Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem igazán látom át a helyzete...

Nem igazán látom át a helyzetem? Semmit nem fogok örökölni, úgy néz ki.

Figyelt kérdés

Nagyon a padlóra kerültem két napja, enni, vagy mozogni sincs kedvem.


Ami történt: nagynéném volt az egyetlen ember a családomban, akiről azt feltételeztem, hogy támogatni fog a jövőm építésében. Ő volt az egyetlen, aki azt ígérte, hogy kapni fogok a nagyim utáni örökséből (nagyim két éve hunyt el). De most kiderült, hogy az összes örökölt részt anyámnak fogja adni, mert anyám kizsarolta belőle, és teljesen kontroll alatt tartja nagynénémet.


Szóval mindenkiben csalódtam a családomban, anyám és apám is rendkívül hataloméhes és istent játszó ember. Szóval zéró támogatást kapok tőlük, magukra költöttek mindent, és engem lejáratnak a hátam mögött mindenhol, de kegyetlenül.


El kell hagynom a családom, és most kilátástalannak érzem az életem. Mintha nem léteznék.

Őszintén szólva csak némi bíztatásra lenne szükségem, hogy meg tudom csinálni, és hogy össze tudok hozni egy szép életet és talán majd családot is alapítok egyszer.


Egy fekete bárány.


2016. nov. 9. 20:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%
Ez fájt. Kénytelen vagy megvárni a szüleid és a nagynénéd halálát is. Elmegy ám gyorsan az a 30-40 év. Kitartás!
2016. nov. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Jah, mert az teljesen rendben van, hogy érzelmi manipulációval elvesznek mindenkitől mindent, amit tudnak. Nekem csak tettek egy ígéretet.

Én nem várok senki halálára, és mindenki magából indul ki.

2016. nov. 9. 20:41
 13/25 acelsziv ***** válasza:
Minden kezdet nehéz. Hol élsz? Mi a végzettséged?
2016. nov. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Jah. :) Most már jobban vagyok, köszönöm a segítséget!

Nem akarok kiadni infromációkat arról, hogy ki vagyok. Csak nagyon rosszul voltam, de most már reálisan látom a helyzetem: nincs szükségem arra a pénzre. Csak élem az életem, és fejlesztem ott, ahol tudom. :) Van mit vesztenem, és lehetnék lejjebb.

2016. nov. 9. 21:05
 15/25 anonim ***** válasza:
Ez a beszéd! És amúgy ha nincs végrendelet, törvény szerint nem jár neked abból semmi. És nem is a nagynénéd joga szétosztani az örökséget. Az már egy más kérdés, hogy ajándékoz-e belőle neked is, de ilyesmire nem érdemes alapozni a jövődet. Tanulj, legyen egy jó szakmád, menj külföldre dolgozni, de akár itthon is dolgozhatsz, kezdj el fizetni egy lakástakarékot, nősülj meg/menj férjhez, legyen 2-3 gyerek, és 10 év múlva már egy rendezett, normális életed lehet. De erről gondoskodni kell, tenni kell érte, saját magadnak kell felépíteni az életed. És nem kell ilyen tragikusan felfogni ilyesmit.
2016. nov. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
71%
Különben nem bántáskén írom, de kb a nővéremmel kezet foghatsz! Annak is mindig csak a potya kell, meg a haszon...
2016. nov. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"Én nem várok senki halálára, és mindenki magából indul ki."


Most árnyékra vetődtél, mert mikor 20 éve meghalt a nagyim, akkor nagynéném és apám rám akarta íratni a házat, de én nem fogadtam el. Ma már nem él senkim, örököltem 2 házat is és nem kevés pénzt, de a boldogság nem ezen múlik. Én nem vagyok anyagias. Van fedél a fejem fölött, van mit enni, nem fázom, más nem érdekel.


„Dan hadnagy egyszer felhívott és azt mondta, többé nem kell törődnünk a pénzzel, én meg azt feleltem: az jó, egy gonddal kevesebb. Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.”

Forrest Gump

2016. nov. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Felkèszítettek az èletre-ha úgy vesszük igen, sosem tanították nekemmazt, hogy öröksègre várjak a továbbjutásomhoz :(
2016. nov. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Szalagmunkán vagy ès nem tudsz fèlretenni-akkor hajrá vállalj plusz műszakot ès már a köv hónapban lesz fèlretehető pènzedbès már kezdhetsz is tanulni!

Ez csak rajtad múlik!!!

2016. nov. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
53%

nagyon sajnálom a helyzeted. sajnos nem az a normális, hogy kvázi az utcáról kezdesz, de az élet nem igazságos, és hát ez van, döbbenetes módon ma ez a megszokott. először a kommentek felidegesítettek, de ilyenkor talán nem is sajnálat, hanem egy kis harag, dacos céltudat kell hogy talpra állj.

persze, van aki az utcán fagy halálra telente, és minden nap elész mellette, ilyen az élet, de NEM EZ A NORMÁLIS, és kicsit sem igazságos.

segiteni itt senki nem fog tudni neked, de sok kitartást, és sikert kívánok. ha egy picit mégis tudsz félretenni, vagy munkahelyen belül valami képzés formájában van rá lehetőség, akkor a tanulás a tapasztalat a kulcs a jobb poziciókhoz.

hajrá hajrá!

2016. nov. 10. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!