Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor én papíron egyedülá...

Most akkor én papíron egyedülálló anyuka vagyok?

Figyelt kérdés

A következő kérdéseket csak kíváncsiságból teszem fel, mert egyik ismerősömmel vitatkoztunk erről.

Van egy gyermekünk. A párom nem egy lakcímen van velünk. Nem is lakunk jelenleg életvitelszerűen együtt. (Munka miatt). Papír arról, hogy gyerektartást kapok tőle, nincs. (mivel együtt vagyunk, így nyilván nincs). Apai elismerő nyilatkozatot tett anno, így az ő nevén van.



2017. jan. 30. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen
2017. jan. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ptk. szerint párod nem élettársad, ha nem laktok közös háztartásban, az Eb. tv. alkalmazásában egyedülállónak az tekintendő, aki hajadon, nőtlen, özvegy, elvált vagy házastársától külön él, nincs élettársa.


6:514. § [Az élettársi kapcsolat létrejötte és megszűnése]

(1) Élettársi kapcsolat áll fenn két olyan, házasságkötés nélkül közös háztartásban, érzelmi és gazdasági közösségben (a továbbiakban: életközösség) együtt élő személy között, akik közül egyiknek sem áll fenn mással házassági életközössége, bejegyzett élettársi életközössége vagy élettársi kapcsolata, és akik nem állnak egymással egyenesági rokonságban vagy testvéri kapcsolatban."

2017. jan. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!