Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segítsek neki, hogy ne...

Hogy segítsek neki, hogy ne az anyja mondja meg hogy dolgozzon és ne ő legyen mindig otthon a kutyával?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm akinek lassan 1 éve nincs munkája,4-6 órás munkába dolgozott, és felmerült, hogy 8 órába menne, mert mégis csak több munkalehetőség van. Még a szüleivel él, és az anyja nem akarja, hogy 8 órába menjen. Munkát se tud intézni, csak ha az anyja nem dologzik, vagy délutános, mert van kutyájuk és azzal otthon kell maradni, ezt ugyan nem értem, mert van kert kint lehetne hagyni, más kutya is kint van
2008. okt. 4. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutya nem egy gyerek, nem kell annak állandó felügyelet! Nekünk is van kutyánk, hát anyukám reggel 9-kor megy el és délután 5 felé jön haza, tesóm reggel hétkor el megy suliba és sokszor csak este jön meg, mert nem egyből haza jön, én meg délelőtt 11-től este hétig dolgozom, szóval az a kutya 10-fél 11 után délután 5-ig 6-ig egyedül van a lakásban, mégsincs semmi baja. Ez csak valami nagyon hülye kifogás lehet.
2008. okt. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan hihetetlenül hangzik. Az ilyen ember segítségen kívül van már.
2008. okt. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül lehet hagyni azt a kutyát, de ne vigyék túlzásba ezt a vigyázást, mert a végén nem lehet majd egyedül hagyni. Na, ezt jól megmondtam. Nekem két kutyám van, napközbe mindkettő az udvaron van, ha rossz az idő bebújnak a házukba. Reggel héttől délután fél háromig teljesen egyedül vannak és semmi bajuk sincs, persze nagy az öröm, ha a lányom hazaér ;)
2008. okt. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is mondtam neki, hogy a kutya házőrző, nem őt kell őrizni, erre az volt a válasz, hogy összerág mindent
2008. okt. 6. 06:35
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát...egyébként tényleg gond, ha összerág a kutya mindent, de nehogymár azért nem megy el valaki dolgozni, mert rágcsál!Ha komolyan ez a kifogás, nagyon egyszerű rá a válasz: a kutya unatkozik, le kell foglalni.Nem egy embernek, hanem játékkal.Amíg az én kutyám lakásban lakott, és egyedül volt otthon, beszereztünk neki egy csomó játékot.Itt nem kell méregdrága cuccokra gondolni: pl egymásba tuszkolt zokni megcsomózva, kiselejtezett fakanál...csak egy kis fantázia kell hozzá.Ja és sok szerencsét!
2008. okt. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ebben aza esetben nagy a kötődés a kutyához, a kutya a gyerek. Valami más lelki ok is van a háttérben, eleve nem találja a helyét a világban az ismerősöd.
2013. márc. 2. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!