Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet becézni a Nimródo...

Hogyan lehet becézni a Nimródot és a Hunort?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 16:35
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
16%

"csak nem szövegértési problémákkal küzdesz?"


Ó, nagyon kreatív felhasználni a saját szófordulatomat ellenem, mikor pedig nyilvánvalóan nem küzdök ilyen problémákkal. Nem sikerült kivárnod azt az alkalmat, mikor valamit nem értettem meg, ezért megpróbálod belemagyarázni.


Tudod a szövegértési probléma nem az, mikor egy olvasott szöveghez mögöttes motivációkat próbálunk társítani, hanem amikor egy olvasott szöveget ellentétes értelműként értelmezünk, és akként reagálunk rá.


Példákkal szemléltetem gyengék számára.


Szöveg #1


„Ma (sajnos vagy nem sajnos) ott tartunk, hogy sokan politikai okból adnak ősi magyar nevet a gyereknek, ezzel is mutatva, hogy ők melyik oldalhoz tartoznak.”


Hibás (értési problémás értelmezés):


„divatból adunk magyar nevet a gyereknek? Olyan érdekes ez nálunk, magyaroknál. Ami itthon magyar az divat, meg politika meg puffogtatás meg amúgy is”


Onnan lehet tudni, hogy az értelmezés hibás, hogy kérdés nélkül visszatámad, vagyis 100%-osan biztos magában, valamint hogy az eredeti szöveg egyik szavának figyelmen kívül hagyása miatt magára veszi a kijelentést, s ilyen módon hibásan, nem az eredeti szöveg tartalmának megfelelően reagált, hanem annak egy torz, a saját hibás értése miatt eltorzított, soha ki nem mondott szövegre írt választ. Mondhatjuk, hogy felületesen olvasott és dühből visszatámadt. Ezért tart itt az ország, egyébként.


Szöveg #2


„most már elég lesz, köszönjük, pihenj”


Szándékértelmező elemzés:


„Ezt lefordítom magyarra: "Ni csak, igaza van, de el nem ismerném, inkább beszólok még egyet." Ugye így értetted?”


Mivel ez eleve egy felszólítás, aminek nem teljesítése nem egyenlő a nem értésével, ezért hagyjuk, hogy értem-e. (Egyébként ha azt mondanám, hogy kösd föl magad, és nem tennéd, akkor én is szövegértési hiányokat tapasztalhatnék, de lássuk be, ez nem lenne helyénvaló.)


A szövegből – értési nehézség nálad lép fel – egyértelműen kiderül, hogy ez nem egy olvasási félreértelmezés, hanem egy mögöttes szándékkeresés, ami ugyan lehet téves, de semmiképp sem a hozzád hasonló szövegértési-olvasási-kognitív hiányosságokból ered.


Egyébként nem tudom, hogy mi alapján szűrted le, hogy hülye felfogású vagyok. Támogattam valamelyik oldalt? Nem. Kétségeimet fejeztem ki egy tendenciával kapcoslatban. Az a baj veled, hogy talán én is a te oldaladhoz tartozom, de kicsit mélyebben, összetettebben gondolkozom mint az egységsugarú pártkatona, és máris az ellenség táborába vizionálsz. Idióta Mari nénik mindkét oldalon vannak, akik csak valami lelki akolmeleghért tartoznak egy adott oldalhoz, és akiket semmi ki nem mozdítja onnan, és én ezeket a Mari néniket mindkét oldalról utálom, mert nem értelmesen működnek. Számomra nem kielégítő, ha valaki jól választ, de maga a döntés módja ne az legyen, hogy birka mód beterelődik egy kapun, még ha az történetesen egy szimpatikus kapu is. Tudod én elég sokat gondolkodom, és a saját oldalam túlkapásait is kritikusan ítélem meg. Ez nem árulás, hanem jobbító szándék. Az ország azért tart ott, mert ma aki nem a legszélsőségesebb legfelpörgöttebb egységes véleményt osztja (hanem kicsit mértéktartóbb, jövőbe gondolkodóbb), az máris áruló lesz a saját hazájában.


Márpedig, ha egyet is értek azzal, hogy szép régi magyar neveket használjunk, azzal viszont nem értek egyet, hogy ez egyfajta összekacsintós-világnézetes felhangot kapjon, márpedig kap valami oknál fogva, és ezt figyelmeztetőleg szóvá tettem. Ennyi a történet, amiért én áruló, miattadtartittazország, meg mittudom én mi lettem, holott csak el kell olvasni az első bejegyzésemet anélkül, hogy egy vértől csöpögő szájú ördögöt képzelnél oda mögé.


