Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha a nővérem...

Mit tehetek, ha a nővérem gyári munkás és nem törekszik jobbra?

Figyelt kérdés

23 éves lesz, 2 éve végez betanított munkát. 2 nyelven beszél és az érettségie is egy erős közepes lett. 2 éve nem igazán lett volna lehetősége fősulira/egyetemre menni, az apánk (aki amúgy egyedül nevelt minket) nem dolgozik, igazából a nővérem tartott el minket... De azóta bőven rendeződtek az anyagi dolgaink, mostmár akár költségesen is mehetne tovább tanulni, de nem akar.

Azt álítja, hogy nincsen hozzá esze. Lehet, hogy nem az én dolgom és nem kéne vele foglalkoznom, de félek hogy 10 év mulva mi lesz vele.

Valamint Ő értelmiségi egyébként, de csúnyán és egyszerűen fogalmazva alantasnak érzem hozzá ezt a munkát és sajnos (akárki, akármit mond) társadalmilag is lenézik az ilyen munkásokat.

Szerintetek igazam van?



2016. dec. 15. 09:58
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
76%
23-as vagyok. Amúgy tehetséges is vagyok, foglalkozom is vele szabadidőmben. Kicsit meglepődtem, hogy annyira le lettem pontozva. Megértem, egyrészt, hogy az emberek csodálkoznak hogy itt dolgozom. Amikor elmondom hány nyelvet beszélek, akkor meg még le is hülyéz némelyik, hogy miért nem mentem külföldre eddig. Nekem jó az, ahogy élek és majd amikor szükségét érzem a változásnak, majd akkor teszek is érte. Mostmár igy vagyok vele.
2016. dec. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
Hát ja, engem hülyéznek hogy miért nézem le a nővérem és a hozzá hasonlókat -holott leírtam, hogy nem erről van szó-, de téged azért lepontoznak.
2016. dec. 18. 19:34
 33/41 anonim ***** válasza:

"Akinek eros kozepes az erettsegije az ne menjen felsooktatasba.


Viszont egy szakmat kitanulhatna, akkor nem kell betanitott melosneknt dolgoznia."


Ha ezt velem közölnéd élőben tuti leköpnélek :) Utálom az ilyen lenéző stílust, ezért is nem szeretek sok értelmiségit akik felsőbbrendűnek hiszik magukat.


3as volt végig az érettségim, 2es a matekom. Biosz kémia újraérettségivel felvettek fogorvosira.

2016. dec. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Lehet, fizetősre mentél...
2016. dec. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Inkább az nézi le a melósokat, aki ilyen kérdést feltett. Mintha egy szakmunkást nem lehetne értékelni! Ő nem tudja, mert erőlteti a nővérét, hogy tanuljon tovább. Itt aki lenézi a másikat, az a kérdés kiírója. Aki azt javasolja, hogy közepes eredménnyel ne akarjon valaki felsőoktatásba menni, az csak reálisan gondolkodik. Te sem végezted még el a fogorvosit, nem biztos, hogy sikerülni fog...
2016. dec. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

"Lehet, fizetősre mentél..."



Államira mentem....

2016. dec. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Egyébként 51%-os nem tudom mit adod a nagy szamaritánust. Ugyanúgy lenézed te is az embereket.
2016. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Menj dolgozni te is, ha ennyire lenézed a testvéred!
2016. dec. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Nem mindenki akar bekerülnni az egyetemi közösségbe,. Van aki nem bírja elviselni az egyetemen lévő diákok nagy részének beképzeltségi fokát, vagy épp nehéznek tartja a tananyagot és nincs már kedve ennyi mindent tanulni, hanem dolgozni megy. A beképzeltségi dolgot komolyan ki merem jelenteni, egyetemre járok, és van sok ember aki felsőbbrendűnek érzi ott magát és miután kikerül akkor is, persze kivételek mindig vannak. De okj képzésen ugyanúgy megvan ez, csak nem ilyen magas arányban, oda is jártam egyetem előtt.


Viszont ha belegondolsz gyári munkából épp hogy nem fog éhen halni. Mert sajnos sokan a túlélésért küzdenek évekig, a gyári munka nehéz monoton. És sajnos az egyik legkiszolgáltatottabb munkakör.

Inkább végezzen el valami okj képzést, tanuljon ki egy szakmát. Sok esetben egyes egyetemi szakoktól is jövedelmezőbb lehet ha úgy alakítja az életét, ahhoz hgoy megélj nem feltétel az egyetemi diploma. Fontos megőrizni az egyensúlyt. Mert ha az ember túl keveset akar akkor talán nem is kap semmit, de ha túl sokat akkor el is veszthet mindent.

2016. dec. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Ne az legyen a fontos neked,hogy a nővéred közepes eredménnyel jelentkezik-e továbbtanulni vagy sem, hanem az, hogy helyes életet éljen, megfelelő legyen az érdeklődési köre, intelligens emberek között mozogjon (és talán még a munkások között is találhat ilyeneket,ha ő maga is ilyen), hogy olvasson, mint ahogy teszi is, hogy megfelelő párt találjon, olyat, akit tiszta szívből szeret, hogy egészséges életet éljen stb., stb. - Te viszont olyan stílusban írsz, hogy leköpnél egyeseket, hogy én pl. semmi pénzért nem mennék hozzád mint fogorvoshoz. Elég szégyen, hogy ilyen emberek orvosi pályát tanulhatnak...
2017. jan. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!