Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történne, ha ezt tenném?

Mi történne, ha ezt tenném?

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteg ehhez hasonló kérdés kering ezen az oldalon, amikben arról van szó, hogy hogyan lehetne megszabadulni egy pszichopata/alkoholista/agresszív apától. De kérlek ne írjátok meg, hogy miért nem olvasok el más kérdéseket (ezt már mellesleg megtettem párszor), minek írom ki. Talán, ha kiírom a kérdésemet és érkeznek rá hasznos válaszok, akkor már lesz reményem, hogy lehet változtatni a helyzeten.

Sajnos apám nevén van a lakásunk, és nincs pénzünk arra, hogy elköltözzünk, és folyton azt hajtogatja, hogy ki fog dobni minket, ha idén nyárig nem találunk lakást magunknak. (Egyébként szerintem baromira pofátlan, hogy egy embernek nem nevezhető lény itt pöffeszkedhet a lakásban, mi meg pakoljuk össze, amink van, és még mi keressünk új otthont. Nem mi tettük tönkre a családot, nem mi aláztuk meg őt folyamatosan, nem mi bántalmaztuk fizikálisan őt folyamatosan, hanem ő minket. Ebben a helyzetben a törvények nem engem és anyát szolgálnak sajnos.)

És kérlek ne írjatok olyasmit, hogyha bántalmazott, miért nem jelentettük fel a rendőrségen, és mit mártírkodok most itt... Ha valakit érdekel, leírom privátban, hogy miért nem cselekedtünk így.

De már nem bírom tovább, megbénít, nem akarom tovább tűrni, hogy bántson engem és anyát. Ráadásul ebben az évben érettségizem, és nem hagy békén, mindig üvöltözik valami miatt, tanulni sem lehet tőle.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy mi történne, hogyha egy nap kipakolnám a cuccait az ajtó elé, lecserélném a zárat, és mehetne az anyjához? Beperelne minket, hisz nem a miénk a lakás (bár elvileg anyának jár 33% tulajdonrész)? Van esély arra, hogy ezt elkerüljük, vagy teljesen képtelen? (Bár amilyen agresszív és vehemens, vélhetően nem tudnánk elkerülni.)

Lenne esélyünk anyával ebben a helyzetben megtartani a lakást, és elérni, hogy ő költözzön el, akinek valóban el kéne költöznie?

Anya már elment ügyvédhez, hogy hátha tud segíteni, de sajnos nem vagyunk olyan helyzetben, hogy súlyos pénzeket áldozzunk rá. Eddig adott tanácsokat, de azok olyanok voltak, mint halottnak a csók.

Kérlek, ne ítéljetek el, és empatikusan válaszoljatok. Nagyon köszönöm előre is a válaszokat.

19/l


2017. jan. 11. 19:52
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz tenni, hogy tűrsz.. Elkerülöd. Nem tudom mennyire tartja tiszteletben a szobád. Ha becsukod az ajtót bemegy utánad kiabálni? Ha nem akkor maradj ott sokat.. Ameddig csak lehet. Ha nem esetleg azt meg csinalhatnad, hogy tanítás utan a könyvtárban, iskolában, kávézóban, baratoknal, rokonoknal tanulsz ameddig csak tudsz. Utana meg hazamesz es ha cseszeget emiatt akkor lenyeled.
2017. jan. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 violaria válasza:
40%
Véletlenül se pakold ki a cuccait, mert egyrészt azzal te szegsz törvényt, másrészt annyira magatokra haragítod, hogy még nagyobb bajotok lesz belőle. Borzasztó helyzetben vagytok, őszintén szólva nem tudom mit tehetnétek. Két dolog jutott eszembe: 1, nem tudom hol éltek, de esetleg megpróbálhatnátok az önkormányzatnál szociális bérlakásért folyamodni, bár ez nem tudom, hogy megy, és bizonyos feltételeknek biztosan meg kell felelni. 2,A másik az, hogy vannak egyesületek bántalmazott nőknek, a párkapcsolati erőszak áldozatainak stb. Ha beírod jó néhányat találsz a neten. Talán ha írsz egy párnak, leírod a helyzeteteket, tudnak nektek segíteni.
2017. jan. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
70%

Ne haragudj, de nem lehet együttérezni veled.

Ha már majdnem két évtizede szenvedsz, akkor volt összesen 4-5 teljes nyarad arra, hogy diákmunkát vállalj, és félretedd a pénzt rosszabb időkre, ahogy az ilyen esetben normális lenne.

Pláne, hogy ugye jobb is a munkahelyen tölteni a nyarat, mint otthon ülni az alkoholista apuka mellett, nem?

Én anno egy nyáron szereztem 120-150 ezer forintot diákmunkával, és akkor még rosszabbul is fizettek, mint most. 15 éves koromtól dolgoztam, nem is vagyok sokkal öregebb tőled, így vágom a dolgot. Igaz, én el is vertem telefonra, laptopra, ilyen hülyeségekre, de ha félretettem volna, nem kevés pénzem lenne, ahogy neked is lehetett volna.

