Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élők! Költözés után...

Külföldön élők! Költözés után volt olyan családtagotok, aki bekattant?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy semmi köze a 2-nek egymáshoz, de már nem tudok mire gondolni, ha másnál is volt esetleg ilyen, legalább tudnám, hogy igazam lehet.


Szóval 20 éves koromig éltem a szüleimmel, nagyszüleimmel együtt. 1 évre elköltöztem Budapestre, ekkor sem jártam haza hetente-kéthetente, de a szüleim nagyon jól elvoltak, előtte sosem láttam őket semmilyen kicsit is intim helyzetben, a költözés után mindig ölelkeztek, kézen fogva mentek az utcán, stb... Egyedül nagymamám viselte nehezen, ő kb. 3 hónapig naponta sírva hívott fel, de aztán kinőtte ezt a korszakot.

Az 1 év után külföldre költöztem júniusban, azóta még nem voltam otthon, de minden szombaton videóhívás, az utóbbi időkben 2-3 órákig, pedig hétközben is legalább 3-4 percet szinte minden nap beszélünk. Na most, a probléma viszont az, hogy apum meghülyült... Mindenkivel mogorva, frusztrált, számára minden hülyeség, főleg, ha valami új dologról van szó, anyummal folyton morog. Alapból egy nagyon vicces ember, ez most is megvan, de az egyik pillanatban elsüt egy viccet, a másikban felkapja a vizet, mert valaki azt mondta, amit. Az utóbbi kb. 1-1,5 hónapban a hét közbeni hívásokra magas ívből ...., inkább elvonul tévézni. Egyedül a kutyával van jóban, őt imádja.


Nem hinném, hogy kapuzárási pánik, más "trauma" pedig nem történt. Másnál volt hasonló dolog? Lehet az, hogy valaki ennyire kibújik önmagából, csak mert a felnőtt gyereke pár száz km-re van a 21. században?


2016. nov. 30. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezted az édesapádat, hogy miért lett ilyen?

Biztos vagy benne,hogy miattad?

Egyébként a szülõ valóban be tud kattani,ha a gyerek messze kerül, a hiányérzet ki tud váltani mindent.

2016. nov. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Nekem akinél élek rokon fog öngyilkossággal fenyegetőzni indulás előtt... vagy üvölt, hogy elmegyek...
2016. nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Persze, de azt hiszed, lehet vele beszélni?
2016. nov. 30. 18:34
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Lány vagy? Milyen munkát végzel? Milyen országban? Tényleg olyan, mintha veled lenne konkrétan gondja.
2016. nov. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%
Nem vagyok orvos, de betegség is állhat a háttérben szerintem. Pl. neuro degeneratív betegségek.
2016. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak Budapestre koltoztunk. Sogornom naponta telefonalt a ferjemnek, hogy jojjon haza mert tonkremegy a csalad, anyos sir stb.
2016. nov. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
en is kulfoldre koltoztem 21 evesen, kb fel evente tudok hazamenni, szerencsere a csaladom nem kattant be, de en mar lassan igen.
2016. nov. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én 3 és fél éve költöztem Amerikába, évente egyszer járok haza (de szinte majdnem minden nap facebookozunk/skypeolunk a családdal, ha mást nem, legalább 10 percet). Anya eleinte nagyon rosszul viselte a dolgot, volt lelki zsarolástól kezdve sírásig minden. Időközben jobban hozzászokott ahhoz, hogy már nem vagyok otthon, de néha még előfordul, hogy nagyon magába zuhan. Mostanra viszont már szinte oda érkeztünk, hogy én kezdem nehezen viselni, hogy ilyen távol vagyok mindenkitől. Szóval én teljesen elképzelhetőnek tartom, hogy apukád ezért viselkedik másképpen. Mennyire volt szoros a kapcsolatotok apukáddal, amíg még otthon laktál? Milyen messzire költöztél?


26/N

2016. dec. 1. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem feltetlenul van osszefugges. Az idosodo embereknel ez eleg gyakori jelenseg. Persze, lehet, h utolso csepp volt a poharban a koltozesed, de ez nem biztos. Attol is fugg, h milyen messzire koltoztel es milyen gyakran tudsz haza utazni?

En is kulfoldon elek, de nalunk csak jot tett a csaladi kotelekeknek, m a szuleim - foleg apam - nem igazan akarta tudomasul venni, h felnottem es onallo eletem van. Amikor otthon laktam, ugyanugy ramtelepedett, mintha 10 eves lennek es rengeteg konfliktus volt ebbol. Azota tudomasul vette es hozzaszokott a helyzethez.

Probalj meg minel tobbet beszelgetni apukaddal, h erezze, h nem tuntel el es attol meg, h nagy a tavolsag, nem hanyagolod oket.

2016. dec. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem csak véletlen, hogy most lett ilyen, és nekem sokkal inkább kezdödö demencia jelének tünik.
2016. dec. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!