Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azokban a családokban, ahol a...

Azokban a családokban, ahol a felnőtt "gyerek" verése természetes, ott ugye az is teljesen elfogadott, ha valamelyik szülő a házastársától kap, idézek: egy büdös nagy pofont?

Figyelt kérdés

2015. aug. 24. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Pontosan mit szeretnél megtudni?


A felnőtt gyerek nyugodtan feljelentheti a szülőt bántalmazásért a rendőrségen, ha megverik.

2015. aug. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Nem, nem normálisa felnőtt "gyerek" megverése. Én 30 éves nő vagyok, az utolsó pofont apukámtól kb 11 évesen kaptam, megérdemelten. Aztán utána mikor már kamaszodtam egy kézlendítést sem kaptam, mert apukám hozzáállása az volt, hogy már nem gyerek vagyok, hanem kicsi nő.. ő pedig nem üt meg egy kicsi nőt, hanem inkább leül és megbeszéli vele, hogy mi nem stimmel.

Nem tudom, h ilyen családban mi elfogadott vagy rutin szerű, de az nem normális, hogy a tagok vagy az apa veri a család többi tagját valamire hivatkozva.

2015. aug. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
68%
Jééézusom! Figyelj, szerintem egy ember verése nem normális. Egy családtag verése annyira se. Ne tartsatok pofozóünnepséget, nem ez a helyes. Mint előttem író írta, hogy kamaszként leült vele édesapja, és begbeszélték, ti is tegyétek ezt felnőtt módjára! Ne pofozkodjatok, mint a gyerekek!
2015. aug. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

1000 pofon ajándékba :)

Amúgy nem normális.

2015. aug. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Én nem tudom, hogy mi az a felnőtt gyerek.

Nem normális senkinek sem a verése se.

Viszont szerintem ezer féle helyzet van. Van aki a házastársát veri, de a gyerekét sose bántani. Van aki a gyerekét veri, de a házastársát nem. Van aki a házastársát és a gyerekét is. Remélem, a legtöbb abból van, aki senkit sem ver :)

2015. aug. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

az én tapasztalatom az, hogy ahol a felnőtt gyereket veri általában az apa, ott a feleséget is verni szokta, mert alapból egy agresszív állat, nem fog válogatni a családtagok között. A "természetes" és a "teljesen elfogadott" azért furcsa jelzők a leírásodban, mert a társadalom nagy része egyáltalán nem tartja ezt elfogadhatónak, akit egész életében vernek, annak persze ez elfogadottá válik, de attól még egyáltalán nem normális viselkedés, érdemes erről pl. itt tájékozódnod: [link]

Ez a segélyvonal, nőknek, gyerekeknek szól, de ha férfi vagy biztosan megadják a megfelelő segélyvonal számát, kaphatsz jogi segítséget, stb.

2015. aug. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a hozzáállást én sem értem egyesektől, hogy a büdös kölköt nyugodtan lehet verni pitiáner dolgokért is, de ha ugyanez az ember a párját üti meg, akkor rohadt agresszív állat, akit kezeltetni kell...


Én úgy vagyok vele, hogy a pofon sosem megoldás, akinek meg az, az csak így tud nevelni... Nem, akkor sem, ha a gyerek hazudik. Amit még meg tudok érteni, az egy kézrecsapás, ha a 4éves többedszeri szólásra is a konnektorral játszik, mert nem érti meg, hogy miért baj, vagy hogy halálos.

2015. aug. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én apukám nagyon agresszív volt, mindenért belekötött anyukámba és nagyon sokszor megverte. De minket sose bántott. Amikor nagyobb voltam, akkor már kvázi "teszteltem", de sose akadt ki semmin sem, akármit is csináltam. Az új családjával is pont ugyanilyen volt. Ott is a párját bántotta, a gyereket nem.
2015. aug. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!