Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történne, ha ezt tenném?

Mi történne, ha ezt tenném?

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteg ehhez hasonló kérdés kering ezen az oldalon, amikben arról van szó, hogy hogyan lehetne megszabadulni egy pszichopata/alkoholista/agresszív apától. De kérlek ne írjátok meg, hogy miért nem olvasok el más kérdéseket (ezt már mellesleg megtettem párszor), minek írom ki. Talán, ha kiírom a kérdésemet és érkeznek rá hasznos válaszok, akkor már lesz reményem, hogy lehet változtatni a helyzeten.

Sajnos apám nevén van a lakásunk, és nincs pénzünk arra, hogy elköltözzünk, és folyton azt hajtogatja, hogy ki fog dobni minket, ha idén nyárig nem találunk lakást magunknak. (Egyébként szerintem baromira pofátlan, hogy egy embernek nem nevezhető lény itt pöffeszkedhet a lakásban, mi meg pakoljuk össze, amink van, és még mi keressünk új otthont. Nem mi tettük tönkre a családot, nem mi aláztuk meg őt folyamatosan, nem mi bántalmaztuk fizikálisan őt folyamatosan, hanem ő minket. Ebben a helyzetben a törvények nem engem és anyát szolgálnak sajnos.)

És kérlek ne írjatok olyasmit, hogyha bántalmazott, miért nem jelentettük fel a rendőrségen, és mit mártírkodok most itt... Ha valakit érdekel, leírom privátban, hogy miért nem cselekedtünk így.

De már nem bírom tovább, megbénít, nem akarom tovább tűrni, hogy bántson engem és anyát. Ráadásul ebben az évben érettségizem, és nem hagy békén, mindig üvöltözik valami miatt, tanulni sem lehet tőle.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy mi történne, hogyha egy nap kipakolnám a cuccait az ajtó elé, lecserélném a zárat, és mehetne az anyjához? Beperelne minket, hisz nem a miénk a lakás (bár elvileg anyának jár 33% tulajdonrész)? Van esély arra, hogy ezt elkerüljük, vagy teljesen képtelen? (Bár amilyen agresszív és vehemens, vélhetően nem tudnánk elkerülni.)

Lenne esélyünk anyával ebben a helyzetben megtartani a lakást, és elérni, hogy ő költözzön el, akinek valóban el kéne költöznie?

Anya már elment ügyvédhez, hogy hátha tud segíteni, de sajnos nem vagyunk olyan helyzetben, hogy súlyos pénzeket áldozzunk rá. Eddig adott tanácsokat, de azok olyanok voltak, mint halottnak a csók.

Kérlek, ne ítéljetek el, és empatikusan válaszoljatok. Nagyon köszönöm előre is a válaszokat.

19/l


2017. jan. 11. 19:52
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
73%

Megpróbálhatjátok eladni a tulajdonjogot. Nem hiszem, hogy sok pénzt kaptok érte, de az érettségi végéig lehet, hogy elég lenne.


Nézd, ha nem akartok bíróságra menni, akkor elég nehéz bármit tenni az ügyben. Szerintem lehet, hogy érdemes lenne talán távoltartási papírt szerezni, de nehézkes. Nincs rokonotok, akihez be tudtok költözni az érettségi végéig?


Esetleg elmehetsz dolgozni és esti tagozaton befejezheted.

2017. jan. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
46%

...hát semmiképpen sem úgy, hogy elvesszük a másét!

A tulajdonjog az egyik legerősebb jog, ezt jó lenne ha te is felfognád!

Ha apádé a ház, akkor ő nyugodtan "pöffeszkedhet benne". Sőt még oda is sz.rhatna a szoba közepére, mert a sajátjában azt csinál amit akar.

Te meg hiába "ugatsz" itt a gyakorin!!

2017. jan. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
24%
Ki fizeti a rezsit és ki veszi a kaját?
2017. jan. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Lehet albérletre annyi pénz elmenne, de kezdetben amíg lábra álltok egy szobát is bérelhettek és az jóval olcsóbban kijön. És nem kell ahhoz évközben dolgozni, hogy pénzt gyűjts, nyáron pl nem kell tanulással foglalkozni, de amit ott keresel azt elteheted későbbre.

Mellesleg nem csoda hogy nem éreznek veled annyira együtt, mert annyit mondtál hogy alkoholista durva helyzeteket nem, és jöttél ezzel az orbitális baromsággal hogy kizárjátok a saját lakásából. Ennél még az is jobb ötlet lett volna, hogy leitatjátok annyira hogy átírja a nevetekre a lakást.

Egyébként most pátyolgatást vársz vagy megoldást? Mert mindenki csak az igazat mondja, össze kell szednetek magatokat, nem kifogásokat keresni és elhúzni onnan. Senki sem mondta hogy könnyű lesz.

2017. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
55%

Tulajdonjog papiron szamit pont ez a torveny.

Mast szeretnetek valni kell es koltozni

2017. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
98%
Igen, ahogy írják egy szobát is lehet béreli. Mi is így mentünk el anyuval. Minden kezdet nehéz. De a nyugalom mindent megér.
2017. jan. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
34%

Hát én nagyon sajnálom,a szívem szakad meg,hogy miért mindig ilyen undorító férfiak tartanak rettegésben másokat. Ne haragudjatok,az el lehet költözni otthonról tanácsadóktól kérdezném,ti otthagynátok édesanyátokat,hogy állandóan jól megverje,esetleg egyszer véletlen meg is ölje őt egy ilyen sz*rházi? És mégis miből költöznétek el középiskolásan,érettségi előtt állva? Vagy egy ilyen ocsmány ember miatt a tanulást és a jövőtöket félredobnátok és elmennétek dolgozni? Na de érettségi nélkül mit? Olyan okosak tudtok lenni és szidni mást,de bele se gondoltok.


Kérdező,ne haragudj az offért,de pontosan átéltem kb ugyanezt csak én egyszer kihívtam a rendőröket a hasonlóan senkiházi apámra és azóta nyugtunk van nagyjából.

2017. jan. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
98%
17: nem a gyereknek kell elköltözni, hanem a feleségnek kellett volna már rég elválni és elköltözni a gyerekével.
2017. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
98%

"anyának is van már valamennyi tulajdonjoga "


Hogy érted azt, hogy "már"? Csak azért kérdezem, mert kering néhány alapvető tévedés tulajdonjoggal kapcsolatban, ha a lakás apád különvagyona, hiába él ott anyád akárhány éve, nem szerez vele semmilyen tulajdonjogot. Ha nincs pénz albérletre, rokonhoz, baráthoz sem tudtok költözni, akkor marad az átmeneti szállás vagy a tűrés. Sajnálom, de nincs értelme hamis illúziókba ringatni magad.

Megpróbálhatjátok felhívni a NANE szervezetet, hátha tudnak tanácsot adni, esetleg ingyenes jogi tanácsadást javasolni (ilyen szokott lenni önkormányzatoknál, családsegítőnél is), átmeneti szállásokat is tartanak fenn. Az viszont felejtős, hogy apádat kiteszitek a saját tulajdonából.

2017. jan. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
90%

Hazassaguk alatt vettek a lakast/hazat ?

Az apa vette a hazasaguk elott ?

Oroksegbol ajandeobol lett apai reszbol ?

Mennyi a tulajdona az anyanak benne ?


Csak egy aprosag a haszonelvezet erosebb jog mint a tulajdonjog !!!

2017. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!