Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » (Nem a világ problémája, de...

(Nem a világ problémája, de mégis zavar) valakinek volt hasonló tapasztalata sógorékkal?

Figyelt kérdés

Minden ellenérzésemet és "szapulást" félre téve írok.

Sógorommal és barátnőjével van a gondunk ( sógorom a párom bátyja).

Először kezdődött minden azzal, hogy idén augusztusban volt az esküvőnk, sógorom volt az egyik tanúnk. 1 héttel előtte ismerte meg a barátnöjét, akit bemutatás nélkül elhozott és apósommal együtt hisztizett ( szó szerint), hogy mi az hogy nem ültetjük őt is a főasztalhoz...mondtuk hogy nem.

Esküvő alatt a leányzó annyira mártírkodott, hogy így van rosszul meg hogy figyeljen rá a sógorom, hogy este 9-től hajnal 2-ig szó szerint eltűntek a lagziból (állítólag átöltözni). Párom férfi létére pityeregte el magát, hogy ezt nem várta volna a sajàt bátyjától.


Aztán folytatódtak az események, jöttek a szülinapok stb. Sógorom párja pedig a páromat cseszegeti facebook-on! nem felhívná, hogy ő akkor szervezi a szülinapokat és így meg úgy képzelte (2 hónap ismerettség után) és vegyünk kajának valót. Hülyék voltunk, vettünk azóta lógnak 10 ezerrel nekünk.

Most az esküvői fényképeinket kérték el, megkértük, hogy mivel ezek a mi képeink ne terjesszék ne tegyék ki sehova. Másnap fent volt a közösségi oldalon a java része.


Bosszantóak és amellett nagyon bunkón beszélnek velünk. Após anyós meg minket szíd, hogy konfliktusokat gyártunk és ők csak rosszul kommunikálnak, valójában olyan szerethetőek.

Volt már ilyen helyzetben valaki? Hogy mindig csak nyelnie kellett? Mi már a kapcsolat visszaszorításán is gondolkodunk... csak akkor oda a családi béke

( vannak még más apró történések is...)

Túllihegjük? Vagy ők bunkók egy picit?



2016. nov. 7. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
nem felhívná, hogy ő akkor szervezi a szülinapokat és így meg úgy képzelte (2 hónap ismerettség után) és vegyünk kajának valót. Hülyék voltunk, vettünk azóta lógnak 10 ezerrel nekünk. ???? Ezt kicsit kifejtenéd?
2016. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó mondatodban a lényeg: ti túllihegitek, ÉS ők is bunkók. Az esküvős sztori elég gáz, ugyanakkor ha a húgom kb. aznap lecserélné a mostani párját, akkor is várnám az új pasit az esküvőmre, elvégre a testvérem párjáról van szó. És ha új, akkor mi van? xD Nekem személy szerint a gyomrom felfordul az ilyen közvetve kommunikált lenézésről a másik kapcsolata felé, csak mert új... jah és igen, az is alap, hogy - főleg, ha még nem ismer senkit -, a tesóm mellé fogom ültetni, akár főasztal, akár a klotyó melletti hokedli. Szóval szerintem itt kezdtétek el a bunkózást, igaz, nem olyan nyíltan, de pont ezért alattomos húzás volt. Erre egy még nagyobb bunkóság volt, hogy a csaj órákra lefoglalta a sógort, satöbbi-satöbbi...

Azt se nagyon értem, miért probléma a face-n kommunikálás. Pont, hogy távolságtartóbb, szabadabb facén megtárgyalni a dolgokat (nincs a párod rákényszerülve az azonnali válaszra, majd ír, ha akar), ha hívogatná, akkor meg az lenne a bajod.

A képes dolog jogos, ha megkértétek őket, és mégis kitették, akkor nyugodtan szóljatok, szedjék le a fh.szba. A tartozást is nyugodtan meg lehet mondani, h figyu, nem szeretnénk, ha elfelejtődne, alkalomadtán kérnénk vissza.

Nah mind1, ebből a kis leírásból nekem az jön le, h nyitottabb hozzáállással és normális, felnőtthöz méltó kommunikációval a problémák igencsak mérsékelhetőek, sőt, akár megszüntethetőek lennének.

2016. nov. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
36%

Nem lihegitek túl,full bunkók.

Ráadásul a tulajdonjogotokat megsértették azzal,hogy kiposztolták a képeket,szerintem pereljétek be őket és a pénz is visszajön.

2016. nov. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Érzem azért a szarkazmust az utolsó válaszban, ha nem akkor tévedtem és sorry. Igen lehet, hogy mi is bunkók voltunk, csak az esküvőn nagyon nehéz volt az ültetés ( részemről elvált szülők stb.) fiatal társasághoz ültettük a lányt és mondtuk, hogy legyenek kedvesek 2 órát kibírni külön a vacsi alatt, a barátokat meg izzítottuk, hogy ne hagyják, hogy szegény ott unatkozzon...

