Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolkodik így sok nő?...

Miért gondolkodik így sok nő? Mi ennek az oka? Hogyan képesek tönkretenni a saját gyerekük életét?

Figyelt kérdés

Olvastam ezt a kérdést, és enyhén felháborodtam. (NEM provokációnak írtam ki a kérdést, de tényleg érdekel)


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Azért vagyok erre kíváncsi, mert a környezetemben nem 1 ilyen nő van. Nem egy ment közülük hozzá alkoholistához, vagy szült neki gyereket, mert meg voltak róla győződve, hogy "majd a baba miatt úgyis megváltozik". És utána folyamatosan azt láttam, hogy az évek során tönkrementek idegileg, a gyerek depressziós lett, ezek a nők meg sírtak össze-vissza, és kérdezgették maguktól, hogy "hol ronthattam el?".

Az meg már még rosszabb, ha az anyuka is inni kezd a férje mellett.


MIÉRT? Hogyan lehet így gondolkodni? Mert a hormonokra nem fogható ez, mert ilyenkor még nem volt egyik sem terhes (az ismertségi körömből kiindulva), mégis szültek egy alkesznek egy babát, és képtelenek elfogadni, hogy nem fog megváltozni a férfi, pedig mindenki elmondta ezt nekik.



Nálatok volt ilyen? Hogyan lehetséges így gondolkodni? Bocsánat a kirohanásomért, csak az én apám is alkesz volt, bár igaz, 10 éves lehettem amikor belekerült az alkohol fogságába, de nagyon jól tudom, hogy milyen szörnyű egy alkoholista mellett felnőni.



2014. febr. 6. 16:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Van olyan ismerösöm, aki meg a harmadik gyerek utan is ezt mondogatta. Mostmä" megvan a harmadik gyerek, biztos megvaltozik...:/Aztan megse.

Nökent nem ertem az ilyen nöket.

2014. febr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Amugy sokan ugy vannak vele, hogy nem kell minden "aprosag" miatt valni. En valahogy nem igy latom. Egy pofon vagy esetleg egy megcsalas, es az illetö repül. Akar van gyerek akar nincs. En biztos nem megvaltoztatas celjabol szülnek gyereket.
2014. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez az amire soha nem lesz egy épkézláb magyarázat..mint arra sem értem hogy egy nőt ver a pasija (férje) mi a francnak van vele?

Ilyen is olyan is van az ismerőseim között és mindegyik foggal körömmel ragaszkodik a párjához!

Pedig az egyik ráadásul 19 éves(nő) megalázza,megveri,kidobja a párja és mint a bumeráng csúszik vissza a pasihoz!Az egész család segíteni akar neki és mindig az a válsz,hogy senki véleménye nem érdekli csak,hogy együtt legyen a pasassal.

Tudom nem válasz a kérdésre...csak egy történet....

2014. febr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem, sok sok kérdés olvasgatása után jut az az eszembe, hogy összetehetem a két kezem, hogy milyen rendes párom van.
2014. febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

"...megalázza,megveri,kidobja a párja és mint a bumeráng csúszik vissza a pasihoz..."

Ilyen itt is van. Múltkor az egyik (mellesleg 30 éves) nőt tett az utcára a meggajdult alkesz férje, a gyereket is kitette a nővel, aki 6 éves volt. Majd valaki felajánlotta, hogy hozzá mehetnek, akkor a nő kijelentette, hogy "áh a párom úgyis lenyugszik, meg mindenkinek jár egy utolsó esély".

Jah...ezredik utolsó esély. És ezt a nő tök természetesnek vette, a gyerek meg magába van fordulva....

2014. febr. 6. 17:01
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Sok a buta ember, ijesztően sok...

Szegény kicsi gyerekeket sajnálom csak. Néha komolyan pszichológiai és egyéb más tesztekhez kötném a szaporodást.

2014. febr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
53%
Ha az ember benn van a közepébe nem ilyen egyszerű mint kívülről látni. Adott egy fiatal pár 20-22 évesek szerelem,boldogság minden ok. Aztán jönnek a gondok a szerelem marad de a férj egyre többet iszik. De ki dönti el mi a sok? Minden nap? Minden hétvégén? Nem veszekszik,nem verekszik kedves aranyos de a pénz megy ebből állandó a konfliktus. A nő őrlődik,mert ha vita van Ő indítja,ha nem szólna nyugi lenne de a fránya pénz... tovább őrlődés,tényleg sok ha ennyit iszik,hiszen csak hétvégén,csak bulikor. A környezet is olyan (zenészek)hogy mindenki szerint belefér,ez nem sok,de a nő csak őrlődik tényleg ok e így. Telnek az évek a kapcsolat ezt leszámítva nem rossz,jut is mindig mindenre jön a baba minden happy aztán jön a feketeleves,férj naponta iszik,későn jár haza akkor is részegen,szenved,hogy majd biztos nem tudja eltartani a családját,nem jó apa ezért egyre többet iszik,22-es csapdája. Ez az én sztorim és a 11 éves házasságomé és szintén alkoholista apa mellett nőttem fel. A szeretet maradt,mert mindig tudtam milyen ember. Nem az alkoholistát szerettem hanem azt az embert aki Ő maga és ahányszor leültem magammal,hogy ez nem megy tovább lépni kell mindig úgy éreztem nem hagyhatom cserben,jó Apa,szerető férj,szüksége van rám/ránk. Így visszanézve nem is tudom bizonyos szituációkat,hogy bírtam ki de most azt mondom megérte. 1 éve nem ivott alkoholt,felismerte magától hogy baj van. Szóval belülről más,és tényleg van olyan helyzet,hogy megéri küzdeni :)
2014. febr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

7.: de igen, ilyen kuurva egyszerű, csak éppen elsüllyedsz az önsajnálatodban, a vakságodban és NEM AKAROD belátni. TUdod mikor elég? Amikor 1, maximum 2 hónapban folyamatosan látod, hogy a pénz az alkohol miatt (vagy cigi, játékgép, egyéb függőség miatt) nem elég.


Nem az számít, hogy mennyit iszik, és hogy ki mit mond, mennyit kéne. Hanem az, hogy amíg ő a szendvedélyére költi a pénzét, a szeretteire, családjára nem marad.


Itt te voltál a vak, a gyenge, és az erőtlen a szakításhoz. Ne kend másra. Te is nagyon jól tudod, hogy már akkor sok volt, amikor elkezdett szórakozni, és emiatt nem volt pénzetek. De elfogadtad és REMÉNYKEDTÉL. Ugyanannyira hülye vagy gyakorlatilag, mint a fent linkelt kérdező, és ugyanúgy próbálod magad mentegetni. Szánalmas.

2014. febr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként a 11 évből 8-9 év szenvedésére meg egy gyerek szenvedésére komolyan be mered még nyögni, hogy MEGÉRTE?????????? A pofám leszakad :(
2014. febr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nem gondolkodik, hanem a komplexusai és a zsigeri vágyai, beégetett pszichés mintái szerint él. Ezt kapta, ezt adja tovább.
2014. febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!