Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy jutottatok saját...

Ti hogy jutottatok saját lakáshoz/házhoz?

Figyelt kérdés

A kérdésem elsősorban 30 év körüli pároknak/házaspároknak szól, akik néhány éve alapítottak családot, vagy fognak mostanában. És ahol az egyik fél sem olyan gazdag családból származik, hogy a szülők csak úgy venni tudtak volna egy lakást.

Évek óta úgy alakul minden, hogy egyik albérletből kell mennünk a másikba, nincs egy biztos pont az életünkben, és semmilyen kilátásunk nincs rá, hogy saját lakást vegyünk, így, folyton költözködve pedig nem lehet családot alapítani.

Kíváncsi lennék, nektek hogyan sikerült, kinek hogyan alakult az élete ebből a szempontból.


2015. máj. 31. 10:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A háromnegyede örökségből volt, a többit a szülők pótolták ki. A felújítást mi fizettük. Ha nem lett volna segítség, ma is albérletben élnénk mert errefelé 15 milliótól van egy ház.
2015. máj. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Örököltem a szüleim halála után 22 évesen.
2015. máj. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Örökség, egyik szülő halála után.
2015. máj. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Sehogy, és ahogy elnézem, egyhamar nem is fogunk.

Az ismeretségi körömben két verziót látok.

Néhányak örököltek lakást. De ők azt hiszem, túl nagy árat fizettek érte.

Másoknak a szülők így vagy úgy összeszedték az önerőt. Az elmúlt egy-két évben két-három milliót kellett csak letenni, ennyit két család azért összehoz, ha akar. Utána meg a hitelt fizeti az ifjú pár.

Van egy harmadik csoport is, akik kimentek külföldre "néhány évre, amíg összegyűjtik az önerőt és egy kis tartalékot". Na róluk egyre jobban látszik, hogy eszük ágában nincs visszajönni :D

Ja és persze vannak, akik jól keresnek. Egy olyan pár, ahol mindkét fél hazavisz 200-250 ezret, akár önerőből is meg tudja oldani a lakásvásárlást. Bár ahogy elnézem, közülük elég sokan nem erőltetik a kérdést, jól elvannak albérletben is.

2015. máj. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Eleinte albérletben laktunk, ahol én pályakezdőként lakhatási támogatást igényeltem, ez fedezte a lakhatásunk alap költségeit kb. egy évig. Eközben a párom (rendőr) jelezte, hogy igényt tart szolgálati lakásra és ezt meg is kaptuk, mint fiatal pár. Itt minimális havi díjat kellett fizetnünk (3450 forint) + rezsi, ami ugye saját fogyasztás, tehát viszonylag szépen tudtunk félretenni, cserébe a lakáson állapotmegőrző munkálatokat kellett végrehajtani, tisztasági festés, parketta csiszolás, stb., amit amúgyis megtettünk volna, hogy otthonos legyen.

A páromnak régóta volt lakástakaréka, nekem pedig egy kisebb megtakarításom (1,5 millió forint), amint összeköltöztünk mondhatni összedobtuk amink van és szorgosan gyűjtögetni kezdtünk egy közös "kasszába" közös lakásra. Nagyjából 4-5 közös év után jutottunk el odáig, hogy beköltözhettünk a saját otthonunkba egy kisebb hitellel, kisebb családi kölcsönnel, illetve a felújításban rengeteget segített a családunk mind anyagi, mind emberi szinten. Rengeteget spóroltunk, ahol tudtuk meghúztuk a nadrágszíjat.


Összességében ha belegondolok elég nagy szerencsénk volt. Ha albérletben kellett volna végig élnünk, akkor nem valószínű, hogy ekkora kölcsönnel tudtunk volna 30 éves korunk előtt venni egy saját lakást (1,5 milliónk van a banktól, illetve 1-1 a szülőktől kölcsön, akik azzal a feltétellel adták, hogy akkor kezdjük törleszteni, ha a bankin túl vagyunk).

Az is tény, hogy ez egy kisváros, ahol 10 millióból már egészen szép és nagy lakást lehet venni. A közös persely megmaradt, a családalapítás mellett családi házra gyűjtünk, ugyanis ez az álmunk.

