Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim folyton veszekednek,...

Husiii5 kérdése:

A szüleim folyton veszekednek, ennek van egy fő oka. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szüleim folyton veszekednek, mivel apum folyton iszik, és nem tudom mit tegyek kérlek segítsetek! Anya egyszer azt mondta apának hogyha én nem lennék már rég elváltak volna! Jobb is lenne úgy, de ezt hogy mondjam el nekik,anyának nem tudom mikor és hogy elég stresszes mert van egy 20 éves bátyám,apának pedig nem merem. Közel sem ő a legjobb apa a világon, mindent anyára hagy,és ha elválnának én nem szivesen mennék át hozzá, mert akkor szerintem csak mégtöbbet inna, én meg nem szívesen nézem az ittas fejét, bunkózik,nincs kedvem hozzá. Na és az iskola,most járom a 7. osztályt 4 új magolós tantárgy... és az hogy a szüleim veszekszenek a tanulásomra is kihat, órákon nem birok odafigyelni,koncentrálni a dolgozatokra, mert azon agyalok hogy mikor lesz ennek az egésznek vége. Kérlek segítsetek!

2016. okt. 16. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy nyugodt pillanatban, mikor kettesben vagytok, említsd meg anyádnak, hogy te ezt a beszélgetést hallottad, és ha ezen múlik, akkor tudnia kell, hogy te teljes mértékben támogatod a válást. Neked is jobb lenne, neki is, az apád nem változik meg.

Tisztában vagy vele, hogy lesznek nehézségek, és kicsit összébb kell húzni a nadrágszíjat, de minden segítséget megadsz neki, hogy új életet tudjon kezdeni a válás után.


Aztán innentől rajta múlik, hogy mi történik.

De azzal azért legyél tisztában, hogy sok nő csak hivatkozik a gyerekre, valójában nem miatta nem válnak, hanem más okból (anyagi, pl.), csak a gyerekre hivatkoznak.

Szóval ne számíts arra, hogy innentől már csak napok kérdése, hogy ez lezáruljon.


DE: jó, ha ismeri a te álláspontodat is.

2016. okt. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi az hogy magolós tantárgy? Ha bemagolod, az a legnagyobb hülyeség, inkább próbáld megérteni.

Beszélj anyuddal négyszemközt és mondd el, hogy örülnél a válásnak. Ha a válás után nem akarsz átmenni apádhoz, akkor nem kötelezhetnek rá, főleg, ha megmondod, hogy azért nem akarsz, mert folyton részeg.

2016. okt. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok beszélni vele.
2016. okt. 16. 09:59
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Anyád beszélje rá apádat egy gyógyszer beültetésére, ami megakadályozza az ivást.
2016. okt. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt csinaltak, 23 evig hallgattam, engem is belevontak, kaptam en is. En sem tudtam tanulni, rettegtem minden nap, hogy mi var otthon, ejszakaba nyulo veszekedesek. Droghoz alkoholhoz nyultam, az őrület hataran voltam mikor elkoltoztem. Kenyszerkepzeteim, öngyilkossagi kiserteseim voltak mikor mar elkoltoztem toluk. Azota rendbehoztam az eletem, letettem mindent, most tanulok estin, mert a rossz jegyek miatt sehova nem vettek fel, dolgozom es soha nem voltam ilyen nyugodt. Anyamek meg mindig egyutt, ugyan azt csinaljak, harom eve mar nelkulem. Nem tudsz nagymamahoz vagy koliba koltozni? Semmi mas megoldas nincs, ezt nekik kene megoldani. Tartsal ki es TANULJ ahogy birsz, mas kiut nincs, tudom nagyon nehez, en megjartam a poklot.

26/n

2016. okt. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Adjon ultimátumot anyukád apádnak: Vagy elvonóramegy vagy elhagyjátok. Aztán majd kiderül! Egy életet így nem lehet leélni. Inkább a szegénység mint egy görénnyel együttélni. Az ilyenek nem szerető családot hanem egy nagy lehúzást adnak az embernek.
2016. okt. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!