Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vennétek utólag ajándékokat?

Vennétek utólag ajándékokat?

Figyelt kérdés

Meglehetősen szűkösen élünk a férjemmel, a családom pedig nagy, sok ajándékot kell nekik venni.

Tavaly csak nagyon kis összegben tudtam apró dolgokat ajándékozni (ráadásul mire pénzhez jutottam, már nem kaptam semmi értelmeset), nem volt felhőtlen az öröm, gyakorlatilag pénzkidobás volt.

Megbeszéltem mindenkivel, hogy idén maradjon el az ajándékozás, bele is mentek... elvileg.

Amikor meglátogattuk őket - természetesen üres kézzel -, mindkettőnket megleptek. Egyenként nem túl nagy összegű, viszont rengeteg cuccot kaptunk.

Borzasztó kellemetlen volt. Állítólag nem probléma, de nekem nagyon ciki a kialakult helyzet, amit ráadásul árnyal az, hogy egy régi tartozás törlesztésével épp most jutottunk pénzhez... hagytam férjemnek, hogy karácsonyi ajándék címszóval a nagy részét magára költse, de a maradéknak is megvan a maga helye.

Ti viszonoznátok utólag az ajándékokat, vagy rájuk hagynátok a dolgot?


2015. dec. 31. 01:57
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
A karácsony már "lecsengett".... majd húsvétra, szülinapra megleped őket. Ha nagyon viszonozni akarod, akkor hívd meg őket újévi vacsira... ;)
2015. dec. 31. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vergődnék ezen utólag a helyedben. Biztos tudják a családban, hogy nem vagytok jó helyzetben. Gondolom jót akartak, csak nem gondoltak bele, hogy kellemetlen lesz nektek.

Ha jól értem, akkor hónapról-hónapra éltek, ezért sem hiszem, hogy az utólagos ajándékozás lenne a legfontosabb. Amúgy is olyan cikis szitunak képzelem el, hogy két héttel karácsony után beállítasz egy pót ajándékkal, mert ők is vettek.

2015. dec. 31. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Nem, ez a vonat már elment. Amúgy is, ha egyszer úgy volt, hogy nem ajándékoztok, akkor nehogy már utólag mégis kelljen, mert a kedves rokonok nem képesek elfogadni, hogy nincs ajándék.
2015. dec. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Nem, utólag már én sem vennék senkinek semmit.

Inkább egy legközelebbi családi esemény alkalmával "tegyél ki magadért" pl. egy vendéglátással.

2015. dec. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!