Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazságos ez velem szemben?...

Igazságos ez velem szemben? Vagy csak én látom rosszul?

Figyelt kérdés

Mamàm meghalt.

Végrendelet szerint a hugom orökölte a hàzat,amin 800ezer ft jelzàlog volt akkor,hugom otthon lakott még anyueknàl de én màr csalàdoa asszony boltam albérletben.

Felhoztam mi lenne ha bekoltoznenk valasz koltlzzetek de akkor fizessetek a hitelt.

Mondtam hogy jo.

3 év alatt kifizettuk,megcsinaltattuk a hàzat,kiakartam ràhasznàlni a csokot bővítésre és előàlltak azzal hogy aadjak 1 milliot a hugomnak a reszet a hazbol....

Hozzateszem a hugom nen tart igenyt a hazra!

Anyuék talàltàk ki ezt az 1 milliot is.

Becsértéke 2 millio ft.

Mikor szova tettem hogy nem adok penzt haboru lett belole.igazsagos ez?

Nem jogilag emberileg.


2017. jan. 25. 00:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem igazságos. Gyakorlatilag ott is albérletben voltatok, csak nem a tulajnak ment a pénz. Abban állapodtatok meg, hogy odaköltözöl és cserébe törlesztitek a tartozást. A felújításra gondolom nem ők kértek meg, arra sem hogy csok-ot vegyetek fel egy olyan házra ami nem is a tiétek.
2017. jan. 25. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazságosnak tűnik, hogy adj a ház értékéből. Sőt a hugod igazából rosszabbul járt, mint jogilag eredetileg járt volna. Így viszont kiegyenlítődik. Nem tudom, miért egyedül örökölt, de a kettőtök közti viszonyban extra rendes volt veled. Most rajtad a sor, hogy viszonozd. A konkrét összegen gondolkozhatsz, de 1 millió nem tűnik soknak azért, hogy lemondott egy házról. Azt még el tudom képzelni, hogy felújítás előtt, hitellel együtt 2 millió volt a ház értéke, sokal kevesebbet adni, mint az eredeti értékének fele gáz lenne. Viszont ezt előre kellett volna megbeszélnetek, most már aztán számolgathattok, hogy eredetileg mennnyit ért a ház. Azt azért számold bele, hogy ha esetleg hitel miatt becsültettétek az árat, akkor jelentősen alulbecslik és belekalkulalhák a elzálog értéjét. Ha ezek alapján tippelnem kéne, akkor a ház valós értéke eredetileg 3,8-4 millió lehetett. Ebből ze kifizettél 0,8 milliót, a maradék összeg fele járna a hugodnak és a tudat, hogy ő volt rendes veled, nem te tettél szívességet neki.
2017. jan. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos a családon belüli vitáknak a során összekeveredik a jog meg az érzelmek, ezért nem érdemes családon belül "üzletet" kötni, ha a jogi körülmények nincsenek egyértelműen tisztázva. A racionalitás meg az irracionalitás csak akkor különválasztható, ha egy pártatlan kívülálló (pl. ügyvéd) kerül bevonásra. Mintha itt erre nem került volna sor.
2017. jan. 25. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen jogos.

A tesód tett neked szívességet így is.

2017. jan. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

OLyan ügyekben, ahol pénzröl van szó, CSAK jogi vonatkozások vannak, emberiek nem - mert ezt általában azok használnák ki, akiknek nincs rá joguk, és ekkor elökapják a "rokon vagyok" témát.


Mellesleg teljesen jogos a követelés:


1. A húgod a törltesztés fejében megengedte, hoyg ott lakjatok - azaz a törlesztés volt a bérleti díj.


2. A felújításra senki nem kért téged, ez önkéntes dolog volt a részedröl.


3. Most szeretnéd a házat - akkor meg jogos, hogy kifizeted a felét. A húgod meg így is rendes, mert az eredeti ár és nem a mostani felét kéri.

2017. jan. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Jogos sőt még így is rendes a hugod. Az 1 milliót neki add és ne a szülőnek. Ezt most papírozzátok le ügyvéddel mert ha a hugodé a ház és nincs lepapírozva hogy neked adja akkor egy pár év múlva ha olyanja van akkor ki is dobhat. Ezt már az elején lekelett volna papírozni. Egyébként rendes a hugod :)
2017. jan. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen rosszul latod. Az a hugod haza, nem a tied. Amit 3 ev alatt fizettel, az volt a berleti dij.


Ha akarod, megveheted a hugodtol a hazat, a vetelarban meg kell egyezni. Te nem a hugod "reszet" adnad oda, hanem megvenned a hugodtol a jogos tulajdonat!


Jelenleg eppen azon vagy, hogy elvedd a testveredtol ami az ove.

2017. jan. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazuk van a szülőknek, a húgodnak jár az a pénz. Sőt, mivel teljes egészében a húgod örökölt, ha jól értem, ezért nemhogy a felét, hanem az egészet kellene kifizetned a becsértéknek, hiszen nem csak a saját részéből kell kivásárolnod, mint közös öröklésként lett volna... És az a családi jófejség része, hogy az eredeti becsérték alapján számol a család, az meg még inkább, hogy csak a fele összeget kérnék el (gondolom, a jelzálogra való tekintettel).


Szóval mind jogilag, mind emberileg kifogásolhatatlan a jelenlegi helyzet.

2017. jan. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha számolunk egy kicsit:

800 ezer Ft jelzálogot kifizettetek.

1 milliót kifizettek a húgodnak.

1,8-ért jutottál hozzá egy 2 millió Ft becsült értékű ingatlanhoz, miközben benne is laktál.


Emberileg... az a kérdés, milyen anyagi helyzetben van a húgod. Ha szüksége van a pénzre ahhoz, hogy beindítsa a saját életét, akkor azt mondanám, igen, de nagyon sok minden függ a hangnemtől.

2017. jan. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A ház akkori értéke szerepel a hagyatéki végzésben, nincs se alá-, se fölébecsülve. Az, hogy a hiteltörlesztés az albérleti díj volt, jogos, kb. havi 20 ezernek felel meg. Amit értéknövelő - tehát nem csak állagmegőrző! - beruházásként ráköltöttetek, azt viszont visszakövetelhetitek, ha nem tudtok megegyezni.

Ha nagykorú a húgod, vele beszéljétek meg, mi legyen, ne anyádékkal. A ráköltött összegtől függően én is jogosnak tartanék még némi kompenzációt, emberileg is.

2017. jan. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!