Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha házasságkötéskor a nők...

Ha házasságkötéskor a nők felvehetik a férjük nevét -né végződéssel, férfiaknál miért nincs ilyen?

Figyelt kérdés
Hogy ugyanúgy felveheti a felesége nevét, -bá végződéssel. Pl. Kovács Irénbá Lakatos Ferenc. Vagy egyszerűen csak a neve+bá pl. Kiss Eszterbá.
2017. jan. 30. 01:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
44%
Régen a nő a férfi tulajdona volt. Természetes volt, hogy az ő családneve megy tovább. Ezért ér sokaknak többek a fiú gyerek. Az viszi tovább az apja nevét. A lány meg csak beházasodik egy idegen családba. Kínában ma is azt mondják, hogy a kár a lányba az étel is. Ez manapság már nem feltétlenül így van Magyarországon, mert egyre több unoka kapja az anyja nevét, de a régi beidegződés megmaradt.
2017. jan. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
49%
Szóval nem sokan élnének a lehetőséggel, hogy felvegyék az asszony nevét.
2017. jan. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
80%
Több ismerősön is van, ahol a férj felvette a feleség nevét is. Pl. Kis Réka és Kovács Péter házasság után Kis-Kovács Réka és Kis-Kovács Péter lett.
2017. jan. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
87%
A férfiak is felvehetik házasságkötéskor a feleségük nevét, akár a sajátjuk mellé, akár a sajátjuk helyett.
2017. jan. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
84%

Én a -fi végződéssel képzeltem ezt el.


Kovács Irénfi Lakatos Ferenc

2017. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
70%

Egyik nap beszélgettünk erről a párommal, hogy lehetne Kovács Annafi Kis Béla :D

Vagy Kovács Annaúr Kis Béla :D


Amúgy szerintem az is idiótán hangzik, amikor valaki -né végződést veszi fel (no offense).. Tök olyan, mintha a tulajdona lenne a nő a férfinak, pedig szerencsére nem az.

Azt sem értem, hogy egy házasságban mi a büdös fenéért kéne bárkinek is felvenni a másik nevét?.. De én biztos túl 21.századi vagyok ehhez.

2017. jan. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Kései Sirató ***** válasza:
47%

"Azt sem értem, hogy egy házasságban mi a büdös fenéért kéne bárkinek is felvenni a másik nevét?.. De én biztos túl 21.századi vagyok ehhez."

Nem kötelező felvenni a házastárs nevét, ez csupán egy jog, amivel vagy él valaki, vagy nem.

Leginkább az összetartozást fejezi ki, de ismétlem, ez nem kötelező.

Szerintem jó dolog, ha a családban mindenkinek azonos a neve és nem csak a gyerekek viselik az apa nevét, hanem az anyukájuk is.

2017. jan. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
63%
17: de ugyanez létrejönne azzal is, ha az apa és a gyerekek is anyuka nevét viselik. nekem az eddigi párjaimnak vagy tucatneve volt, vagy kimondhatatlan külföldi, szóval egyiket se adtam volna gyerekemnek...
2017. jan. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Heteske: azért lettél lepontozva mert buta vagy.
2017. jan. 30. 17:54
 20/27 anonim ***** válasza:
23%
Heteskét kiszedték, a bibliai teremtéstörténetből próbálta levezetni a dolgot, pedig akkor még nem is voltak vezetéknevek...
2017. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!