Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem a lányomat az anyámho...

Engedjem a lányomat az anyámhoz költözni?

Figyelt kérdés

Teljesen kiborít, ami itthon folyik.

Van egy 13 éves lányom az előző kapcsolatomból és egy 2 évesem a férjemtől.

A nagylányom mellett soha nem volt apa, sajnos, nem tartják a kapcsolatot.

Én az apa hiányát túlkompenzáltam, nagyot hibáztam, elismerem.

Nagyon-nagyon elkényeztettem az anyámmal közösen. Mindent megcsináltunk helyette, mindent megengedtünk neki.

(én pakoltam be még nem régen is az iskolatáskát, szobába viszem a kaját sokszor, gyakran még inni is tőlem kér, nem állna fel és öntene magának, ruháit én készítem ki reggel,stb)

A férjem ezeken rettenetesen kiakad, jogosan).

Nálam is betelt a pohár egy éve kb, azóta csak elvétve szolgálom ki, sok vita van emiatt.

Lányom ilyenkor látványosan megsértődik, sír mint egy ovis, duzzog, nem szól hozzánk, majd anyámnak panaszkodik jól felnagyítva a dolgokat (hogy mi terrorban tartjuk őt, kiabálunk, főleg a férjem). Persze arról már nem szól a fáma, hogy ő is hibás, hogy előtte lett neki szépen szólva 100x.

A férjemmel nagyon sokat vitázunk ezen. Én kérem, hogy ne legyen ilyen temperamentumos, legyen kicsit elnézőbb. Ő meg fortyog, hogy hogy lehetett így elrontani ezt a gyereket.

Az anyám teszi fel a pontot az I-re.

Neki a lányom az isten, ha nála van, még az ételt is a szájába teszi (szó szerint értsd, van hogy ágyba viszi neki és eteti), velem pedig kiabál napi szinten, hogy terrorban tartjuk a gyereket = próbálom kicsit nevelni.

Anyám kitalálta, hogy költözzön hozzá a gyerek és a gyerek is szeretné.

Viszont 80 km távolságról van szó.

Őszintén, a szívem szakadna meg, ha elmenne, de én már nem tudok mit tenni, kevés vagyok, elfogyott a türelem.

Egyszerűen tanácstalan vagyok.

Nem akarom őt elveszíteni, de a mindennapos veszekedésből is elég.

Mit tegyek?


2016. dec. 9. 14:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés és sajnos lehet, hogy késői kérdés. Anyukádhoz való költözést azért nem javaslom, mert te is írod, hogy anyukád még jobban elkényezteti, mint te. Mi válna belőle, ha ez tovább folytatódna? Ezt szerintem nem szabad engedni. Sajnos a nehezebb út, hogy megpróbálod (és ebben a férjed segítségére is szükség van) valahogyan jobb belátásra bírni és rávenni, hogy 13 évesen már magának kell bizonyos dolgokat megcsinálnia. Ez gondolom irtóra nehéz lesz, ráadásul nem könnyíti meg a helyzetet, hogy most kezdett el kamaszodni is. Kérd ki szakember segítségét, neked tanácsokat adjon, a kislányt is érdemes lenne megmutatni neki. Sok sikert!
2016. dec. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Az egy dolog, hogy elkényeztetted a gyereked, de amikor megszületett a kicsi, akkor gondolom, egyik napról a másikra elvártad volna, hogy "normális" kamasz legyen belőle.

Egy kistestvér ebben a korban amúgy is megvisel egy kiskamaszt, főleg így, és főleg úgy, hogy nyilván azt érzi, te a jelenlegi családod választottad, ő meg csak úgy "megmaradt" a régi életedből, akit igazán már nem is érdekelsz.

Két lehetőséged van:

- vagy türelemmel, apránként megneveled, de figyelembe veszed, hogy hogy jutottatok idáig

- vagy tényleg elengeded és hagyod, hogy az anyád nevelje, te meg éled a magad életét.

Szerintem min. egy hétvégére kellene egy anya-lánya programot csinálnod, amikor csak vele foglalkozol, elmentek együtt valahová, megbeszélitek a dolgokat stb.

2016. dec. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
50%

Nem.