2015. máj. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Amikor dolgozni kezdtem nyitottam lakáskasszát, majd még egyet. A párommal albiban kezdtük, közben összeházasodtunk. A menyasszonytánc pénz kipótolva lett az önerő, plusz egyik lakáskasszát kivettük, a másikra hitelt vettünk fel. A felújítás szintén családi segítséggel és kétkezi munkával történt.
2015. máj. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

én is azt a verziót látom a környezetemben, amikor vagy a szülők/nagyszülők vesznek, vagy a fiatalok külföldre mennek pénzt gyűjteni.

egy albiban nem gondolom, hogy túl sokat lehetne félretenni.


nekem születésem óta volt egy számlám amire ráment az összes pénz amit kaptam, legyen szó szülinap/ballagás/diákmeló. persze, akkor nagyon utáltam, hogy soha nem tarthattam meg, költhettem el. de most kb 2 millió van rajta, úgyhogy már örülök, hogy nem költöttem el anno nyalókára és egyéb fontos dolgokra.

de ez kb 20 év alatt gyűlt össze.

a nagyszüleim tudnak segíteni 1-2 millióval(ők szintén születésem óta gyűjtik egy számlán,nem tudom havonta mennyit raktak rá, de nagyon hálás vagyok nekik, hogy előre gondolkodtak.)

és mivel én és a párom még otthon élünk-szülőknél, így a fizetésünk 90%át félre tudjuk tenni. (amit elköltünk az a nagyon szükséges)

szóval kb havonta 200ezret rakunk most félre . így még olyan 1-2 év és be tudunk költözni egy panellakásba , hitelmentesen.

olyan 6-7 millióért már lehet venni 2 nagyszobás lakást felénk, a központban is akár!

úgy tervezzük, hogy ha megvesszük, utána még a nagy berendezkedés előtt újítjuk fel, nem amikor már benne élünk.

jelenleg úgy néz ki tényleg 1 , de max 2 éven belül meg lesz a saját kecó. és még 24-23 évesek vagyunk

de ha nem lenne az én előre gondolkodó családom, akkor kb 2 milliónk lenne most önéröből. azért még nem adnának lakást.

de már vannak berendezési tárgyaink és a konyhába is megvannak a tányérok, edények stb.

de még spórolunk, hogy egyből mehessen a felújítás, meg ugye van más költség is, ügyvéd, illeték vagy a sokadik adó stb. addig nem vágunk bele, amíg nem biztos, hogy elég lesz a pénz mindenre.

kölcsönt nem szeretnénk igényelni, az én családomtól nem is lenne pofánk kérni, mert így is sokat segítettek, a párom családja meg nem tudna segíteni, előbb kérnek ők

2015. máj. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

7# vagyok. persze ára van, hogy mindent félrerakunk most a párommal. ugye hiába van jogsink, autóra /benzinre nem pazaroljuk még a pénzt, az elsődleges célunk a lakás.


ismerek olyat akik szintén ezt csinálják, szóval még otthon laknak, hogy ne kelljen albira félrerakni. de felélik a fizetésüket, olyan havi 20at raknak félre. hát abból nagyon sokára jön össze nekik a lakás.

szóval szerintem ha valaki elkezd spórolni, akkor igenis legyen a cél a szeme előtt. én mindennap kiflit eszek a munkahelyemen, de inkább élek így 1-2 évig, minthogy rendeljek, de cserébe még évtizedekig a szüleimmel éljek.

a hitelről meg szerintem nem kell mondani semmit. én max 1 milliót vennék fel, de nagyon nagy felelőtlenségnek tartom, amikor több milliót vesznek fel és bizonytalan is a munkahely, esetleg besikerül pár gyerek és sírnak hogy még ott a hitel is

2015. máj. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

mivel nem szivesen ultem egy udvaron a faterral igy elegge koran fejbe vettem a sajat lakast, igy mig mas 20 evesen holtra bulizta magat en kulfoldon dolgoztam feketen.

mar ugy sikerult lakast vennem hogy meg eszem agaban sem volt egyaltalan valakivel lekomolyodni.

2015. máj. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Örököltem egy házat 500eFt értékben! Komolyan! Se víz, se semmi az isten háta mögött, egy szoba konyha, leszakadt tetõvel. Munka sehol. Majd megyeszékhelyre költözés albiba, gyári meló három mūszakban, diplomával. Na így se lehet sokáig élni. Másfél évig spórolás, hogy kimehessünk külföldre. Most készülünk haza, mert hiába szegénység vár, de a bolond szív. :) Veszünk egy házat, vagy lakást 5M-ért, és még marad egy kis pénz, felújításra, bútorra, gyerekre, ugyanis most vagyok terhes. Én 30 alatt kicsivel, párom 30 felett. Szüleim nem élnek, az övé meg mint a templom egere(rokkantnyugdíj+ takarítónõ). Õket is támogatjuk. Külföld nélkül esélyünl se lett volna. De csak a pénz miatt nem maradnánk kint.
2015. máj. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!