Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarja a családom rám...

Miért akarja a családom rám erőltetni ezeket az ajándékokat?

Figyelt kérdés

Közeleg a karácsony, és azzal állt elő kb. mindenki, hogy a szobámat kellene rendbe tenni. Nincs függönyöm, szegélylécem, szőnyegem, a falak üresen tátonganak + egy darab villanykörte lóg a plafonomról. Egyébként 10 éve így néz ki, engem egyáltalán nem izgat - sőt, örülök, hogy a nagytakarítás összesen max. egy órát vesz igénybe, mert alig van mit letörölni. Praktikus.


Nem akarok hálátlannak tűnni, de én mindenkitől megkérdeztem, mit kérnek karácsonyra, és azt is fognak kapni, mert felnőttek között szerintem ez így működik. Én is mondtam pár apróbb ajándékot, aminek örülnék, erre összefogtak, hogy én bizony függönyt kapok meg új plédet az ágyamra. Minek?? Egy rokonom még azt is hozzá tette, hogy "magaddal cse szel ki, ha ezeket nem akarod". Igazából ezen kaptam fel a vizet, hogy annyival jobban tudják, mire vágyom, mint én magam.


Persze, nem az ajándékot kell nézni... de az ember mégsem örül annyira a hasznavehetetlen cuccoknak, ha egyszer cserébe gondoskodik arról, hogy mindenkinek a kedvében járjon az ajándékokkal. A dísztárgyakat is utáltam mindig is, mindenki tudja a családban... nem tudom, mi ütött beléjük.


(Még otthon élek pár évig - ezért sem értem, miért az utolsó pillanatban akarják díszítgetni a szobámat, mikor már költöznék, amint lehet.)


N


2016. nov. 28. 04:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Mert nem birjak elnezni, mennyire igenytelen vagy, es puszta tapintatbol ajandeknak alcazzak, hogy ne kelljen kimondani, hogy egy putris cigany kulonbul el, mint te.
2016. nov. 28. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megmosolyogtam a tudatlanságod. :))) Én úgy tudom, a putris cigányok imádják a csicsát, az aranyat stb. Úgyhogy épp az ellentétük vagyok.
2016. nov. 28. 05:13
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
A putri az tudod, micsoda? Romos haziko, vagy valami hasonlo eppen lakhato epulet. (Csicsat es aranyat egy szegeny ember hogy engedhetne meg maganak?) De amig a putribol ki akarnak koltozni az emberek, addig te jol erzed magad egy gondozatlan helyisegben. Szerintem a rokonaid szegyellik azt, ahogy elsz. Van egy testverem, aki hala az egnek kidobtak otthonrol, mert odafigyeles helyett lelakta a szobajat (meg nem akart dolgozni stb...).
2016. nov. 28. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem igazi aranyra gondoltam, csak arany színekre. :D de ne térjünk el ennyire a tárgytól. Csupán rosszulesik, hogy nélkülem döntöttek el valamit. Ráadásul csak a kezembe akarják nyomni a pénzt, aztán mászkáljak egyedül a cuccok után... legalább eljönnének velem, válogatnánk, időt(!) töltenénk együtt, de erről szó sincs. Nekem ez az erőszakoskodás sehogy sem tetszik, és miért az utolsó két évre kell új függöny nekem, ha 10 évig senkit sem zavart a hiánya? Ők sem tudnak rá válaszolni. Valaki szerintem felvetette az ötletet, és mindenki bólogatott rá, így nem kell az általam kívánt ajándékok után kajtatni, egy gonddal kevesebb.


Már tavaly is mondtam, hogy ne ajándékozzunk, de olyan nincs számukra. :/

2016. nov. 28. 06:11
 5/21 anonim ***** válasza:
44%

A minimalista stílussal semmi gond nincsen, míg takarít az ember. A kérdező pedig írta, hogy takarít.

Amíg nincsenek csótányok, stb. Addig a szüleidnek egy szavuk nem lehetne. Lehet hogy az ő házuk, de a te szobád! Ráadásúl 10 éve azért az még az ő felelőségük volt (legalábbis inkább mint most), hogy a gyerekük (aki még gyerek) milyen körülmények között él, nő fel... Ha valaha is zavarta Őket, hát akkor kellett volna.


Minden esetre ha nem értették meg szép szóbol, hogy te ezt nem szeretnéd, szerintem ne csinálj belőle akkora ügyet. Fogadd el, hogy ilyenek, nem éri meg veszekedni.

2016. nov. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%
Azt írod, hogy kezedbe nyomják a pénzt és vásárolj ajándékot. Azt vedd meg, amit kinéztél magadnak! Ha szóvá teszik, kérdezd meg, hogy a szobád kap-e karácsonyra valamit, vagy te?
2016. nov. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Most mit idegeskedsz? Ha pénzt adnak, arra költöd, amire akarod. Ha nem tetszik, elköltözhetsz. Hány éves vagy, hogy 2 év múlva tuti költözöl? Addigra biztos lesz saját otthonod? Egyébként, ha a szüleid lakása, lehet beleszólásuk, hogy legalább függöny legyen az ablakon, csak azt nem értem eddig miért nem tettek fel egyet.
2016. nov. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%
Te nagyon okos, arra nem gondoltál, hogy ezeket a cuccokat viheted majd magaddal, ha elköltözöl? A pár év meg nem az utolsó pillanat, mert bármi közbejöhet.
2016. nov. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem alapban hülyeség az ilyen ajándékozás, hogy megkérdezzük, hogy ki mit kér. Nulla meglepetés. Nem kell ismerni a másikat, nem kell készülni. Végül is csak az ajándékozás lényege veszik el.

Szerintem ők nagyon jót találtak ki. Ahogy már írtam, az nem ajándékozás, hogy kapsz pénzt és azt veszel rajta, amit akarsz.

Egy függöny, szegélyléc, csillár, stb. nem dísz, hanem alap. Nem drága képeket és dekorációs tárgyakat vesznek, hanem nagyon is hasznos dolgokat.

10 éve folyamatosan költöznél? :D Hát akkor lehet, hogy még 10 évig az üres szobát nézegetheted, ha nálad ennyire "gyorsan" megy minden :)

2016. nov. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%

Én sem akarnám, hogy a lányom ennyi érdeklődést se mutasson a lakásberendezés iránt. Mert áthívja az első barátját, az meg elmenekül, mert nem ehhez szokott hozzá és igénytelennek fog tartani. Vagy fél, ha saját lakásod lesz, azt is így akarod "berendezni". Én sem szívesen mennék egy ilyen lakásba vendégségbe, igénytelennek hat még akkor is, ha takarítanak benne.


Én is 1-2 éven belül fogok elköltözni itthonról, fél év múlva valószínűleg albérletbe, pár év múlva saját lakásba, viszont már kb. 10 éve tudatosan rendeztük be itthon a szobámat. Olyan szobabútort vettünk, amit vihetek majd tovább, és gyakorlatilag minden mást is. Most csináltam lány létemre magamnak egy szekrényt, ami elemekeből tevődik össze és úgy lehet variálni, ahogy akarom. Ezt is pont azért, mert nem tudom mekkora lakásba fogok költözni, ha kisebbe, akkor kiveszek 1-2 elemet és kisebbre szabom az egészet és kész is

2016. nov. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!