Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az adósság örökölhető?

Az adósság örökölhető?

Figyelt kérdés

Anyósomról tavaly kiderült, hogy teljesen eladósodott. Volt vagy 7 hitele, amit a végén már egyáltalán nem tudott(akart) fizetni. Mi fizettük ki helyette az összeset, egy kivételével (folyószámla hitel). A napokban észrevettem, hogy levetette a fizetését erről a számláról, tehát nincs miből vonni a banknak már a kamatokat sem. Attól félek, hogy nem áll meg itt, hanem még több hitelt fog felhalmozni és a végén megint nekünk kell rendezni.

Ha valaki BAR listán van, meddig marad ott? Hogyan tudom megakadályozni, hogy hiteleket vegyen fel? Beszélni nem lehet vele, mert sunyi és hazug.A korábbi hitelei is azért derültek ki mert már végrehajtáson voltak. Van valami tippetek?


2010. máj. 7. 11:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
43%
Határolódj el a hiteleitől. Írd le, hogy semmiféle közösséget nem vállalsz vele az adósságait illetően mi több: te figyelmeztetted a hitelfelvétel veszélyeire. Régen az ilyen közléseknek volt egy érdekes módja. Egyszerűen be lehetett tenni az újságba, hogy XY tetteiért a továbbiakban nem vállalsz felelősséget. Akármilyen sunyi és hazug is, erre szóban figyelmeztesd. Bár ha a hitelekre rámegy a lakása/háza, akkor sem tehetsz ellene semmit, maximum bosszankodhatsz, hogy elusztatta az örökségeteket. Örökséget hagyni viszont nem kötelező.
2010. máj. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Fedezet nélkül nem kaphat hitelt, tehát nyilván van valamilyen ingatlana, amelyet örökölnétek az adóssággal együtt.


Arra is létezik törvény, hogy köteles vagy eltartani a közeli hozzátartozódat, ha még életében csődbe menne. - Ezt nehéz érvényesíteni, könnyű mentességet találni.

2010. máj. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ezt még senki nem írta (vagy vak vagyok), 5 évig marad a BAR listán az adósság rendezése után.


Ha nem vállaljátok önként, akkor hogyan kerülhettetek a kezes/adóstárs szerepébe? Nem értem. Miért kellene más adósságát kifizetnem? Felnőtt ember. Akár börtönbe is mehet, ha neki az úgy jó, de mi közöm nekem ehhez???

2010. máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Az újság sajnos nem működik az apósomra való tekintettel (aki-állítólag-szintén nem tudott semmiről). Mint írtam már semmi nincs anyósom nevén ,apósom nevén sem, fent említett adósságok miatt. Szó sincs róla, hogy ha öregek és magatehetetlenek lesznek nem látjuk el őket! Természetesen nem hagyjuk magukra őket, mégiscsak a férjem szülei! Mindössze azért aggódom, hogy még az aktív korában felhalmozott esetleges adósságait még egyszer ne kelljen kifizetnünk. Ahhoz, hogy hitelhez jusson nem kell feltétlenül ingatlannak lenni. A 7 hitel egyike sem volt jelzáloghitel. Személyi kölcsön, provident, folyószámlahitel, hitelkártya, áruhitel... ezeket fel tud venni bármikor, ezért aggódom.
2010. máj. 7. 11:56
 15/18 anonim ***** válasza:

Jövedelem arányában ítélik meg az előbb felsorolt hiteleket is. Sőt az életkort is figyelembe veszik.

A bank sem vállal ésszerűtlen kockázatot.

2010. máj. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Örökölhető az adósság, de valahogy úgy hogyha például a lakásra veszi fel a hitelt, azaz jelzáloghitelt, akkor az a lakással együtt rátok száll és vagy tulajdonképpen "megveszitek" a lakást, vagy nem, azaz lemondasz az örökségről. Persze én nem értek hozzá, csak most benne vagyunk egy ilyen ügyben és fél füllel azt hallottam, hogy pl milliós mobil tartozása volt, de az nem öröklődött, viszont a lakásra is van 3 millió terhelve. A lakás alapból 9 milliót ér, úgyhogy mi úgy döntöttünk, hogy nem mondunk le a lakásról, mert megéri a 3 milliót bőven. Úgy is dönthettünk volna, hogy eladjuk a lakást, kifizetjük a 3 milliót és így marad nekünk 6 millió... De olyan szép ez a kis lakás, és olyan jó helyen van (számunkra), hogy inkább nem adjuk el, meg az sokkal macerásabb is lenne...
2010. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hiába nem jelzáloghitel..., adósságbehajtásnál előbb-utóbb ráterhelik az ingatlanra.
2010. máj. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Nálunk az Anyám ugyan ilyen. Nem az bánt, hogy adóssága van, hanem, hogy kijátssza, átvágja a családját, szeretnénk bízni benne, de folyton csalódunk. Ez nagyon fájdalmas dolog! Nincs az az Isten, hogy többet megbocsássak neki, nemhogy öreg napjaiban segítsem. Szerintem a Te anyósod sem érdemli meg!
2011. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!