És konkrétan, kedves kérdező, miattad is tart ott az ország, ahol, mert képtelen vagy arra, hogy a tőled csak kicsit eltérő gondolatokat befogadd, hanem csak a szádba adagolt konzervet zabálod, ami ugyanaz a szar népbutító konzerv, csap nemzeti szín pántlikával átkötve, mint amit a másiktól kapnál. Be vagy állítva, mint valami jólnevelt nethuszár, hogy aki nem 100%-ban tapsol, csak 95%-ban, az már áruló. Ezen gondolkozz egy kicsit, és azon, hogy hogyan lesz nemzet egy olyan embercsoport, aminek minden tagja azt várja a másiktól, hogy vele 100%-ban egyező legyen. Sehogy.


(Úgy szeretném, ha a kérdezőt is lehetne lepontozni…)

2010. máj. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

olvasd el a kérdésem, majd olvasd vissza hogy miket írsz. :D találsz összefüggést a kettő között?:D te üldözési mániás vagy vagy én nem tudom fordulj pszichológushoz vagy ahová akarsz csak innen tűnj már el könyörgöm :D:D vagy ha annyira okoskodni akarsz akkor írj privátot engem nem érdekel csak ide ne, ismétlem: NE írj többet :D:D

értetted amit írtam? (ezt azzal bizonyíthatod, hogy NEM jössz ide többet, ellenkező esetben a fordítottját fogod bizonyítani) köszönöm :D

2010. máj. 4. 16:07
 23/29 anonim ***** válasza:
25%

"nem érdekel csak ide ne, ismétlem: NE írj többet :D:D

értetted amit írtam?"


Mint előbb is írtam (áhh, érthetted volna), a felszólítás nem teljesítése nem egyenlő a nem értésével. Élvezem, hogy szabadon szólhatok, habár neked nem élvezet, de nekem ez még belefér. Te se csak a kérdéssel kapcsolatban írogattál, és valamiért másoknak a rám adott válaszait sem akartad eltűntetni, tehát nehogy most hirtelen az legyen a baj, hogy elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől.


Szóval nem akartam lesüllyedni a szintedre, de mégis megteszem. Kérlek azonnal, lődd fejbe magad az ország érdekében, és addig se írj semmit! Ha érted a kérésemet, azt a leginkább azzal bizonyíthatod, ha megteszed - figyelni fogom a híreket, meg ugye hogy írsz-e még ide. Felsőbbrendűségedet azzal bizonyíthatod, hogy megteszed amit kérek, mivel én nem tettem meg neked. Ha te megteszed, akkor cserébe a sírodnál elismerem, hogy hülye vagyok. Nekem simán megéri.

2010. máj. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

figyelj

nevezd Lászlónak a gyerekedet

én meg elnevezem az enyémet Nimródnak

és akkor mindenki boldog

csak KUSSOLJ MÁR VÉGRE :D

(nem fogok a többi kommentedre válaszolni, hogy nyugodtan kipattoghatsd magad aztán eltűnhess a fenébe)

2010. máj. 4. 16:35
 25/29 anonim ***** válasza:
17%

"(nem fogok a többi kommentedre válaszolni, hogy nyugodtan kipattoghatsd magad aztán eltűnhess a fenébe)"


Oké, köszi. Patt patt. Remélem leereszted te is a gőzt, mielőtt szétveti a fejed. :) :P

2010. máj. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
82%

Én vagyok az, aki azt írtam, hogy "köszönöm Magyarország..."

Azt hiszem felesleges vitába szállni itt, mivel ez egy egyszerű, politika mentes kérdés. Mindenki olyan pártot vagy beállítottságot választ, amilyet akar, nem tartozik ide. A véleményem továbbra is fenntartom, hogy szégyen az, hogy ma ebben az országban egy névhez, ŐSI MAGYAR NÉVHEZ társít negatív gondolatokat. Szégyen, ahogy a kedves vitázó kommentelő is az, és ezt mostmár valóban hozzád címzem Kohn.

2010. máj. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
20%
Nem vagyok zsidó, kedves Kolompár barátom. Valószínű ha összevetnénk kettőnket, én teszek többet (így látatlanban legalábbis merem állítani) a magyar hagyományok örzéséért-védéséért. Nem énelőttem szégyen ősi magyar nevet adni egy gyereknek, csak ne divatból tegyék. Ez lett volna a mondanivalóm, csak nem jutott át a szemed elé húzott függönyön.
2010. máj. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
62%

Én pedig cigány nem vagyok, sőt senki, hogy megmondjam a nagy dolgokat, csak egy szimpla 18 éves lány, ha ez hozzásegít a lepontozáshoz.

A véleményem adott, tovább vitázni kár. mindenkinek minden jót.

2010. máj. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
25%
Oké, kedves 18 éves lány, ha te visszavonod a Kohn-t, akkor én visszavonom a Kolompárt. Nyilván ugyanannyira igaz mind a kettő, és remélem jól szemléltettem, hogy minden kardnak két éle van, tehát nem érdemes olyan fegyvert fogni, amit ellenünk fordíthatnak. 28/F, egyébként Árpád-ház kori hagyományőrző
2010. máj. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!