A szülinapi story annyi, hogy a apósomé meg egy idősebb rokon szülinapja volt, október elején. Írt a páromnak, hogy ő süt tortát ( nekem üzeni, hogy nem kell semmit készítenem bár ha akarok csináljak) és hogy vegyünk 10 kiló húst meg zöldséget ( egyedül nekünk nincs autónk momentán 3 hónapja) és akkor majd a buli napján após-anyós házában főzzünk közösen. Mi a párommal átmentünk 2-re ők is megérkeztek kb akkor sógor ledobta magát a kanapéra mi főztünk, sógorom párja pedig utánízesített mindent végeredményül elsózva egy-egy köretet... persze a költségeket ( torták hús köretek ) nem akarták elosztani, mivel ők hoztak tortát... (mi is + minden mást)

Biztos túllihegjük csak nem csípem ha más farkával vereti vki a csalánt.

De igaz, nekünk is lazulni kéne

2016. nov. 7. 20:03
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Minek idegesíted magad ilyen felesleges hülyeségekkel. Inkább törődj mással! Az én soginőm is idióta, de leszarom. Ha nem muszály nem dumálok vele!
2016. nov. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
66%

#3 vagyok

Nem,nem szarkasztikusan írtam,de lehet,hogy kicsit úgy hangzik:"D

Az,hogy nem akartátok leültetni a főasztalhoz,valóban elég kellemetlen és kicsit bunkóság,de amit ők csináltak,az is.

És a perelés sem vicc. Mi közük van a tulajdonjogotokban álló képek megosztásához? Semmi. Ezért már lehet perelni. Ha pedig elkezdenek vergődni,akkor lehet zsarolni őket:)

2016. nov. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát igazatok van, le kell szarni akkor. Nem provokáljuk őket. A többit meg le kell rendezni
2016. nov. 8. 11:14
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Bár úgy lehet objektív képet kapni (vagy még úgy se) ha a másik felet is meghallgatjuk, de ha feltételezem, hogy nagyjából tárgyilagosan írtad le a helyzetet, akkor azt mondanám, hogy inkább ők bunkók, nem ti lihegitek túl.


1. Esküvő:

Egyhetes barátnőt eszem ágában se lenne vinni esküvőre. Továbbá ha barátnőm menne esküvőre, eszem ágában sem lenne menni vele. Minimum 3-4 hónapos együtt járás után merülne ez föl bennem, és csak a szülőknek, ill. a házasodni kívánó testvérnek történő bemutatás után.


2. Szülinapok:

Visszajeleztem volna, hogy köszönjük, de a mi ünnepeinket az eddig megszokott rend szerint kívánjuk ünnepelni továbbra is. Természetesen a sógor párjának és a sógornak az ünnepeinél legyen úgy, ahogyan ők akarják.


3. Esküvői képek:

Engem is zavarna, de túl tenném magam rajta. Párommal levonnám a következtetést, hogy máskor óvatosnak kell lennünk, miről adunk képet nekik.


Bár békeszerető ember vagyok, de a konfliktusok vég nélküli szőnyeg alá söprésének nem vagyok híve. Azt tartanám helyesnek, ha kérdező párja beszélne a testvérével négyszemközt. Pl. arról, hogy milyen rosszul esett nekik, hogy a lakodalomban 5 órán keresztül távol volt, vagy megkérdezném hogy ha kérjük, hogy ne tegyék ki az esküvői képeinket a FB-ra, akkor miért teszik ki mégis.

2016. nov. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
Én is úgy érzem, hogy itt bizony ti kezdtétek az ellenségeskedést, sógorod mellé kellett volna ültetni a barátnőjét, mindegy mikor ismerte meg, bemutatta-e, most komolyan mi változott volna, ha előtte nap bemutatja, lehet hogy akkor meg az nem tetszett volna, mert hogy nem érsz rá erre épp. Ne haragudj, de így úgy jön le, hogy nem fogadtátok szívesen. Sógorod helyébe a barátnője mellé ültem volna. A hab a tortán, hogy még a férjed sértődött meg. Szépen tönkre tettétek magatoknak a nagy napot. A többi dologban igazad van, de jobb lenne inkább békét kötni még időben, ne kelljen már így leélni az életeteket, nem látok semmi megoldhatatlan nagy problémát, jó lenne ha kifejezésre juttatnátok valamilyen módon, hogy megbántátok az esküvős húzást, hátha változnak a dolgok.
2016. nov. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Közben a kérdező is pontosított néhány dolgot.


Szóval


Esküvői ültetés:

Ha a szervezéskor, ültetésrend kialakításakor még facér volt a sógor, akkor értelemszerűen nem fogunk utólag az ültetésen variálni. Örüljön, hogy a +1 főnek lett helye és kapott vacsorát! Normális esetben a meghívás után kérnek visszajelzést, hogy a családból hányan jönnek. Régen rossz lenne, ha 15-20 ember az utolsó héten találná ki, hogy hoz még egy családtagot magával.


Szülinap:

10 kg hús???? Azzal egy regimentet jól lehet lakatni!

Azt gondolom, a költségek felezésében előre meg kellett volna egyezni. Itt is kulcsszerepe van annak, hogy a két testvér kommunikáljon egymással, és párjukkal elfogadtassák, amiben megegyeztek (pláne, hogy az ő apjuk volt az egyik ünnepelt).


Itt azt hiszem, a problémák eredője, hogy a két fiútestvér eléggé tesze-tosza, és még a maguk dolgaiban (saját apjuk szülinapja) is teljesen a párjukra hagyják a szervezést, így a döntést is arról, mi hogyan legyen. Szerencsésebb lenne, ha a maguk dolgait maguk irányítanák és egymással kommunikálnának.

2016. nov. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!