Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Leszünk még valaha egy család?...

Leszünk még valaha egy család? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A párommal lassan egy hónapja szakitottunk, van egy 3 és fél hónapos fiunk is. Harmonikus kapcsolatban éltünk, a baba is tervezett volt. Odaköltöztünk párom anyukájához és elkezdett megromlani a kapcsolatunk. Az anyukája folyton "tanácsokkal" látott el én meg rossz néven vettem mert a végén már tényleg úgy éreztem, hogy bármit csinálok nemjó. Párommal is jöttek emiatt (is) a veszekedések. Szakítottunk. Én a picivel a tesómhoz költöztünk. Én rendben akarom hozni a kapcsolatunkat mert szerintem ezek nem olyan problémák voltak amiket nem lehetne megoldani csak változnunk kell mindkettőnknek. Közben anyósom beteg lett nemsok jót jósolnak neki. Volt már hogy a picivel ott aludtunk náluk, szeretkeztünk mondta hiányzunk neki de nem akarja elsietni a dolgokat. Mondtam én rendbe akarom tenni a dolgainkat. Azt mondta ő is, de most melyik ujját harapja meg?! Erre ugye az anyjára gondolt nem akarja ott hagyni betegen, de a visszaköltözés se lenne jó ötlet, hisz anyóssal mi nem férünk meg egy fedél alatt ez bebizonyosodott!

Szerintetek mi tévô legyek? Közös barátaink azt mondják legyek türelmes, és azis vagyok, de akkoris nehéz...


2017. jan. 29. 15:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
35%

Az a legnagyobb bajod anyóssal, hogy tanácsokat osztogat? Ne haragudj, de én a helyedben felnőttként viselkednék, megférnék anyóssal, és probléma megoldva. Komolyan... egy felnőtt nő felismeri a különböző szituációkat, és azt is, hogy mikor hogyan viselkedjen, mit hogyan fogadjon... stb. ahhoz, hogy béke legyen. Persze a sok "vérmenyecske" már akkor is kikaparja anyós szemét, ha csúnyán néz a babájára, de nem mindig kell ám versenyezni, szembeszállni, meg játszani az amazont... a haldokló anyós (aki a kulcsa annak, hogy a párom közelében legyek!) pont az az eset, amikor nem kéne.

Egy okos ember (főleg egy okos nő) képes reálisan felmérni az emberi kapcsolatait, és úgy reagálni/viselkedni/alakítani őket, hogy az számára megfeleljen.

Tehát mint mondtam, anyós (vagyis anyóssal való kapcsolatod) a megoldás a problémátokra, én jóban akarnék lenni vele a helyedben - és mivel akarnám, ezért így is lenne.

2017. jan. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

De most sincsen olyan rossz viszonyunk...nem úgy jöttem el hogy anyàztunk volna anyóssal. Ha mai napig találkozom vele, pl megyünk a kicsivel stb ugyanúgy elbeszélgetek vele mind eddig...csak ugye neki nyugalom kell...és vele együtt élni tényleg nem leányálom, sógornőmék 3 éve nemis tartják vele a kapcsolatot pont ugyanilyen okból kifolyólag...

Hiába csináltam bármit álltam fejre mindig talált valamit amibe beletud kötni.

De akkor mondok egy példát: volt olyan, hogy a kicsinek ilyen piros foltok jöttek ki a kis testén, a doki ezt mondta majd magától elmúlik, de anyósom zavarta, ezért elkezdte neki hintőporozni, tény hogy rendbe tette napok múlva de kiszáradt tőle a pici bőre (ugye a hintőpor szárít) ezért úgy döntöttem nem használom tovább kenem neki testápolóval. Erre ő úgy vette fel, hogy direkt nem azt csinálom amit ő "tanácsol". Hiába mondtam neki hogy ez nem ígyvan, csupán nem érzem szükségét tovább használni a hintőport.

2017. jan. 29. 16:37
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Azert ez nem csak fekete es feher. Oke, hogy haldoklik az anyja, de addig ez a szerencsetlen meg szunjon meg a gyerekevel egyutt? Ez milyen ferfi es apa? Ha az anyja nem uldozott volna el, nem lenne ez. Kicsit olyan, mintha az embered azt gondolna, hogy raer majd meg veletek foglalkozni, ha nem lesz jobb dolga. Addig meg majd o kegyeskedik heti 2 ejszakat ratok szanni, hogy azert a zacsi se legyen tele. Nem csak a kapcsolatotokat bszta el az anyja, hanem a fiat is. Aki ilyen, azzal nem alazom meg magam, de a gyerekem se teszem ki annak, hogy o nevelje neadjisten. Rakja helyre az anyjat es kozolje vele, hogy a csaladja szent, vagy mehet a tudod, hova... Ha haldoklik, ha nem, normalis ember eleteben ilyen boszorkanynak nincs helye.
2017. jan. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Örülök neki, hogy sokan közületek nem tapasztalták meg milyen ha anyós pusztán "jó szándékból" tanácsokat osztogat. Marha idegesítő tud lenni egy idő után a folyamatos kötekedés, kioktatás és direkt megsértődés pláne úgy, hogy az esetek 90%-ában tudatosan csinálják.


Kérdező! Abban egyet kell értsek a többiekkel, hogy ez a kapcsolat cart sem ér, ha haldoklik az anyja ha nem, a gyereknek az apja mellett (is) a helye. Nem rakhatja fel azért a polcra, mert neki lelki gondjai vannak. Eleve nem lett volna szabad elengednie titeket vagy az anyját kellett volna már az elején rendre intenie. Nekem az sem tetszik, hogy azért hetente párszor szexelni van kedve meg ideje 2 lelkibetegség között. Nekem ugyan a papám halt meg és végigasszisztáltam az egészet amíg idáig jutott, de a dugáshoz volt a legkevésbé kedvem. Bár nem vagyunk egyformák.

2017. febr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Sajnos itt negatív okoskodó emberek vannak akikenek nincs vagy soha nem is lesz gyerekük!INormálissan nem tudtok válaszolni?!
2017. jún. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!