Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet konfliktus nélkül...

Hogy lehet konfliktus nélkül visszaszerezni, visszakérni a pénzt?

Figyelt kérdés

Férjem testvérének kicsivel több,mint egy hónapja kölcsön adtunk 70 ezer forintot. Történ ugyanis,hogy a munkaadója nem fizette ki, ő meg másnap indultak volna nyaralni és kellett volna hozzá a pénz. A férjem egyből felajánlotta és odaadta. Nyaralás meglett.

Nemrég kérdeztem a férjem,hogy ő tudja-e,hogy kifizették-e már a sógornőmet. Nem azért, mert a megélhetésünkhöz kell a pénz, mert tényleg nem, viszont nem két forintról van szó, és csak lényeges egy kicsit,hogy mikor kapjuk vissza. Sértődötten mondta,hogy ő úgy tudja,hogy egy részét már megkapta a pénznek, de két héttel a nyaralás után, ő nem kéri vissza, mert az bunkóság. Főleg úgy,hogy mi jól élünk.

Jó, gondoltam, majd később visszatérünk rá.

Most viszont kiderült egy beszélgetés alkalmával,hogy a sógornőm már akkor megkapta a pénzt. Néztem bambán, mert nem értettem,hogy aki mi pénzünkre miért volt szükség, és miért nem adta már vissza. Illetve pont most rendeltek a párjának két 15 ezres cipőt. Kiderült,hogy a párja jól keres, ő is keres kb. 130-150 körül, hitelük nincs, csak a bérleti díj meg a rezsi. Egy kicsit felhúztam magam, mert tényleg nem értem,hogy akkor hova lett a pénz. Ismét felhoztam a férjemnek, aki mondta,hogy egy hónappal a nyaralás után még ciki visszakérni, főleg úgy,hogy a sógornőmék tudják,hogy nekünk nem a napi betevőre kell.

Most komolyan én gondolkodom rosszul, akkor is illene valamikor visszakérni a pénzt? Én azt kértem,hogy ha két részletben is, karácsonyig kérje vissza. De látom,hogy nem tudja a férjem,hogy hozza fel!

Mit lehet ilyenkor tenni?


2016. okt. 16. 05:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%
Mindig elkap az ideg az ilyen jellegű kérdéseknél,vagy helyzeteknél.Még neked kell megmagyarázni,hogy visszakéred,mert...Basszus,a te pénzed,magyarázkodás nélkül kérd vissza,nekik lesz égő,hogy kérned kell.Én nem értem a mai családokat komolyan?Ennyi életképtelen,kommunikálni nem tudó ember van,aki nem mer szólni semmiért,csak tűr?Komolyan olyan emberek vannak,akik nem merik visszakérni a saját pénzüket,nem merik leállítani a családtagjukat,anyósukat,a szegény családot féltik,ahol az apa molesztálja a kislányt...sorozatos,napi kérdések.Ennyi idióta van,akivel nem lehet kommunikálni,vagy ennyi idióta van,aki nem mer szólni?
2016. okt. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%

én ezek után külön kasszára mennék a férjemmel.

a saját pénzéből annak adományoz,akinek akar.

mert egyértelmű,hogy nem akarja visszakérni a pénzt,örökbe adta.

felőlem adja,de ne az én pénzemből,az én káromra. 70 ezer forint sok embernek egész havi fizetése.alap ,hogy visszaadják.

+ én lehet szívtelennek tűnök,de nem is adtam volna kölcsön nekik. nyaralásra? komolyan? miért nem gyűjtöttek rá évközben amúgy? mint a többi normális ember?

2016. okt. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%
Te egy érzékeny nő vagy. Mivel sokat evődsz rajta, meg fog betegíteni, úgyhogy neked kell utánamenni a pénznek, mert a férjed gyenge. Ne hagyd magad, konfrontálj! Majd írj.
2016. okt. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem tök egyértelmű, hogy a férjed örökbe adta, csak nem meri neked megmondani.
2016. okt. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem arról van szó, h a férjed nem tudja hogy hozza fel..hanem nem is akarja... ha nincs annyi vér a pucájában hogy megkérdezze vagy vissza kérje így jártál/jártatok!

Férjed csak a kifogást keresi,hogy ciki 2 héttel /1 hónappal nyaralás után megkérdezni!

Dehogy ciki..meg mi van TE nem tudod megkérdezni?!

Van róla bármiféle papír h adtatok nekik pénzt?! Nincs akkor bukta

2016. okt. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 14essel.

Ha szabad kérdezni férjed sokkal többet keres nálad? Ha igen, akkor tuti ő ezt nem is akarja visszakérni, úgy gondolja ő pénze, miért ne adhatná a tesójának, csak akkor megmondhatná neked az igazat!

2016. okt. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 acelsziv ***** válasza:
100%
ritka egy töketlen fajankó a férjed. Megsúgom, hogy neki soha nem lesz olyan hosszú időpont amikor már nem lenne ciki visszakérni a SAJÁT pénzeteket.
2016. okt. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nem fajankó Ő, csak megsajnálja a tesóját. Bár igazából nem is volt fogalma nagyon eddig, hogy hogyan mennyiből élnek, csak azt tudta, hogy (ez igaz is),hogy mielőtt összejött az élettársával elég nehezen élt.

Elég őszinték vagyunk, rákérdeztem, és mondta,hogy tényleg nem örökbe szánta, de mivel a mi számlánkon van, volt, annyi pénz,hogy ez ne hiányozzon, ezért nem gondolta két hét után visszakérni.

Most megkértem, hogy karácsonyig legkésőbb kérje vissza, ha két részletben, akkor két részletben. Nekem tényleg csak az "fáj",hogy két pár tizenezres cipőre van pénz....

2016. okt. 19. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!