Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ideje saját életet élni?

Ideje saját életet élni?

Figyelt kérdés

Minden nap ez megy. Anyám részéről.

-megágyaztál már (éppen a kávémat iszom)?

-miért nem tudsz, elmosogatni stb stb + még 10 mondat arról, hogy nem tudok soha elmosogatni (miközben el tudok, meg is csinálnám ha hagyna)

-napi sokszor bejön a szobámba kopogás nélkül ami nem baj, de ha szólok hogy csendesebben épp telefonálok akkor őt az nem érdekli

-miért nincs elpakolva a szobámban, vagy éppen emlékeztőt kapok arról, hogy takarítás nap van (tudom magamtól is)

-ebédnél hiszti ha nem jövök mert éppen pl öltözöm a munkához

-ha ismerkedek valakivel azt már el sem mondom, azt sem ha járunk mert megvan a véleménye ismeretlenül is

-ha fél órát kések munka után akkor agyon aggódja magát.

Egy halom ilyen dolog van ami idegesít, és most kezdem egyre inkább érezni nekem külön élet kell mert ez változni nem fog. 20+ éves fiatal nő kérdése..


2017. jan. 25. 10:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen ideje lenne különmenni
2017. jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

hasonló szitu :)

én is otthon élek, 24 éves lány vagyok, de kutya nehéz a fizetést félre rakni és külön menni, vagy egyedül egy albit fenn tartani!!!!!


szóval picit míg tűrj, hiszen mást nem tudsz csinálni azonkivül hogy különmész :)

2017. jan. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sokat tűrtem. Soha nem titkolóztam előtte, de most erre a szintre is eljutottam mert mindent tudni akar, a döntéseimbe beleszól. Aztán mostanában bocsánatot kér legalább. Megmondtam párszor vita után, hogy pont ezért nem mondok el dolgokat legalább valamivel több a béke. Tudom, hogy az ő háza meg hálás vagyok, hogy megtűrnek s igy egy kicsit spórolhatok. De egyre inkább érzem azt, hogy nagyon gyerekként kezel.
2017. jan. 25. 10:43
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos amíg otthon vagy, beleragadsz ebbe a tipikus gyerekszerepbe.

Próbálj meg elköltözni.

2017. jan. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Ez nálunk is kb. így volt. Mondjuk nem cseszegettek, de nagyon gyerekként kezeltek.

Mivel veszekedések nem voltak, én így maradtam, amíg gyűjtöttem a pénzt, hogy saját lakást tudjak venni.

2017. jan. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szintén ez megy. Csak mindkét szülő részéről ugyanazok a veszekedések mennek egész nap, amikor egyszerre vagyunk otthon. Szóval most gyűjtök egy "albérlet starter kit"-re anyagilag, aztán ha találok lakótársat, lehetőleg vonulnék is el minél gyorsabban. Merthogy ez már csak mindig súlyosabb kezd lenni.


20+ éves F

2017. jan. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Legjobb, ha minél hamamrabb elmész, az ilyenek nem változnak sajnos, mindig gyerekként fog kezelni.
2017. jan. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltál már erről beszélni vele?
2017. jan. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

2# vagyok.

velem azért ilyen mert nem akarja elfogadni hogy felnőttem, illetve hogy egyke vagyok.

egyre többet megyek el szórakozni, és nem nézi jól szemmel, hogy alig vagyok itthon...

nem lehet hogy te is egyke vagy?

2017. jan. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%

20+ évesen minek tunyulsz otthon? Már évek óta ideje lenne saját életet élned, és nem anyukádon élősködni. Ugyanolyan vagy, mint a többi otthonlakó fiatal. Te sose tehetsz semmiről, te mindig igyekszel, a szüleid meg gonosz rabszolgahajcsárok.

Csak azt felejtitek el mindig hozzátenni, hogy nem segítetek otthon a házimunkában, anyukátok főz rátok egész héten, délig alszotok, és elvárjátok, hogy minden és mindenki nektek álljon készen, ha pedig csinálnotok kell otthon valamit, akkor felháborodtok.

Az oké, hogy tudod magadtól, hogy takarítás nap van, de neki is kéne ám állni megcsinálni, különben persze, hogy rád szólnak... A szobáját meg egy 10 éves is rendben tudja tartani, tényleg idegesítő, mikor egy felnőtt embernek nem sikerül.

Annak meg örülhetnél, hogy van, aki aggódik érted, mást nem szeretnek ennyire otthon. Sőt, sokakat el sem tűrnek ennyi idősen otthon. Én a helyedben megbecsülném, hogy ilyen életem van, és nem b**tak ki 18 évesen, hogy menjek a saját utamra.

2017. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!