Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem engedik, hogy...

A szüleim nem engedik, hogy külföldön tanuljak tovább. Hogyan lehetne őket meggyőzni?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem,közgazdasági irányba szeretnék továbbmenni. Régóta nagy álmom,hogy kijussak Kanadába tanulni,anyagilag is megtehetjük viszont anyám nem engedi mert 18 éves lányként ne menjek a vakvilágba. Hogyan lehetne meggyőzni?
2017. jan. 1. 12:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Megmondod, hogy te annyira ki akarsz menni, ezért nem várod el hogy ők fizessék a több milliós tandíjad és a szintén több milliós megélhetési költséged, ezért iskola mellett dolgozni fogsz, és nem kérsz tőlük egy fillért sem.
2017. jan. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
És hol élnél Kanadában? Vannak kint ismerőseitek, rokonaitok? Arra is gondoltál, hogy ha gond van, akkor legyen hova segítségért fordulni, mert nem tudsz csak úgy hazaröppenni a tengerentúlról?
2017. jan. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

18 évesen miért ne mondhatják, hogy nem? Felnőtt vagy. Nagyon nem olcsó egy ilyen, Kanadában nagyon magas a tandíj, plusz megélhetés.

Menj el magyar egyetemre és csereprogram kereteiben is ki tudsz menni, vagy jelentkezz Kanadába és majd dolgozol suli mellett. Másoknak is sikerült, ha tényleg ez a nagy álmod, kicsit erőltesd meg magad.

2017. jan. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Ne haragudj, de tényleg necces, bármi történhet, és azért Kanada nem egy köpésnyire van innen, ismersz ott valakit?
2017. jan. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Szia :) nekem is nagy álmom Kanada de oda nem engednek (1 év múlva érettségizek). A szüleimmel közös nevezőre jutottunk abban h európán belül tanulok tovább alapképzésben, így Ausztria, Németo, Franciao a fő célpontok, ezeken a helyeken vagy nincs tandíj vagy minimális, egyetem mellett dolgozni fogok mert nem várom el h szüleim fizessék a megélhetést. Es ezeken az egyetemeken rengeteg lehetőség van másik országban gyakorlatozni vagy tanulni csereprogramban -es ezek segítségével szeretnék messzebbi tájakra eljutni. Szerintem ez igy jó terv -es nem olyan drága és kezdetnek jó tapasztalat :)
2017. jan. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Egy komoly nevü Magyarországi egyetem ugyanúgy elismert. Miből gondolod ,hogy kint jobb?
2017. jan. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

"anyagilag is megtehetjük"


Nem. Te nem teheted meg anyagilag. A szüleid talán megtehetnék, de milyen alapon várod el, hogy több millió forintot költsenek arra, hogy te lelépj a világ másik felére, mindenféle tapasztalat és tájékozódás nélkül, saját erő nélkül, csak mert ez az "álmod"?


Az utazástól elkezdve a tandíjon át az étkezésedig, a lakhatásig MINDENT a szüleidnek kellene fizetni, éveken át. Ez az egyik.


Az meg a másik, hogy természetes, hogy aggódnak és nem tartják jó ötletnek. Kanadába menni csak a kis fejekben álom, a valóságban nem történik ott semmi varázslatos. Pláne egyedül, saját pénz nélkül, képesítés nélkül, maximum alapszintű nyelvtudással...

18 évesen inkább vagy még gyerek, mint felnőtt. Se tapasztalatod, se semmid nincs. A szüleid pénzére támaszkodnál, de magadra nem tudsz. Mi lesz, ha történik valami? Akár veled ott kinn, akár a szüleiddel itthon...

Keress inkább valami jó iskolát itthon, ha ennyi pénzetek van, akkor megengedhettek jó egyetemet, szerezz egy életképes szakképesítést, dolgozz 1-2 évet, tegyél félre SAJÁT pénzt, aztán 22-23 évesen még mindig bőven lesz időd kimenni külföldre, tanulhatsz is akárhol, de akkor legalább már nem másoktól kell majd várnod, hogy alád tegyenek mindent. Akkor már bele sem szólhat senki, hogy hová mész.

De mivel 18 vagy, nagykorú, így persze nekiindulhatsz Kanadának a zsebpénzedből, már ha beengednek az országba egyáltalán... ha annyira ez az álmod, akkor hajrá, érd el a szüleid pénze nélkül, aztán bizonyítsd be nekik, hogy igazad volt.

2017. jan. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Tudomásom szerint Kanadában sem lehet külföldieknek dolgozni, csak nagyon korlátolt mértékben dolgozni az egyetem mellett úgy, mint az USA-ban. Plusz a legolcsóbb egyetemeken is kb. 2-5 millió a tanév amit egyes helyeken 12-18 hetente kell kifizetni. És akkor még nem ettél semmit, nem laksz sehol, nincsenek meg a magyar forintra átszámítva 100 ezer körül forgó könyveid stb. Szóval az, hogy szerinted megengedhetitek ezt magatoknak, nem mérvadó.
2017. jan. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Igazából nagykorú vagy,azt csinálsz amit akarsz , nem kell a szüleid áldása.

De ha azt várod,hogy ők fizessék a tandíjat és a megélhetést,akkor viszont el kell fogadni,hogyha nemet mondnak.

Egyébként nekem több ismerősöm is tanul külföldön, de teljesen önerőből , dolgoznak kint egyetem mellett, magukat látják el.

Mi is jól állunk anyagilag amúgy,de ez hatalmas kérés,hogy mindent álljanak neked. Ha még a szüleid jól is állnak, ne feledd,hogy magyar viszonylatban. Ami itthon irigylésre méltó fizetésnek számít, annyit Kanadában megkeres egy takarító is...Teljesen más világ, sokba lenne,hogyha a szüleid állnánk mindent. Gondolom ezért is nem akarják.Meg nagyon messze van és problémás a kijutás is.

Ha rám hallgatsz,akkor az európai országok között nézelődsz és olyat keresel ahol nincs tandíj.

Akkor munka + szülői támogatás mellett meg tudnál élni és tudnál mellette egyetemre is járni. Ha meg lediplomáztál,utána mehetsz Kanadába.

Egyébként nagyon jó lehetőség külföldön egyetemre járni. De mindenképp ingyenest keress,mert horribilis tandíjak vannak..Nem úgy mint itthon ,hogy 2-300 000ft / félév...

2017. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
En egy tanevet talutam az USA-ban (igaz osztondijjal), de engem is nagyon nehezen engedtek el. Ha toluk fuggnel anyagilag, akkor sajnos nincs mit tenni.
2017. jan. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!