Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek is rosszul esne?

Nektek is rosszul esne?

Figyelt kérdés
22 vagyok. Soha nem cigiztem, ittam, nem voltam bulizós, nem rendetlenkedtem az iskolában, nagyon jó tanuló voltam. A munkámat lelkiismeretesen végzem. A barátaim rendesek, megválogatom őket. A pénzzel is jól bánok. Nem sok dolgom volt férfival, nagyon szelektálok ezen a téren is. Mégis, ami nagyon felzaklat, az ilyen kérdések anyámtól: ha olyan helyen voltam ahol cigiztek, és dohányszagú vagyok akkor rögtön azt kapom, hogy biztos cigizek. Ha később érek haza, akkor biztos pasizok. Megkérdezte egyszer terhes vagyok-e, mert éppen ismerkedtem egy pasival akkoriban. Nem is voltam még senkivel "úgy". Ha hangosabban nevetek rámszól, hogy viselkedjek stb. Én tulzom el vagy tényleg okom van okom haragudni az ilyen kérdésekért?
2016. dec. 7. 23:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
20%

Nem vagy már gyerek, önállósodj, és tarsd el magad, menj el. Tudom, hogy ma ez a "szokás", de nem kell anyádék nyakán rohadni nyanyakorodig.

Tanulj meg önállósodni és ellátni saját magadat.

2016. dec. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nem állok ugy anyagilag, hogy ezt megtehessem, dolgozom de nem keresek annyit, számolgattam már a dolgokat.
2016. dec. 7. 23:26
 3/29 anonim ***** válasza:
85%
Édes 1-es, ez nem "szokás ma", hanem ilyen állapotban van az ország.
2016. dec. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
89%
Mindenkinek rosszul esik, amikor anyuka nem tudja mit engedhet meg magának. :)
2016. dec. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
13%

Nahát a gonosz vén dög még aggódni mer. Hogy képzeli, ez hallatlan, hát megsérti vele a kicsiny kis lelki világod... Felháborító!

Mi lenne ha felnőnél és nem picsognál itt semmiségeken?! Konkrétan mit fáj az neked, hogy kinyögsz egy "nem" szót meg szorgalmasan bólogatsz? Utána meg mehetsz dolgodra.

2016. dec. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%
úristen, 22 vagy... felnőtt ember.. ha 16 lennél még megèrteném miért kérdezgetne ilyeneket.. és mi van ha cigizel, vagy ha pasizol??? Mi köze van hozzá? Felnőtt ember vagy bąsszus!! Ilyenkor ha kérdezi akkor azt kell mondanod, hogy "és mi van ha igen?" már megbocsáss de miért ne pasizhatnál? és ha terhes lennél? 22 vagy, nem 16 vagy 14... nincs joga számonkérni ezekről... Nagyon korlátok között és még mindig gyereknek kezel, te meg szépen aszisztálsz és nem állsz ki magadért... 22 évesen van hogy már valakinek gyereke, férjnél van... vagy ő pl mikor szűlt téged? 30-40 évesen, hogy kiakad azon, hogy egy 22 éves felnőtt ember esetleg párkapcsolatot akar, vagy teherbe eshet?
2016. dec. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
71%

sajnos sok ilyen ember van. nekem már sok emberrel megromlott majd megszakadt a kapcsolatom, mert hasonlóan, jobban-rosszabbul viselkedett velem. nem hiszem hogy megváltozna. ilyen esetben valóban csak a találkozás ritkítása segít. arra a mennyiségre korlátozni amikor már hiányzol neki annyira, hogy nem azon jár az esze, hogyan kössön beléd hanem hogy hogyan járjon a kedvedben.

és olyan emberekkel kell közeli kapcsolatot tartani akinek gyakori találkozások esetén is fontos vagy annyira hogy a vele való kötekedésen járjon az esze. a különköltözés ezen valóban segit. szóval a probléma pénzkérdés. szomoru tény hogy végsősoron azon mulik, hogy hogy viselkedik veled az édesanyád, azonban az egy csodálatos dolog, hogy van lehetőséged pénzen megvásárolni a normális életet. nem mindig volt ez a lehetőség. most se mindenkinek van, gondolj csak bele a beteg emberek sorsába vagy ép ha gyereked lenne valakitől aki otthagy stb stb. neked még aránylag sok lehetőséged van megváltani a sorsodat

2016. dec. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
9%
22 évesen addig nem felnőtt, csak nagy lakli, míg nem önállósodik. Így sajnos joga van az anyjának kérdezősködni. Igen, másnak lehet h családja is van ennyi idősen, de nem otthon lakik, nem oda szült.
2016. dec. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem, ami a legfontosabb, hogy ne háborodj fel, ne haragudj rá, és ne is essen rosszul :]

Örülj, hogy aggódik, de szépen nyugodtan, és ami a legfontosabb, hogy őszintén próbáld meg elmagyarázni neki, hogy neked ilyesmikhez nincs közöd (gondolok itt a cigire és hasonlókra, amelyektől egymagad is távol maradnál).

Nem kell semmilyen komolyabb érvet felhoznod, csak hogy bízzon meg benned, akár az eddigi viselkedésed alapján.

Ha valamiben egyetértesz vele, akkor azt add tudtára.

Pl: Éreztesd/tudasd vele, hogy nem csak azért nem nyúlsz a cigihez, mert ő azt mondja.

És esetleg, ha a jövőben csalódnia kell benned ilyen téren, akkor majd nyugodtan szemrehányhatja az elkövetett dolgaidat.

Fontos, hogy nyugodtan beszélj vele, véletlen se érezze támadásnak, amit mondasz.

A terhes vagy kérdést egyébként bántóan, megalázóan tette fel, vagy azért némi érdeklődés is volt mögötte? Mennyire vonod be a szerelmi ügyeidbe?

Próbálj meg erről is beszélni vele, mert ez egyértelműen arra utal, hogy nem bízik meg benned ilyen téren. (ami legtöbbször szerintem csak abból fakad, hogy nem tud semmit ezekről a dolgokról a szülő)

Ha esetleg nincs fejlemény ilyen téren az életedben, azt is meséld el neki, hogy miért van ez és hogyan szeretnél változtatni rajta. Talán ebből majd egyértelműen következik a további a beszélgetés és fejlemény azzal kapcsolatban, hogy elfogadja, te már felnőtt lány vagy és bizony ilyesmikben van/lesz részed.


Próbálj meg egy beszélgetés alatt több témába is belevágni. Így nem csak egy kis megjegyezésnek fogja venni az egészet, talán komolyabban is fogja venni.


A legfontosabb, hogy próbáld megérteni, hogy miért cselekszik így.

És, hogy megértesd vele, hogy te is úgy gondolsz pár dolgot, ahogy ő. Nem csak azért vagy ilyen remek leány, mert ő azt akarja :>


Remélem tudtam segíteni :)

22/f

2016. dec. 8. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
39%

Majd akkor legyen már 22 évesen gyereke, ha el is tudja tartani. Saját magára sincs pénze, elmondta.

Kérdező, vagy elfogadod anyádat vagy elköltözöl....

2016. dec. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!