Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Engedjem a 7 éves lányomat...

MARIANN06 kérdése:

Engedjem a 7 éves lányomat beoltani az iskolába H1N1 elleni oltásal?

Figyelt kérdés

Én nem tudok dönteni.

Az egyik felem azt mondja igen a másik meg azt hogy nem.

Mi van ha roszul döntök és elkapja a betegséget a suliba és szövödménye lesz?

Az imunrendszere jo (szerintem).

Nem szokot beteg lenni ,jó felépitésü erös testalkatú.

Tudom.

Akkor nem kéne.

DE...

Mi van ha tévedek és elkapja.

SEGITSETEK DÖNTENI

Nagyon nehéz és közeledik az oltás napja.

Köszönöm.


2009. nov. 3. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá neten, hogy tesztelték-e egyátalán 7 éveseken. Szerintem 10 év alatt egyátalán és nem véletlen az sem, hogy a jelenlegi álláspont szerint nem ajánlják, hogy gyermekeknek is beadják.
2009. nov. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos hogy nem oltatom be az enyémet.Ő 8 éves.Bizakodó vagyok,a férjem is az.Inkább nyomatok bele vitaminokat,immunerősítőt bármit csak az oltást nem.Ez az én véleményem.
2009. nov. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Ha azt akarod, hogy lebeszéljenek jó helyen jársz, mert itt csak olyanok írnak akik vadul ellenzik. Én beoltattam magam és a családom is, mert úgy vagyok vele, hogy inkább egy legyengített változat, mint egy erős vírus. De majd jön az ellenkező tábor és ők elmondják, hogy nincs tesztelve és stb. meg majd ajánlanak jó kis videókat is neked, hogy elrémülj.Úgyhogy nem lesz könnyebb a döntés! Remééljük nem is jön a járvány és akkor ezt a cécót el is felejthetjük.
2009. nov. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm 16 39-es jo válasz.Igazad van.



De azért mindenkinek köszönöm a tanácsot.

2009. nov. 3. 16:44
 5/11 anonim ***** válasza:

16:39 Engem nem érdekelnek azok a videók, én azoknak a feljegyzéseknek hiszek, amik szerint a 30 évvel ezelőtti járványnál ugyanezeknek a vakcináknak a mellékhatásaiba többen haltak bele vagy bénultak le mint magától a vírustól.

Nem mellesleg a sima influenzától is többen lesznek betegek mint ettől a jelenlegi felfújt semmi sz*rtól.

Nem tudom miért szúrja a szemedet, ha valaki nem birka mód viselkedik és tisztességesen utánanéz a dolgoknak és nem simán elhiszi amit a tv-ben mondanak.

Egy eü.-s

2009. nov. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem szúrja a szemem bocs. Te is úgy gondolod, ahogy akarod, és nem szoktam tv-t nézni (Látod inkább netezek), sőt youtube-t sem nézek, csak az egyik kedves netező kedvéért néztem meg az ajánlott videóját. És én is tájékozódtam, többek között szintén eü-söktől is és nekem egy se mondta, hogy ne. Valószínűleg nem ugyanazok lehetnek az ismerőseink.:-)Jó egészséget! a 16.39-es
2009. nov. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

ezt itt nemfogod tudni eldönteni. itt is vannak akik erőszakosan kampányolnak az oltás mellett, de éppenhogy ezzel rontanak a helyzeten, h ugyanannyira tukmálják rád az oltást, mint a tv-ben, de még annyit sem tudnak h a h5n1 és a h1n1 között mi a hasonlóság. én nekem túl erőszakos volt ezaz egész kampány, amit csináltak a vakcina miatt, így én letettem erről. ha ez vmi jó dolog lenne, nem beszélnének összevissza a tv-ben, és nem tukmálnák rád már szinte erőszakosan, mert nemlenne rá szükség, mi9ndenki tudná h mitkll tennie.

én nekem már azis elég volt, amikor hallottam h még a fele sem fogyott el a vártnál a vakcinákból, még nemis volt róla sok infó, de már nem fogyott a vakcina, azóta pedig csak még kevesebb fogy belőle. ez jelenthet valamit. és akkor miért is ezaz erőszakos kampányolás? hát mert elkéne adni amit már legyártottak. másik dolog h az EU-nak szinte nemis kell ez a vakcina...más országokban, figyelembevéve az arányokat, nemis haltak meg többen, ahol nem oltatták magukat, mint itthon, ahol meg megy ezaz erőszakos kampányolás.

nos, én nem oltattam vlégül be magam, neked csak annyit javasolok, h olvass kicsit utána, esetleg kérdezd meg a háziorvosodat, h ő mit ajánlana. olyanoknál érdeklődj, akikben megbízol, és ne ismeretleneknél. szerintem.

2009. nov. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A 16 47-es nem én volam! (a kérdező) Nekem teteszet a válaszod 16 39-es!
2009. nov. 3. 18:00
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Tudom, hogy nem Te voltál.Remélem sikerül valami okos döntésre jutnod a sok teljesen ellentétes infó között.Üdv:a 16.39-es :-)
2009. nov. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tegnap még váltig állítottam,hogy nem oltatom a gyereket,ma meg gondolkodnom kell és holnapig döntést hozni.mlékeztek a madárinfluenzára?Akkor is ugyanilyen felhajtást csináltak.Minden évben van valamien nyavaja,amitől az emberek frászt kapnak.A kérdés még mindig az oltassunk vagy ne?Senki nem tud megfelelő választ adni,ja és annyit hozzátennék,hogy az oltóanyag meg nem kapható a gyógyszertárakban.10 megkérdezett gyógyszertárból 8-ban nem lehet kapni.De ukrajnába küldenek.
2009. nov. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!