Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az adósság örökölhető?

Az adósság örökölhető?

Figyelt kérdés

Anyósomról tavaly kiderült, hogy teljesen eladósodott. Volt vagy 7 hitele, amit a végén már egyáltalán nem tudott(akart) fizetni. Mi fizettük ki helyette az összeset, egy kivételével (folyószámla hitel). A napokban észrevettem, hogy levetette a fizetését erről a számláról, tehát nincs miből vonni a banknak már a kamatokat sem. Attól félek, hogy nem áll meg itt, hanem még több hitelt fog felhalmozni és a végén megint nekünk kell rendezni.

Ha valaki BAR listán van, meddig marad ott? Hogyan tudom megakadályozni, hogy hiteleket vegyen fel? Beszélni nem lehet vele, mert sunyi és hazug.A korábbi hitelei is azért derültek ki mert már végrehajtáson voltak. Van valami tippetek?


2010. máj. 7. 11:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Csak az adóság nem.

Ha van pl lakása és azt öröklöd akkor öröklöd az adóságot is de ha mindn igaz akkor csak a lakás értékéig

De ha lemondasz az örökségedről akkor az adóságot sem öröklöd

2010. máj. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudod "megállítani".És azt hiszem nincs is jogod hozzás

Milyen örökségről beszélünk hiszen él és viril az anyósod

2010. máj. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Igen, az adósság örökölhető, azaz egészem pontosan az örökséggel együtt jár.


Azonban az örökség teljes egészében visszautasítható. Ebben az esetben nem telheli az örököst az adósság, de az örökségből sem kap.

2010. máj. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Hadd adósodjon el a pcsába, sunyi vén banya. Ha olyan nagyon eladósodik, akkor max. lemondtok az örökségről adósággal, mindennel együtt.
2010. máj. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha az adósság nagyobb, mint az örökség, akkor lemondasz az egészről. Ha több az örökség, mint az adósság, akkor nem mondasz le róla, és ami az adósság kifizetése után marad, az a tiétek.
2010. máj. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%
Senkit sem zavar hogy anyós még él és nem is haldoklik? :)
2010. máj. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%
Igen, az adósság is örökölhető. Tudom, mert így jártam, de mivel jogi területen dolgozom, ki tudtam védeni a dolgot. A nem kívánt örökség visszautasításának két módja van, az egyik, ha még anyósod életében a férjed lemond az örökségről, a másik pedig, ha a halála után visszautasítja az örökséget. Ezekkel a módokkal viszont nemcsak a tartozás megfizetését lehet elkerülni, de sajnos az úgymond értékekről is lemond (pl. autó, vagy ház. Olyan pedig nincs, hogy csak egy részéről mond le az örökségnek. A harmadik variáció, hogy amikor a férjed örököl, akkor ő az örökség erejéig felel a tartozásokért, vagyis az örökségből vonják le a tartozásokat, aztán vagy marad valami, vagy nem. Azt megkérdezhetem, hogy miért fizettétek ki helyette a hiteleket?
2010. máj. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az anyós él és virul, senki nem kívánja a halálát, de MÉG EGYSZER nem szeretném valaki más költekezését kifizetni (ha nem baj). Nem szeretnék még egyszer Kurv@ra meglepődni. Egyébként nincs semmi vagyontárgya. Tehát akkor nem örökölhetjük az adósságát sem?
2010. máj. 7. 11:34
 9/18 anonim ***** válasza:
29%
Nem.
2010. máj. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

11:33 Az, hogy miért fizettük ki a tartozást, az egy nagyon hosszú történet, de higgyétek el nem volt más választásunk. Sajnos. Az összes spórolt pénzünket elvitte, sőt még nekünk is hitelt kellett felvenni emiatt. Szóval ezért aggódom csak...

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. máj. 7. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!