Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez csak nekem természetes?

Ez csak nekem természetes?

Figyelt kérdés
Nagyon szerencsésnek érzem magam,mivel a szüleim amiben csak tudnak segítenek nekem. Viszont ez elég sok ismerősöm főleg régi osztály társam szemét szúrja. Amikor nyáron dolgoztam akkor apa segített bejutni egy helyi irodába ahol elég jó volt a fizetésem. Mikor összejött a pénzem egy kocsira apa körbetelefonált és talált is 2 óra alatt kb. egy teljesen jó állapotú használt kocsit ami pont belefért az anyagi keretembe. Mikor bejutottam az egyetemre akkor pedig anya szerzett nekem albérletet mert az egyik barátnője alkalmazottjának pont volt egy ár-érték arányosan jó. Ilyen és ehez hasonló történések után szoktam megkapni,(természetesen a hátam mögött) hogy mekkora egy életképtelen barom vagyok, mivel én semmit nem magam intézek el. Akkor a másik fájópont az szokott lenni, hogy milyen új telefonom vagy tabletem vagy laptopom van már megint. Meg ő azért a "szar" telefonért is mennyit dolgozott, erre nekem apuci megveszi amit kérek. A kedvencem viszont az szokott lenni mikor este fel megyünk haverokkal megiszunk 1-2 sört, éjfél körül megjelennek hullarészegen a régi ismerősök. Aztán mikor reggelente mi a haverokkal beülünk a kávézóba, ezek azon vergődnek állandóan, hogy milyen rohadt drága lenne minden reggel itt kávézni "MI ezt nem engedhetjük meg, nem úgy mint mások." ezt oda merik köpni mikor az előző este elvertek fejenként legalább egy 10.000-est

2017. jan. 13. 03:08
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
91%

Ne mondd el nekik (eddig se kellett volna) hogy szüleid segítenek, azt se hogy miben és hogyan segítenek, ehhez senkinek semmi köze.

Válts baráti kört, nem lehet valami jó az örökös irigykedést hallgatni.

2017. jan. 13. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
84%
Persze, ez igy lenne szep es jo, de sokaknak nem jut normalis szulo, emiatt zavarhatja oket.
2017. jan. 13. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
9%

Hány éves vagy? Mert az én gyerekem 18 alatt tuti nem sörözne!

Apád/Anyád pénzén könnyű.

Persze minden szülő, ha teheti segít, de nem a züllésben. A gyerekem garantáltan nem menne sörözni 18 alatt, bár minden mást megkapna.


Hajnali kamu.

2017. jan. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
96%
Nem gondolnam h a kérdező 18lenne ,egyetemril ,kulonkoltozesrol irt.
2017. jan. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
92%
3-as: nem ártana elolvasni a kérdést: a kérdezö egyetemista, azaz garantáltan 18 év fölött van.
2017. jan. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
17%

Napi KAMU!


Te most dicsekszel, vagy mi a szösz? Nem b+ ez nem csak neked természetes, hanem mindenkinek ebben a tetves országban ahol olyan jó az életszínvonal, és olyan életképtelen görcsöket babusgatnak búra alatt, mint téged!

Ez csak neked "természetes" kis újgazdag köcsögdudám, Tejesládám!

Ha-ha, napi car.

2017. jan. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
87%
De ti most ertitek mitnirt?nem mindent a feneke alá tesznek .dolgozott o is.eppen csak segitenek megtalálni a legjobb ajánlatokat.nekunk nincs sok pénzünk ,én is dolgozom 18evesen ,de nekem is segítenek. Ha tudnak valamit jo árban miert ne?vagy értetek Ennyit nem tettek meg?ketlem
2017. jan. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
98%

A 3. úgy gondolja, hogy törődni csak a 18 év alatti gyerekről kell. 18 éves kora után meg lehet kidobni és lesz.rni. Ezért nem érti meg, hogy lehetne a kérdező 18 felett.