Nem, neked kellemes volt otthon ülni, és elnézni ahogy anyád is szenved, addig már nem tartott ki a tenni akarás, hogy tényleg tegyél is valamit.

Bezzeg most hősként előállsz azzal a nagy ötlettel, hogy tegyenek ki valakit a jogos tulajdonából, mert nektek büdös megmozdulni, vagy elköltözni egy szobás albérletbe. Mert ugye az szemétség, hogy nektek mennetek kell, na de ha őt teszik ki a saját vagyonából, az nem ám!

Annyira kevés a pénzetek, de neked nem kell dolgoznod, arra jó az "alkoholista szemétláda" hogy eltartson, és hogy legyen kit kitúrni a vagyonából?

Pofám leszakad, komolyan.

Igen, nagyon sajnálatraméltó vagy amiért alkoholista az apád, és valóban, át lehet érezni milyen lehet együtt élni egy ilyen emberrel, de itt kifújt az empátia. Amit itt leírtál, egyszerűen felháborító.

Senkit nem lehet kiforgatni avagyonából, csak mert alkoholista, még a sorozatgyilkosok értékeit se kobozzák el, hogy gondoltad ezt??

2017. jan. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó, nem kötekedni szeretnék. De én látok"buktatokat" abban amit leírtam. Persze, hogy mi igaz azt csak a kérdező tudja. Lehet, hogy a kérdező végig dolgozta az összes nyarat, de abból iskolázta be magát, abból vett ételt magának az iskolában..stb. Lehet, hogy nem dolgozott.

Az ilyen apáknál jellemző, hogy nem engedi a gyereket dolgozni, mert érzi, hogy azzal kifolyhat a gyermek a kezeiből. Ha valóban nem engedi akkor lehet te azt hiszed, szembe lehet szállni vele..csak el kell menni. De sajnos ez nem így van, az ilyen apák képesek minden munkanap után ugyanazt eljátszani.. Kis ordibálás, egy-két pofon.

Én nyári munkával június -augisztus, több hétvégével szereztem annyi pénzt amit leírtál Havonta, de vannak munkahelyek ahol egyaltan nincs lehetőség diákként túlórázni.

Ennek ellenére nem állítom, hogy nincs igazad, de azt sem, hogy nekem nincs. Csak el akartalak gondolkoztatni, hogy mindent lehet két oldalról nézni.

2017. jan. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
20%
Mi írjunk empatikus választ ? De te ki meg anyád ki tennétek az apádat a saját házából ? Igaza van apádnak,lépjetek le.
2017. jan. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, az, hogy apád s**garc, nem írja felül a törvényt, miszerint nem zárhatod ki a saját otthonából, mert neki joga van a tulajdon lakásában lenni.

Ha rendőrt hív, nektek lesz rosszabb. Ha feljelent, akkor is. Pénzt kell gyűjteni, aztán menni. Ez az egy megoldás van.

2017. jan. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
63%
Te is felnőtt vagy, anyád is felnőtt.Dolgozzatok mindketten, és menjetek albérletbe. Két fizetésből simán fenn lehet tartani egy kis albérletet.Én egyedül nevelem a kiskorú gyerekem, és gyerektartás nélkül egy fizetésből meg a családiból fenntartom magunkat úgy, hogy semmilyen egyéb állami támogatást, segélyt nem veszek igénybe.Diplomám meg szakmám sincs, mégis találtam normális munkát.De ha nektek jobb szenvedni...
2017. jan. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
88%

Ugyanebben a helyzetben voltam, a világon semmit nem tudsz tenni. Ki kell bírnod még 1-2 évet, leérettségizel, szerzel egy okj-t, és elkezdesz dolgozni. Utána tudtok továbblépni anyukáddal. Sajnos ennyi. Ha 20 évig kibírtad, még kettőt ki tudsz. Sima érettségivel csak saját magaddal szúrnál ki, muszáj szerezned egy szakmát is.

Egy másik válaszoló írta már, hogy addig meg kerülitek a napi kontaktust, amennyire lehet.

2017. jan. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 kovpet ***** válasza:
A tulajdonviszonyokat tényleg tisztázni kellene, anélkül nem lehet pontos választ adni.
2017. jan. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
72%

24-es, értem én hogy mit írsz, de nem véletlenül dobtam le az ékszíjat.

A kérdező maga írta le, hogy azért nem dolgozik, mert azzal nem lehet jól keresni.

Nem, nem azért mert az apja nem engedi, nem másért, azért, mert neki büdös ennyi pénzért dolgozni.

Ennyi nyár alatt már három albérletre való kauciót félretett volna, de az nem nyerő hogy kis pénzért dolgozzunk, csak az, hogy kitúrjuk azt a szemét alkoholistát a saját házából.

Továbbra is tartom magam hozzá, hogy pofám leszakad :D

2017. jan. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!