Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon fontos! Hogy beszéljem...

Nagyon fontos! Hogy beszéljem meg anyukámmal ezt a dolgot? Vagy egyáltalán mondjak-e neki valamit! Nem rég let vége egy komoly kapcsolatomnak, de most van egy új a 2 kapcsolat teljesen más!

Figyelt kérdés

Szóval a baj hogy a régi kapcsolatomban elég ritkán 2-3 havonta mentünk el valamerre elég otthon ülös volta kapcsi!Most viszont az új kapcsolatomban a barátom minden héten pénteken és szombaton is elmegy bulizni meg haverokkal szórakozni stb meg még azonkivűl hétköznap is esténként elmenek a haverjaival sétálgatni, kocsikázni!És hívnak engem is!!Anya viszont nagyon em szereti a csavargást, hiába kisérnek haza!Mit tehetnék!

18éves lány vagyok!


2010. máj. 3. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, neked lenne-e igényed ilyen mértékű csavargásra, bulizásra, megbízhatónak tartod-e a barátodat (nem vezet ittasan stb) és marad-e időd mellette még tanulásra, vagyis a jövőd alakítására? Hétközben én sem engedném a lányaimat csavarogni, mert azt látom, hogy annyi tanulnivalójuk van, hogy így is sokszor 11-kor fekszenek le és reggel hulla fáradtak. Beszélgess anyuddal, nyilván ő is megérti, hogy néha szórakoznod kell, inkább most, mint amikor már gyerekeid lesznek.
2010. máj. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Meg kérdés az, hogy miért nem vagy az érettségin, ha 18 éves vagy. Ott lenne a helyed, nem a gyakorikérdéseken.
2010. máj. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jaj utolsó,én is érettségiztem,mégis itt vagyok. Egyébként meg az is lehet,hogy nyelvi előkészítős osztályba jár,tehát 1 év múlva érettségizik.Neked ez nem tökmindegy?

Elnézést,szóval ettől függetlenül egyetértek az előző válaszolóval.

2010. máj. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szakmunkásképzőbe járok mondjuk!
2010. máj. 3. 13:50
 5/9 anonim ***** válasza:
18 éves vagy azaz nagykorú, túl sok közük nincs hozzá, abba semmi rossz nincs, ha kimész, állj a sarkadra és legyén önállóbb. Nehogymár egy ennyi idős embernek megszabják mikor mehet el otthonról.
2010. máj. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%

igen, látszik a színvonaladon, h nem is nagyon menne az az érettségi.

menj csak a barátoddal csavarogni, más értelmes programot amúgysem venne be az agyad...

2010. máj. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

"Kedves" előttem szóló, ezzel aztán most meg is mutattad, te mennyire "intelligens" vagy...

Szerintem sok kamaszban benne van a csavargás utáni vágy, az természetes, hogy a szülők ettől féltik és nem engedik el.Most még az a dolgod, hogy tanulj, persze kell a szórakozásra is idő, de az legyen inkább hétvégén. Ha valóban komoly dologról van szó köztetek, a fiú is áldozni fog az idejéből a csavargás helyett arra, hogy veled, kettesben értelmesebb programokkal töltsétek el az időt, amit a szülők is jó szemmel néznek :) Szerintem beszéld meg a barátoddal is és anyukáddal is, hogy mi lenne az ideális megoldás.

2010. máj. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én rengeteget buliztam, pasi nélkül is.Kb.18 éves koromtól kezdve.Péntek, szombat, néha vasárnap is!És ma már bánom, de nagyon!Visszatekintve, üres volt az életem és hasznosabb dologgal is foglalkozhattam volna.35éves anyuka
2010. máj. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Miért hívja ezt mindenki csavargásnak? Annak idején én is nagyon szerettem volna menni, de nem engedtek. 20 évesen is kéretőznöm kellett, "mert amíg az én kenyerem eszed...".

Most 30 vagyok és már nem bánom. Nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, egyáltalán nincs nyoma az akkori szigor miatt haragnak. Én köszönöm nekik, mert elég befolyásolható vagyok és így nem vitt el egy rossz társaság rossz dolgok felé.

Kössetek kompromisszumot. Ne menj minden nap, tanulj, dogozz, vagy ilyesmi, de a hétvégékre kérj kimenőt. Szerintem ha megbíznak benned, akkor elengednek. Ha nem, akkor meg építsétek fel a bizalmat. Nem nehéz, hiszen anyukádnál jobban úgysem szeret senki, ő mindig ad új esélyt.

A pároddal is beszélhetnél erről, hogy inkább töltse veled a hétköznapokat és hétvégén bulizzatok együtt.

Persze minden helyzet más, de egy próbát megér.

2010. máj. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!