény is romlik el az évek múlásával, ennek az érzésnek nem szabadna elmúlnia, csak akkor, ha ők sem voltak teljesen biztosak abban, hogy gyereket akarnának, és ezt csak később merték maguknak is egy egymásnak is bevallani.

Szóval nem kell ilyeneken aggódnod, mert alaptanul feltételezel olyat, hogy te csak a pótlék vagy.

Minden kapcsolat úgy jön létre, hogy egy másik személlyel nem működött, csak így tud az ember szakítás után párt találni.

Gondolj arra, hogy milyen nagyszerű emberrel hozott össze a sors, és hogy attól, mert van egy másik családja, velük azért nincsen együtt, mert mégsem működött, és azért van veled, mert veled működik. De ha ilyeneken rágódsz, akkor még teljesen bebeszéled ezt magadnak, és elhidegültök egymástól. Beszéljétek meg. Egy párkapcsolatban mindent meg lehet beszélni. Még ha hülyeségnek is érzed így kimondva a sztorit, a számodra fontos, meghatározó dolgokról van benne szó. Nem szabad, hogy kényes témákról ciki legyen beszélgetnetek.

2016. okt. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy "nem érez semmiféle szimpátiát" iránta, ami nem is baj, sőt.


Ami viszont baj, hogy neked egészségtelen önbizalomhiányod van. Amit most itt megfogalmaztál, csak egy dolog. Érdekes, hogy pont olyan társat kerestél magadnak, ahol parázhatsz valamiért.

Elsőként a magaddal való kapcsolatodat kell rendezni, aztán kisebb eséllyel megy tönkre a pároddal.

Fogj egy papírt, írd le, hogy mivel nem vagy a leginkább kibékülve magaddal, dolgozz rajta, és írd le azt is hogy milyen jó tulajdonságaid vannak.


Még egy dolog, amiből tanulhatsz, ha megtudod valahogy nem csak a férjed verzióját, hogy miért is akart a feleség válni. Ha arról van szó, hogy azért mert a férje egy zombi, te meg annyira alulértékeled magad, hogy őt választod, akkor lehet, hogy egy idő után majd melletted is elengedi magát.


Ha az önismereted nem jó, akkor az emberismereted sem lehet az. Ha az önértékelésen nem jó, akkor másokat sem tudsz megfelelően értékelni, viszonyulni.


Szerintem a párkapcsolatotokra ez nagyobb veszélyforrás lehet, mint az ex+gyerekek. Aztán ha baj van, akkor valójában tök mindegy, hogy ex, vagy egy fruska.

2016. dec. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!