Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Harmonikus családanya szerep...

Harmonikus családanya szerep vagy álmaid karrierje. Melyik mellett döntenél, ha egy jótündér feljanálaná, hogy csak az egyiket teljesíti neked? És miért amellett döntenél? Kort is írjatok legyetek szívesek!

Figyelt kérdés
2010. ápr. 30. 20:46
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Jajj ez olyan buta indok. :) Senkinek semmi baja az anyukájával. ő dolga ha ezt választota. Tudod ha nem ezt válaszotta volna akkor most nem lennénk-->és aki nincs az nem sajnálja hogy nincs, és semmit sem sajnál, szóval nem is lehet rossz neki. Innentől ez egy buta indok...
2010. máj. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy nem vagyunk egyformák, milyen unalmas lenne. Ha te a szaros pelenkát látod a gyerekvállalás lényegének, akkor jobb is, ha nem szaporodsz. Ha nem inged, ne vedd magadra.
2010. máj. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

Mindig köztisztviselő karriert akartam befutni, de végül nem ment és "csak" saját vállalkozásom van.

Családanya is lettem.


Mindkettő fontos lenne számomra most is úgy érzem.


Ha a tündér fegyvert fogna rám, akkor azt mondanám, hogy családanya akarok lenni, mert közel 40 évesen rájöttem, hogy hihetetlenül utálom a magányt.

A karrier mindig másokon is múlik, segíthetnek vagy hátráltathatnak mások, hiába segítene a jótündér a végén tönkremehetne az egész.

A család is tönkremehet, de általában legalább a gyerek megmarad.

2010. máj. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Én is szerettem volna karriert, de nem ment!!!


A gyerek könnyen ment minden addigi szenvedéshez képest.


Ja, a másik, hogy egy fizetés nem elég, most a csecsemő mellett is feketén takarítok! Pedig a karrierhiányos munkahelyemen diplomás vagyok.


Teljesen egyet tudok érteni azzal, aki ezt írta:

"Köszönjük meg azoknak a nőknek, akik család helyett a karriert választják, hogy mi is dolgozhatunk, és elnézést kérünk, ha terhessen, vagy kisgyerek mellett rá vagyunk szorulva a férjünk támogatására, nem csak anyagilag, és hálás vagyok, hogy én is mehetek éjszakai műszakba, meg dolgozhatok 12 órába, mert egy fizetésből nem lehet megélni, és örülök, hogy ez mellett még nem csinálja meg helyettem senki a házimunkát.

"

2010. máj. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Ez nem ciki egy kicsit? Ha a munka nem megy akkor jön a gyerek, azt bárki össze tudja hozni, aztán ott egy kis suikerélmény, hogy rád van szorulva meg szeret... Szerintem a gyerekre elég sértő, és többen is írták.
2010. máj. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Épp itt bőg mellettem a csecsemő és épp magolok, hogy pályaelhagyóként átképezzem magam.


üdvözlet annak aki ezt írta:

"A másik: nem azt írta, hogy a családanya élet unalmas. Azt írta, hogy ő, önmagának unalmasnak tartja. És akkor mi van? Semmi, nem rád írta. Én is unalmasnak tartom, és akkor mi van? Én aztán nem adnám fel a kényelmes életemet a sz@ros pelenkáért, meg azért, hogy az öt éves gyerekemnek még mindig én töröljem ki a seg.gét, meg ellenőrizzem, hogy megmosta-e a fogát...stb. Kösz, inkább nem. Én élni akarok nem begyepesedni és elbutulni a gyerek mellett."


Engem is fáraszt az ellenőrzés, de nem hajíthatom a Dunába, ha már volt olyan szívós és megszületett.

2010. máj. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Bocs, de 35 - 40 között mindenképp jön a gyerek, ha van karriered ha nincs. Ha addig nem lett, akkor már nem is lesz.


Egy biztos, hogy egyik sem pótolja a másikat.


Amit "ciki..." válasz írója írt az teljesen az én szövegem volt, egészen addig, amíg nem lett saját gyerekem.

2010. máj. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Bocs, de egy anya sem örül annak, hogy a gyerek rá van szorulva és nem is ez a sikerélmény.


A sikerélmény a karrierhez kötődik nálam, a gyerek nem sikerélmény.

2010. máj. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Jó de akkor nem az kéne hogy elsőnek eszedbe jusson, nem volt karrier ezért jött a gyerek. Hanem az hogy minden vágyad egy gyerek volt és sajnos a karrier nem jött össze. Ellenben itt többen az elsőt írták kapásból és ez nekem meglepő pedig én nem akarok gyereket mégsem tartom szép dolognak az ilyen fogalmazást.
2010. máj. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Jó akkor azért szülöd meg hogy minnél hamarabb elhúzzon? Szerintem igenis jó dolog amikor valaki rád van szorulva, akárcsak egy kisállat is...
2010. máj. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!