Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen állampolgárságot kap...

Milyen állampolgárságot kap (hat) a gyerek, ha megszületik? Illetve melyiket választanátok? Miért?

Figyelt kérdés

A párom szlovákiai magyar, szlovák állampolgár. Én magyar állampolgár vagyok. A picit magyar kórházban szülöm meg,ott, ahová körzetileg tartozom, de Szlovákiában fogunk lakni továbbra is.

Itt nem elismert a kettős állampolgárság, pénzbírság is járhat miatta.


2016. okt. 31. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
A szlovákot választanám, ha ott fogtok lakni.
2016. okt. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Nincs választási lehetőséged, a gyerek magyar-szlovák kettős állampolgár lesz, mivel magyr vagy és magyar kórházban szülsz, automatikusan anyakönyvezik is Magyarországon. Az, h a szlovák anyakönyvezést, hogy intézitek az ottani anyakönyvvezetőtöl kell megkérdezni, de mindenképp kell, hiszen ott fog oviba, suliba járni. A gyerek nevében meg nem tudsz lemondani a magyar állampolgárságról, ha anyaként te maradsz magyar.


Ha csak a szlovák papírokkal akarjátok futtatni a gyereket, akkor Szlovákiában kell szülni, de attól, h nincs magyar anyakönyvezése, még magyar marad.


A csak szlovák anyakönyvezéssel meg az a bibi, hogyha váltok, nem költözhetsz el a gyerekkel Szlovákiából, csak miután elintézted magyar papírokat, ami akkor már jó pár hónap lesz

2016. okt. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem lesz kettős állampolgár a tót sovinizmus miatt.
2016. okt. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Én inkább szlovák kórházban szülnék, szlovák állampolgárságúnak anyakönyveztetném. Itthon meg titokban felvetetném magyar állampolgárságúnak IS.

A szlovákoknak most ez a fóbiájuk, hogy büntetik a kettős állampolgárságot.

Ha itthon szülsz, feltételezik, hogy alapból magyarnak anyakönyvezték. Kérik majd bemutatni a lemondó nyilatkozatot. Újra felvenni... tortúra.

Ha Szlovákiában tervezitek felnevelni a gyereket -ahogy most a szlovákok hozzáállnak a magyarokhoz- a gyerek számára kedvezőbb, ha szlovák állampolgárságú. Mire felnő, lehet, hogy konszolidálódik a helyzet és lehet kettős állampolgárságú is.

Szóval, szerintem szlovák, max. titokban magyar.

Sajnos manapság ez van. :-(

2016. okt. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha magyar állampolgárként magyar kórházban szülöd meg, akkor automatikusan magyar áp. lesz ő is. Vagyis kettős, de irtó macerás lesz nektek lemondani a magyarról. Csomó hivatali szarakodás itt is, ott is.


Szüld meg kinn, és akkor nincs ilyen gond.

2016. nov. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!