Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy valakit nem...

Hogy lehet, hogy valakit nem tanítottak meg orrot fújni, köhögni rendesen stb? Vagy 40-50 éve nem volt ez divat.

Figyelt kérdés

Anyáról van szó. Ha köhög nem rakja a szája elé a kezét, leköhögi az ételt, amit utána megeszünk. Orrot nem fúj, hanem vagy szippantgat vagy a csapba megy a dolog. Ha tüsszent, akkor sem rakja a szája elé a kezét. Meg hasonló dolgok. Kezet sem mos, wc után sem.

Aztán csodálkozik, hogy állandóan beteg vagyok miatra.

Régen tényleg nem tanították meg erre az embereket?


2017. jan. 19. 14:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

80éves nagyanyám nem csinál ilyet.

anyád igénytelen

2017. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Reggelente minden napra jut metron egy ilyen ember...sokszor oltonyos ferfi kohog az ember arcaba meg mukormos liba szivja fel a taknyat. Bunkok mindig is lesznek.
2017. jan. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%

Nem akarlak elkeseríteni, de én átlagban még idős embereknél sem láttam ilyen viselkedést.

Anyád egyszerűen igénytelen.

2017. jan. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

De!

Régen is és most is megtanították rá az embereket, már aki vevő volt rá.

Téged sem tanított az anyád, mégis tudod mi az illendő.

Aki a csapba fújja az orrát, az egy disznó, a többiről nem is beszélve.

2017. jan. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Mondd neki, hogy ne csinálja ezt!

Az én anyám rendszeresen sáros cipőben lépett be a lakásomba, nem vette le a cipőjét, de minden alkalommal szóltam érte és megkértem, hogy vegye le a cipőjét, úgy a 20- alkalom után már magától megtette. Hívd fel ezekre a figyelmét, ha kell 100-szor, ha kell 200-szor!

2017. jan. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%

Anyukám sose mosott kezett ha feljött hozzám. Mindig szólnom kellett neki. Több hónap után is kérnem kellett rá!

Úgy kellett elmagyaráznom neki ha busszal ment kórházba, kórházból boltba, boltból ide mennyi kórokozót szedhetett össze. Volt olyan hogy már a kajáért nyúlt koszos kézzel. Akkor is rá kellett szólnom.

Igénytelenség. Engem erre pl a párom tanított meg. Mert ugye otthon anyámat nem láttam sokszor kezet mosni.

2017. jan. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Minden korosztályban akadnak olyanok, akik alapvető illemet nem ismerik és tudatosan vagy teljes tudtuk nélkül fertőzést terjesztenek ilyen úton. Sokan az illemtan ellen is tiltakoznak.


Zavaró. Kultúra hiánya a társadalom normáit felborítja. Persze, h zavar! Ha nem zavarna, te is csinálnád.



Mond meg neki. De nyugodtan. Objektíven. Anyu ezt csinálod. Ez fertőző. Én gyakran beteg vagyok. Feszült és szomorú vagyok emiatt. Szeretném, ha jobban odafigyelnél ezekre. Légyszíves tedd meg a kedvemért, hogy kezet mosol és zsebkendőt használsz.


Ez nem ellene szól, hanem érted és a te egészségedért, lelki békédért. Nem bántani akarod.


Ha nem hajlandó rá, még mindig hordhatsz eü kendőt otthon. És kimaradthatsz. :)

2017. jan. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos igénytelenség és nevelés kérdése is. Na most amiket leírták, azok itt Németországban általános dolgok, akár németről, akár bevándorlóról van szó, és sajnos a nagyon nagy többség csinálja kortól és nemtől függetlenül, sokkal többen, mint otthon. Egyszerűen komolyan nem értem, hogy egy elvileg fejlett nyugati országban is ilyen trehányak és gusztustalanok az emberek...
2017. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%
Anyád milyen sorból jön, hol született, hol nőtt fel? A paraszti tanyavilágban, állatok, disznók között nevelkedett? Csak azért kérdezem, mert én nem igazán láttam idős embert így viselkedni, pedig nem valami flancos helyen, hanem egy csóró kisvárosban élek.
2017. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem használ, hiába mondom neki szépen. Mindenkit megfertőz, szólok neki, hogy megint miatta vagyok beteg, akkor azt mondja, hogy biztos kint megfáztam.

Igen, falusi, bár disznói vagy ilyenek, nem voltak.

2017. jan. 19. 17:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!