Egyébként én is így vagyok ezzel, kedves kérdező. Én mindig is szerettem a szüleimet, ők is engem és kölcsönösen támogattuk egymást. Emlékszek még alapsuliból, amikor apukám az iskolám melletti hivatalba ment papirokat intézni, akkor mindig együtt mentünk, mert én amúgy 40 percet gyalogoltam volna egyedül, mert senki sem lakott ott, ahol én. Ez meg a többi osztálytársam szerint ciki volt. Engem nem érdekelt. Miért mennék egyedül, csak azért, hogy apukám 10 perccel később ugyanazon az úton jöjjön mögöttem szintén egyedül?

Amikor befejeztem az iskolát, akkor a szüleim segítettek egy ideiglenes munkát keresni.

Szintén amikor autót akartam venni magamnak, akkor én is és apukám is kerestünk jó ajánlatokat. Amikor elmentem megvenni, akkor jött velem, mert jobban ért az autókhoz mint én, és nem akarta, hogy teljesen egyedül vezessem haza, mert bármi történhet.

Amikor elköltöztem tőlük, akkor is mindenben a segítségemre voltak és sok dolgot kaptam tőlük, amikre szükségem volt az új lakásban.


Szerintem így van ez rendjén, hogy egy család segít egymáson. Természetesen én is segítek nekik, szóval én sem csak ülök a fenekemen, amíg anyuci meg apuci körbeugrál. Amikor nekik szükségük volt valamire, kérés nélkül mentem és segítettem. Nálunk nem divat ez a gyerek elmúlt 18 éves, végre megszabadulhatok tőle felfogás.

2017. jan. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
20%

"Amikor nyáron dolgoztam akkor apa segített bejutni egy helyi irodába ahol elég jó volt a fizetésem. Mikor összejött a pénzem egy kocsira apa körbetelefonált és talált is 2 óra alatt kb. egy teljesen jó állapotú használt kocsit ami pont belefért az anyagi keretembe. "


Egy taknyos kiskölyök vajon mennyit is kereshet nulla képzettséggel? Annyit, hogy egy nyár alatt tudjon venni egy autót??? Mert ez baromi érdekes, hogy másoknak hosszú évek múlva se megy.

Vajon mennyit kereshetett ott apuci édes pici fiacskája, akit csak úgy betoltak az irodába?


Apuci édes piciny fiacskáját pedig nem "illik" tisztességes munkával ellátni és megterhelni, ezt mindenki tudja. Csak ilyen látszat-munkákkal.


Ez a köcsögduda sose fogja megtanulni, hogy mi az élet és hogyan kell életben maradnia, hogyan teremtsen elő magának bármit is, vagy hogyan is küzdjön kitartóan, hisz anya-apa, mindent elintéz és adja neki a hátszelet.

2017. jan. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdező!

Én elhiszem amit írsz mert ez gyakori jelenség. Szerintem az ilyen embereket mellőzni kellene. Keress olyan barátokat akik hasonló anyagi helyzetben vannak mint te, akinek egy kávé kifizetése nem probléma. Ezeket az embereket te lecserélheted, de hidd el sokkal rosszabb mikor az ember családjában van ilyen ember. Pl a férjem öccse. Na ez sokkal gázabb mert őt még sem cserélhetjük le. Süt belőle az irigység, neki minden nehéz , nekünk könnyű. Nem számít hogy az elmúlt évben sokkal többet dolgoztunk mint ő, mivel ő szinte semmit, és valószínű ebből van pénzünk, ez sem számít. Nekünk jó, neki szar. És ezért mi vagyunk a hibásak, nem ő. A válaszadók nagy része is ilyen mint a barátok, meg nálunk a testvér. Nézd meg, nem is ismernek ki kiáltják kamunak, dumálnak a sör miatt, mikor írod hogy egyetemista vagy. sajnálom, de ezen csak annyit tudsz változtatni hogy nem is mondod el nekik amit nem kell, és kihúzod a barátok de még a haverok listájáról is.

2017. jan. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!