A nagymama azért van hogy kényeztesse, a szülő pedig azért hogy megnevelje.

2016. dec. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%
Én nem engedném, mert életképtelen felnőtt válna belőle a nagyinál. Én több időt töltenék vele, hogy érezze foglalkozol vele de fel kell nőnie. Viszont a férjed is neveld mielőtt végleg megutálják egymást.
2016. dec. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam rá, hogy szakember segítségét kérjem, mert akárhogy próbálkozom, nem jutunk előre.

Mindig megígéri, hogy mostantól figyel a rendre, a saját dolgaira, de max 2 napig tart.

Én is féltem az anyámtól, mert teljesen életképtelenné válna.

Ha megjön tőle szünet után, kell pár nap, hogy aklimatizálódjon és ne várja a szájába afalatot.

Pedig bizisten, nem kérek sokat.

Soha nem kértem, hogy segítsen nekem, egy tányért nem kellett elmosnia soha, csak a saját dolgaira kellene figyelnie, de nagy terrornak éli ezt meg.

Ráadásul hamarosan megyek vissza dolgozni, nem lesz ennyi időm folyton felette állni és ellenőrizni a kis dolgait, elpakolni a szobáját, stb.

Anyám meg csak önti az olajat a tűzre mindig.

2016. dec. 9. 14:37
 6/25 anonim ***** válasza:
86%
Sírás rívás árán, de mostmár megnevelni.
2016. dec. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
69%
Jah és az tök jó ötlet, amit az egyik hozzászóló írt, hogy kerítsetek sort sűrűn anya-lánya napra, amiből látja, hogy fontos vagy neki. Szerintem a kényeztetésen kívül ez számára egy lázadás is, mert tényleg úgy érezheti, hogy nincs mellette senki. Ha állandóan ellenőrizgetni kell, csesztetni a rendrakás stb. miatt, akkor előbb-utóbb nagyon béka s.gge alatt lesz az önbizalma és úgy fogja érezni, hogy ő a kirekesztett.
2016. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%
Ne hagyd! Lehet, h azt gondolja, h "jobb sora" lesz a mamanal, ez uakkor egy teszt is a reszerol, h te mennyire ragaszkodsz hozza. Ha elengeded, a szemeben megbuktal, mint anya. Maradjon veled/veletek es kovetkezetesen vidd tovabb, amit elkezdtel, mert nonszensz, h egy tinilany ennyire onallotlan legyen. A megregulazasert most haragudni fog, de felnottkent megerti, rajon, h miert tetted es halas lesz neked. Ha elengeded, felnottkent neheztelni fog, h nem volt elég fontos a szamodra, a konnyebb utat valasztottad es inkabb "lemondtal" rola. Ugy fogja gondolni, h az "uj csaladod" választottad.
2016. dec. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%
Mindegyik hsz jó, egyetértek. + Menjetek egy napra ketten el - hosszú idő kettesben önmagában gyógyító lesz - nem kell külön előregyártott beszédeket tartani, spontán ami jön. Valami kirándulás, múzeummal egybekötve, valahol ebédelni. 1 ilyen nap csodákra képes. Több többgyerekes anyától hallottam: a születésnapos ezt kapja, ketten elmennek - és még azt is, hogy merre a gyerek tervezi meg. Annyira jól esik nekik, egész letisztult lesz a helyzet- nálatok is voltatok ketten és lett egy szövevény, amibe a kiskamasz belegabalyodott.
2016. dec. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
87%

Nem vetted figyelembe, hogy a kamaszkornak még az elején jártok! Ez csak rosszabb lesz...

A mamád már idős ahhoz, hogy 0-24 órai gondviselő legyen, meg ha isteníti, még jobban elkapatná az unokáját. Nagyon hamar visszahallanád (a saját gyerekedtől is!), hogy neked már csak az új család a fontos, a "régi gyerek" mehet, amerre lát.

Nagyot hibáztál, igen! Ne tetézd azzal,hogy anyádra bízod a gyerekedet! Te rontottad el, hozd rendbe magad következetességgel, szigorral, végtelen türelemmel és nagyon nagy szeretettel! Sok sikert!

2016. dec. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!