Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Furcsa elképzelés az, hogy...

Furcsa elképzelés az, hogy csak akkor szeretnék családot alapítani, amikor már stabil anyagi helyzetem van annyira, hogy soha ne szoruljak hitelre?

Figyelt kérdés

Jelenleg 21 éves vagyok, egyetemre járok, 3 év múlva végzek. A minap beszélgettem a bátyámmal, akinek ezt elmondtam, és azt mondta, hogy ez kivitelezhetetlen, mert nem várhatok addig, amíg millióim lesznek saját házra, autóra, amit ne hitellel kéne fedezni, illetve a szerelem sem olyan, hogy előre eltervezed, mikor találod meg.

Nekem ezzel kapcsolatban az a véleményem, hogy nem kell sietnem sehová a családalapítással, és nem gond, ha évekre előre már gondolkodom, és tényleg csak akkor adnám a fejem feleségre és gyerekekre, amikor már annyira biztos anyagi hátteret tudok magam mögött, hogy a családdal együtt ne kelljen egyik napról a másikra élni.

Programozóként tanulok, ha minden jól megy, viszonylag jó keresetem is lehet akár, ami kezdetnek nem rossz, ha a jövőmet akarom megalapozni.


Ti mit gondoltok?

21/F


2015. szept. 20. 11:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem sem fontos, hogy saját ház, kocsi legyen.

Az a fontos, hogy stabil legyen az anyagi helyzeted és biztos legyen a munkád, ne legyenek anyagi gondok.

Sokan élnek albérletben, tömegközlekednek, mégis van családjuk és normálisan élnek, nem nélkülöznek.

Szóval fontosak az anyagiak, de nem szabad a saját háztól és kocsitól függővé tenni a családalapítást.

2015. szept. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%

Annyiban igaza van, hogy a szerelem valóban nem úgy van, hogy eltervezed, hogy ez és ez lesz, aztán majd akkor jön. Jöhet előbb is simán, de persze nem kell azonnal vagy 1-2 év múlva már házasságnak meg gyereknek lennie belőle, sőt. Abszolút megértem. miért gondolkodsz így, alapvetően én is így vagyok.

Annyit fűznék csupán hozzá, hogy érthető, hogy ezt szeretnéd, csak ha olyan helyzetbe kerülsz, hogy megtalál a szerelem vagy egyebek, akkor nagyban változhat ez az elképzelés, szóval készülj fel erre. :)

23N

2015. szept. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%

Igaza van ám mind a kettőtöknek.

Valóban helyes törekednie a legjobbra, mindent megalapozni.

De batyadnak is igaza van, az élet nem egy terv. Ha hnap megismered a feleséged, akkor szeretnél várni még 10 évet, hogy összeköltözz vele, mert csak"akkor, amikor minden adott"?

Az Isten adja, hogy ne szorulj a hitelre, és mindig legyen 5 millió a bankba, ha kedved szottyan kocsit-hazat venni.

Szép gondolat a tiéd, csakhát ismered a mondást, ember tervez Isten végez. .

