Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kirakhatom otthonról?

Kirakhatom otthonról?

Figyelt kérdés

Én vettem a házat,az én nevemen van a ház,de a párom akivel nem vagyunk se jegyesek se házasok felújította.

a helyzet az hogy testileg lelkileg bántalmaz engem, néha a gyermekeire is kezet emel és nem egy apához valóan beszél velük.

Ilyenkor mi a teendő? hogy rakhatom ki? mit tudok tenni?

SOS



2017. jan. 28. 16:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%

Mondd neki, hogy költözzön el, ha nem akar, akkor rendőrt hívsz.

Egy percig sem tűrném, hogy a gyerekeimre kezet emeljen.

2017. jan. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
simán kirakhatom? neki nincs tulajdonjoga hogy felújította a házat?
2017. jan. 28. 16:24
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
A felújításra költött összeget, ha tudja számlákkal bizonyítani, peres úton tudja behajtani rajtad.
2017. jan. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
nincs számlája tuti
2017. jan. 28. 16:29
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Keress egy ügyvédet, ő pontosan elmondja. Nekem ezek jutottak eszembe:

Te, mint tulajdonos, bemész a helyileg illetékes jegyzőhöz, és lakcímrendezési eljárást indítasz ellene, ennek az illetéke 3000 Ft. Egyúttal beadod a bíróságra a keresetet a gyermekelhelyezés és a tartásdíj megállapítása tárgyában. Fizikai bántalmazás esetén látleletet vetetsz, és feljelentést teszel, akár téged, akár a gyerekeket éri. Kérsz távoltartási végzést. Ha nem hagyja el önszántából a házat, miután kijelentetted onnan, összecsomagolod a cuccát és elviszed haverjához, szüleihez stb., lecserélteted a zárat. Ha zaklat, kihívod a rendőröket.

Mindenképp beszélj ügyvéddel. A párod valószínűleg igényt tarthat a felújítás árára.

2017. jan. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
Siman kiteheted. Meg ha lenne szamlaja amkor is. Csak akkor vissza kellene fizesd a szamlak erteket.
2017. jan. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 longlife ***** válasza:
12%
Úgy vélem nem most kezdődhetett.Viszont még nem késő változtatni.Kérdés.Ha nem lesz veletek, a gyerekire,rád milyen hatással lesz?Anyagilag fogod bírni?Stb..?Ha mindent átgondolva úgy döntesz,hogy tudod,bírod vállalni,akkor minél előbb paterold ki.Minden esetre kemény egy felállás.A megbeszélésen,megtárgyaláson már túl vagytok?
2017. jan. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%

Hogy lenne tulajdonjoga, ha a te neveden van a ház?

A pénzt visszakövetelhetné, hahogy lenne számlája, de így még azt sem.

2017. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
56%
Semmi joga nincs oda még ha felujitotta akkor se. Te neveden van.. Ugy ba*sznám ki mint annak a rendje. Ne hagyd hogy befojásoljon ezek képesek a legjobban manipulálni visszaédesgetni magukat aztán egyszer ugy eldurvul a helyzet hogy majd leshetsze. Semmiköze a házadhoz fenyegetőzhet jobbra balra csak rafináltkodni akar.
2017. jan. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%
Semmilyen tulajdonjoga nincs a házban, simán kiteheted.
2017. jan. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!