Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kirakhatom otthonról?

Kirakhatom otthonról?

Figyelt kérdés

Én vettem a házat,az én nevemen van a ház,de a párom akivel nem vagyunk se jegyesek se házasok felújította.

a helyzet az hogy testileg lelkileg bántalmaz engem, néha a gyermekeire is kezet emel és nem egy apához valóan beszél velük.

Ilyenkor mi a teendő? hogy rakhatom ki? mit tudok tenni?

SOS



2017. jan. 28. 16:16
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
75%

Nem illeti meg tulajdonjog, csak az, amit a házra ráköltött. Nyilván addig nem vert, amíg a házba tolta a pénzt, meg a munkáját...

Úgy lenne korrekt, hogy leülsz, átszámolod, hogy mennyi pénzt ölt a házadra, ebből meg levonod azt, hogy mennyit spórolt albérleten, amíg nálad lakott. Ha az anyagárat te álltad, ő meg csak a munkáját ölte bele, akkor szerintem kvittek vagytok, és kiteheted, főleg, ha nincs is oda bejelentve. Amikor nincs otthon, hívsz egy lakatos,t lecserélteted a zárat, a cuccait meg kiteszed a kapu elé, aztán menjen, amerre lát, ha balhézik, akkor meg kihívod a rendőröket. Ha agresszív, én nem kísérleteznék azzal, hogy "megkérem", hogy pakoljon össze és menjen, mert semmit nem fogsz elérni vele azon kívül, hogy kikapsz :S

2017. jan. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nos, ha a te neveden van a ház és semmilyen részesedése nincs akkor kiteheted.

Ne aggódj, ha nincs bizonyítéka arra, hogy ő újította fel a házat, akkor nem tud mihez kezdeni. ( ha tudná bizonyítani, akkor is kirúghatod, csupán azt az összeget neked meg kellene adnod neki)

De ha elmész egy ügyvédhez, ő ingyenesen elmondja :)

2017. jan. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!