Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire tartjátok bunkóságnak...

Mennyire tartjátok bunkóságnak, ha valaki nem "köszön el" személyesen egy közeli hozzátartozójától az "adott időben"?

Figyelt kérdés

Én mindig úgy voltam vele, hogy soha senki szerettemet nem szeretném, halottként viszont látni.

Az több mint hazugság, hogy egy halott olyan, mint egy alvó ember.


Nem! És ezerszer is nem!


Soha nem akartam egyik szerettemre sem úgy emlékezni, hanem ahogy megmaradt bennem, élőként.


Aztán egy alkalommal mégis megtörtént amit soha nem szerettem volna.


A mentősök kérdezték, hogy el-e akarok búcsúzni XY-tól, de akkor és ott és olyan formában nem akartam, illetve nem akartam úgy látni ahogy.


Ti hogy vagytok ezzel?

Amikor ilyen helyzetben voltatok mit tettetek?


2017. jan. 7. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem lesz nepszeru a valaszom, de az elhunyt hozzatartozom mar csak egy hulla. Az mar nem o. Mar nem tudok tole elbucsuzni. Bocsanat, nem vagyok altalaban erzeketlen, sot. De ezt megis igy latom. Abbol a testbol a lenyeg mar kiszallt. Mar csak egy porhuvely. Mint egy levetett ruha.
2017. jan. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs erre szabály, "etikett". Ez olyan mély helyzet, hogy mindenki úgy cselekszik, ahogy akar/képes.
2017. jan. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a bizonyos elköszönés nem a halott miatt lényeges, hanem a saját megnyugtatásodra, ha igényled. Amennyiben nem, akkor szíved joga.
2017. jan. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedve Első válaszoló!

Egyáltalán nem tartalak érzéketlennek. Én is úgy vagyok vele, hogy a test, kb. olyan, mint egy albérlet, amit igénybe vettünk az életünk során, majd "tovább léptünk".


De amikor eljön az a pillanat, hogy nem csak beszélünk róla, hanem ott a cselekvés ideje, akkor kicsit nehezebb.


És tényleg tudom, hogy egy nagyon rossz vagy nagyon jó élmény, látvány, stb, az emberben egy életen át beleég, így nem mindegy, hogy mi az.


Vagyis én így vagyok vele, és azért is kérdeztem a véleményeteket, tapasztalataitokat.

2017. jan. 7. 22:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy látom, mint az első válaszoló. :)
2017. jan. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a családban szokás a ravatalozás, mert vannak, akik igénylik, hogy elbúcsúzhassanak a halottaktól. Én minden temetésen határozottan kijelentettem, hogy nem szeretném látni a halottat, és mindenki elfogadta, soha nem éreztem, hogy emiatt bárki is elítélne.
2017. jan. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én sosem gondoltam, hogy szeretném úgy látni bármelyik szerettemet, aztán amikor papám egyik napról a másik meghalt ( kedden du bekerült a kórházba, saját lábán ment be, csütörtök reggel meghalt) akkor anyum nem szerette volna, hogy úgy lássuk hugommal, de a temetés előtt mondtuk neki, hogy szeretnénk megnézni, papám huga is mellénk állt, hogy ha ezt szeretnénk mindenképp nézzük meg.Megnéztük. Megnyugvást éreztem utána, muszáj volt megnéznem. Napokig rémálmaim voltak utána, de a mai napig biztos vagyok benne, hogy ha akkor nem nézem meg, rosszabb lett volna.


Másik papámat, akivel nem voltunk jóban nem akartam megnézni, de nála meg úgy hozta a sors, hogy illett megnézzük ( olyan volt a rokonság és a temetés). Itt nem éreztem semmit.



Egyáltalán nem bunkóság, ha úgy érzed nem tudsz ilyen formában elbúcsúzni. Mindenki számára más a jó, máshogy dolgozzuk fel a halált.

2017. jún. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!


Kedves Utolsó!


Tényleg nem akartam így látni bárkit is.

Úgy akart megmaradni az emlékezetemben, hogy eszünk-iszunk, viccelődünk, veszekszünk, vagy akármi.


Azt már rég óta tudom, hogy a legjobb és legrosszabb élmény mindig belénk ég egy életen át, és ez nyilván nem a jó.

2017. júl. 17. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!