Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinjálják ezt velem a...

Miért csinjálják ezt velem a szüleim?

Figyelt kérdés
Már vagy 5 éve van az, hogy december elején mindig mondják hogy jó karácsony lesz meg ilyenek erre szinte alig kapunk és apám mindig mondja hát ez ilyen karácsony a jövő évi jobb lesz. Tegnap is kelnék fel erre mondja anyámnak hogy mekkora számlát kell majd decemberbe fizetni de azért mondja nekem hogy jó lesz a karácsony... Nem az hogy jó ajándékot akarok,csak már elegem van hogy mindig mondja hogy hát ez ilyen karácsony lett...
2016. okt. 29. 08:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Valahogy nem tudlak sajnálni, nem kapsz sok ajándékot, és?! Tragédia, örülj, hogy szeretnek, együtt vagytok, és nem úgy kell végigülnöd az ünnepeket, hogy tudod, legszívesebben elzavarnának otthonról, úgy utálnak (csak mert mostohalány vagy).
2016. okt. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj, hogy nem kapsz annyim mindent, mint szeretnél? Szerintem csak az ilyen karácsonyi dumákkal csak a hangulatod szeretnék meghozni, ami nem sikerül.

15/L

2016. okt. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ezt úgy értik, hogy "jó" lesz a karácsony, vagyis pont ellenkezőleg.
2016. okt. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Még csak október van könyörgöm, te meg már most rinyálsz, hogy alig kapsz majd ajándékot????

Pofám leszakad!

2016. okt. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egész biztosan direkt veled akarnak kiba.szni, azért kérik a magas fűtésszámlát decemberre, és azért fizetik be, hogy neked ne maradjon pénz ajándékra. Micsoda utolsó mocsok az ilyen szülő! Igazad is van! Mondd meg nekik, hogy ha nem te vagy a legfontosabb, minek szültek a világra, más szülő bezzeg tud telefont és laptopot venni a gyereknek!
2016. okt. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert csak akkor jó a karácsony ha sokmindent kapsz? Igen, sok számlát kell fizetni, év végi elszámolások vannak... Csak nem akarják a kedved rontani azzal, hogy a szemedbe mondják: sok a számla ezért nem lesz az amit kérsz. Olyan a karácsony amilyen, senkié se tökéletes mint egy filmben, van ahol vitáznak akkor, van ahol ,,rendes ebédre" se telik... Reménykednek, hogy a jövő szebb lesz. Nekik a mikulás számlákat fog hozni, amit be kell fizetni, nincs mese. A szolgáltatókat nem érdekli a karácsony, ha nem fizet akkor késedelmi kamat, kikapcsolás stb. Nem attól lesz szép, hogy mi van a fa alatt, hanem együtt vagytok, nincs rohanás, pár napig csak ti vagytok, semmi más. Az ajándék csak sokadik a sorban. Nálunk például csak a kisgyerekek kapnak/kaptak, tizenévesen csak ,,jelképesen" kaptunk (egy könyvet, cd-t vagy vmi apróságot), a felnőttek meg max egy karácsonyi képet a gyerekekről (unoka, keresztgyerek...). De mindig van vacsora együtt. Nem vagy kisgyerek, tisztában vagy a pénz fogalmával és értékével... Bármekkora a fizetésük,ha sok a számla. Decberben se csak karácsony van, a másik 29 napon is enni kell, be kell vásárolni. Ha a számla befizetése után marad x összeg nem költhetik az egészet a 3 napra amikor karácsony van.
2016. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Örülj neki, hogy van mit enni.
2016. okt. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
És a "jó karácsony" meg az ajándékok mennyisége miért is van egyenes arányban...?
2016. okt. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom hány éves vagy, de túl kéne ezen lépni,hogy hány ajándékot kapsz .

biztos a szüleidnek is rossz érzés,hogy tudják,hogy vársz sok ajándékot de mégsem tudnak adni annyit. pénzből élnek,gondolom nem vet fel titeket a pénz, mégis igyekeznek adni valamit. értékeld ezt

de kiváncsi vagyok,ha te felnőtt leszel mennyi ajándékot tudsz majd adni a gyerekeidnek..

egyébként sokkal többet jelent,ha összegyűlik a család és töltötök együtt egy kis minőségi időt.. fontosabb mint pár hülye ajándék..

2016. okt. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Idefigyelj; nekem rosszabb volt. Öcsém konkrétan telibesz@rta a karácsonyt, megkérdeztem, hogy szeretne-e fát díszíteni, erre elvonult a szobájába telefonozni. Apám, ha jól emlékszem nem dolgozott aznap, de mégis jobb ötletnek tartotta, ha a haverokkal beszél meg iszogat. Anyám és én voltunk, akik próbálták megőrizni az ünnepi hangulatot, amit a többiek szétcsesztek. Sütöttük a sütit, díszítettük a fát, de minek, azt nem értem. Nagyon rossz karácsony volt, ráadául apám észre se vette magát.
2016. okt. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!