2015. szept. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
Nem furcsa, csak eppen eletkeptelen ez az elkepzeles. Huszonevesen meg nekem is voltak hasonlo terveim, de igy 50-hez kozel mar rajottem, hogy igaz lehet tervezni, de legalabb legyen A-B-C-D terv is, es meg igy sem biztos, hogy nem egy E "terv" fog megtortenni.
2015. szept. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15%
Az elmélet nem rossz.De ugye nem azt hiszed,hogy miután beállsz dolgozni,csak félre kell tenni a pénzt,és annyi?Neked is kell rezsit,lakhatást,kaját,ruhát,szórakozást fizetni.Remélem nem gondolod,hogy addig otthon ülsz anyád-apád nyakán,míg össze nem gyűlik 10-15 milliód.Nagyon klassz,ha valakinek nem kell hitel,de...Nem tudom,hogy egy programozónak mennyi a fizetése,de biztos sok.És ha valaki jól keres,családot akar majd,akkor nem fog megelégedni egy 6 milliós garzonnal,és egy Suzukival.Kell ezekhez 15-20 millió.Az meg több év,mire összegyűlik.Időd az van,21 évesen nagyon fiatal vagy,de ne ragaszkodj ennyire egy elképzeléshez.Inkább arra menj rá,hogy ha kell is hitel,minél kevesebb.Mert tudod ember tervez,de isten végez.
2015. szept. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
49%
Naiv elképzelés. Az érzelmeket, érzéseket, az ösztönkésztetéseket nem lehet műszaki tervezés tárgyává tenni és nem is érdemes. Nagyon ritka eset, amikor a dolgok egybeesnek s aszerencsét is ritkán ismeri fel az ember azonnal.
2015. szept. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
13%

Egyébként nem furcsa, csak meglehetősen naìv! :)

Nem akarok full pesszimista lenni, de olyan nincs, hogy "soha nem szorulok hitelre". Ezt senki nem láthatja előre. Jön egy váratlan kiadás, még kibirod, aztán kipurcan a bojler, meg a kocsi, közben vki meghal, ki kell fizetni a temetést, befut egy 50ezres büntetés meg ilyenek. .. vagy vállalkozni akarsz, egyből hitel kell. Ezek még csak nem is nagy kiadások, de azért néha igencsak meg tudja csapolni a kasszát jó kereset mellett is.

Szóval csinálj mindent a lehetőségeidhez mérten, de ne akadj ki, ha vmi nem a terv szerint halad!

2015. szept. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

Én kettéválasztanám a dolgot. Párt találhatsz, választhatsz akkor is, ha még nincs egzisztenciád, ha még nincs saját lakás, kocsi, stb. Ez a megoldás egyrészt azért is jó, mert két főnek könnyebb együtt megteremteni az anyagi hátteret, másrészt ha mindketten fiatalon, viszonylag "nincstelenül" kerültök össze, nem lesz később vita, hogy ki mekkora vagyonnal érkezett a párkapcsolatba.

Gyermeket viszont szerintem tényleg az vállal felelősen, akinek stabil az anyagi háttere, ami nem jelent feltétlenül saját házat, kocsit. Ehhez elég egy normális összegű megtakarítás, egy jól kereső családfenntartó, de persze ezt az elképzelést is sok minden felülírhatja. Nem garancia a stabil anyagi háttér a boldog családi életre, mint ahogy lehet boldog egy olyan pár is, aki indulóban a "semmire" vállal gyereket és közösen teremtik meg a stabil családi hátteret.

2015. szept. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8%
Ha stabil lesz a kereseted,már jó,de mivel pasi vagy,simán ráérsz,úgy,hogy a bátyádnak csak részben van igaza.Lehetőleg olyan nőt találj,aki nem a fizudat szereti,ez is fontos.
2015. szept. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet, naív elképzelés. Mindössze nem akarok a szüleim példájából kiindulni, akik nem túl stabil anyagi helyzet mellé vállaltak még 1 kisgyereket (nagyon szeretem a kistesómat, de nem tartom 100%-osan jó ötletnek "hitelből nevelni"), egy pici albérleti lakásba, és az új autó is devizahitelből van, amit még 5 évig lehet törleszteni. Mindig meséli anyám, mennyi plusz pénz lenne a hónapra, ha anno nincs az a hitel, de KELLETT, mert nem kalkulálták bele hogy a gyereket majd oviba/suliba kell vinni külön kocsival, stb. Én csak ezt a hibát nem akarom elkövetni, nem 40milliót akarok félretenni mielőtt megnősülök. Csak szeretnék egy saját lakást, egy autót (nem, nem gond ha nem luxus, az se ha használt, csak legyen), és nem a minimummal élni.
2015. szept. 20. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!