Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha a nővérem...

Mit tehetek, ha a nővérem gyári munkás és nem törekszik jobbra?

Figyelt kérdés

23 éves lesz, 2 éve végez betanított munkát. 2 nyelven beszél és az érettségie is egy erős közepes lett. 2 éve nem igazán lett volna lehetősége fősulira/egyetemre menni, az apánk (aki amúgy egyedül nevelt minket) nem dolgozik, igazából a nővérem tartott el minket... De azóta bőven rendeződtek az anyagi dolgaink, mostmár akár költségesen is mehetne tovább tanulni, de nem akar.

Azt álítja, hogy nincsen hozzá esze. Lehet, hogy nem az én dolgom és nem kéne vele foglalkoznom, de félek hogy 10 év mulva mi lesz vele.

Valamint Ő értelmiségi egyébként, de csúnyán és egyszerűen fogalmazva alantasnak érzem hozzá ezt a munkát és sajnos (akárki, akármit mond) társadalmilag is lenézik az ilyen munkásokat.

Szerintetek igazam van?



2016. dec. 15. 09:58
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard irányítani az életét! Biztos, hogy nem a te dolgod amúgy. Ha ő így jól érzi magát, és nem te tartod el, akkor semmi közöd az életéhez.
2016. dec. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

Az Ő élete, ha neki megfelel az égatta világon semmi közöd nincs hozzá.

Honnan veszed h ezt fogja dolgozni örök életében!Nehogy már a kistesó döntsön felette

2016. dec. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
76%
Akár rólam is irhattad volna a kérdést. Szakmám az van, befelyezett tanfolyamom, 2 idegen nyelvem. Rengeteget olvastam életemben, okosnak és intelligensnek tartanak. Egy kis gyárban dolgozom lassan egy éve. Nekem jó, egyenlőre nem váltok, megvannak az okaim. Ide nem gyomorgörccsel járok be, ez az egyik. Mondták már, hogy nem ide való vagyok, de amikor neked megvan valahol a lelki nyugalmad, nagyjából minden a helyén van, akkor az nem is lehet olyan rossz hely.
2016. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell eroltetni. En majdnem 25 voltam mire rajottem, hogy tobbre vagyok, es elkezdtem tanulni. Addig a csaladom mondhatott nekem amit csak akart. Hidd el ha neki nem felel meg ez az elet, akkor valtoztatni fog.
2016. dec. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
39%

Neki ez az igény szintje,majd ràjön hogy elrontotta amikor làtja majd az ismerôseit,hogy hogy élnek.

Ha neki ez jó,hagyd.

Inkàbb magaddal törôdj,megérdemli a sorsàt,ennyire tartja sajàt magàt.

2016. dec. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akar váltani csak nem mer a biztos munka , időben érkezik, soha nem késik a fizetés , gondolom nehéz otthagyni.

Szerintem ez az oka hogy itt van.

Nekem is biztos munkám vokt, de kockáztattam , föl adtam a nagy ...?....

Semmiért és külföldre mentem és bejött nekem, új dolgoknak örül az ember és néha kell kockáztatni. Ez az élet rendje. :)

2016. dec. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 Költőnő? ***** válasza:
100%
A 23as miért lett lepontozva?! Leírta, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott ott, ahol van. A lepontozása itt nekem azt sejteti, hogy inkább elvtárnák itt egyesek, hogy egy multinál vagy állami szférában idegelje szét magát, ahol egy ponton túl ritkán számít a tudás vagy a hozzáértés, sokkal inkább a helyezkedés, népszerűség, stb. Mindez sok esetben töménytelen stresszel. Ha vkinek nincsenek ilyen ambíciói és kijön a gyári pénzéből és úgy boldog; azon nem értem mi elítélnivaló/lepontoznivaló van. Itt nem arról van szó, hogy vki lusta vagy nincsenek ambíciói. A 23as válaszoló azt írta, h így boldog. Nem értem, mi a probléma ezzel.
2016. dec. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 Költőnő? ***** válasza:
Elvárnák *
2016. dec. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Kedves első válaszoló: Ne nézze le ennyire azokat, akiknek "csak" érettségijük van, azok még lehetnek műveltek, olvasottak, intelligensek, tehát értelmiségiekre jellemző tulajdonságúak, sőt, sok egyetemet végzettre nem lehet elmondani pl. hogy intelligens lenne, hogy kulturált lenne, hogy ismerné pl. az illemszabályokat - ezek is az értelmiségi lét alapkövetelményei.
2016. dec. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Folytatás: viszont nem kellene a csak fizikai munkát végzőket így degradálni. Ha nem akar továbbtanulni, nem akar. Ő érzi, hogy mire képes. Erőltetni végképp nem kell. De egy szakmát azért kitanulhatna.
2016. dec. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!