Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet becézni a Nimródo...

Hogyan lehet becézni a Nimródot és a Hunort?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 16:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%

Hunor-Hunci-Huni

Nimród-Nimródka:)

2010. máj. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
72%

Jajj de szép nevek :))))

Huni, Hunorka és Nimi, Nimródka, más becézést sajnos nem ismerek.

2010. máj. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
szerintem is gyönyörűek, ha egyszer lesz két fiam, így fogom elnevezni őket :)
2010. máj. 3. 16:43
 4/29 anonim ***** válasza:
70%
Ha ilyen nevet választasz a gyerekednek akkor nem feltétlenül kell becézni . Nálunk nincsenek becézve a neveik szerint a gyerekek , az egyiket kismókusnak hívom ( reggel mikor még álmos és odabujik ) , a másik kiscica ...
2010. máj. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
11%
úristen! szegény gyerek! én ismertem egy hunort,szarrá cikizték a neve miatt!!!
2010. máj. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

17:54

a Hunor egy ősi magyar név úgyhogy hatalmas lángész lehet az aki kicsúfolja azt akit így hívnak

2010. máj. 3. 18:21
 7/29 anonim ***** válasza:
85%
Ha lesz egy fiam én is úgy tervezem, hogy Hunor lesz. Nem Álmos vagy Tas vagy Töhötöm vagy Huba vagy....szóval Hunor, mert egy szép név. Nem értem mi benne a cikizni való? Egy másik kérdésnél azt válaszoltam, hogy a kedvenc lány nevem a Szellő a fiú pedig a Hunor. Lepontoztak 28 százalékra. Erről ennyit.
2010. máj. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
24%

Lehet hogy tényleg szép név, de attól még lehet belőle baja a gyereknek. Egy névadásnál ez fontos szempont.


Ma (sajnos vagy nem sajnos) ott tartunk, hogy sokan politikai okból adnak ősi magyar nevet a gyereknek, ezzel is mutatva, hogy ők melyik oldalhoz tartoznak. Felmerül a kérdés, hogy jó-e, ha a gyerekem neve a mellemen a kokárda.


Mivel ez egy divat, bizton számítani lehet az ellenoldal irányából a finom kis bosszúkra, egrecéroztatásra, ami miatt csak a nagyon elszántak adják mégis az ilyen nevet a gyereknek, és amiből az következik, hogy immár csakugyan majdnem teljesen egybe esik a politikai nézet és a névadás. (Mert a kevésbé elszántak elrettennek.) Így persze a sok Magor- és Hunor- szülő összekacsinthat, de vajon tényleg erre való a gyerek neve?


Én egyébként legnagyobb, szent királyunk után a László nevet választanám a fiamnak.

2010. máj. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

19:03

nemtudom hogy hogyan függ össze a politika és az hogy kinek melyik név hangzása tetszik :D

2010. máj. 3. 19:31
 10/29 anonim ***** válasza:
66%

Ma 19:03


divatból adunk magyar nevet a gyereknek? Olyan érdekes ez nálunk, magyaroknál. Ami itthon magyar az divat, meg politika meg puffogtatás meg amúgy is... Ami külföldön az adott ország jelképe (akár a név szintjén, akár másban) az ott természetes.

Köszönöm Magyarország, hogy idáig jutottál.

2010. máj. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!