Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg? Lakásvásárlás

Hogyan győzzem meg? Lakásvásárlás

Figyelt kérdés
20 vagyok, megyeszékhely. Anyummal élünk, két 70 nm-es lakása van, az egyikben nehéz helyzetű alberlok laknak. Rá akarom venni, hogy a másikat adja el, es vegyen egy kis 35 nmest, amit be is tudnék rendezni, és eléldegélhetnék benne. A különbözet majdnem 50% azzal meg azt csinálhatna amit szeretne raadasul ez a pici is az ø nevén lenne. Ráadásul az egyetem mellett van a lakás, ahova járok es ha mar nem leszek itt akkor megint kiadhatja. De egyszerűen nem tud döntést hozni. Nem keres rosszul, de nagyon nem hajlandó rá, olyanokkal jön hogy "nagyobb lakást nem cserélünk kisebbre" meg hogy "nem tudom ez miért lenne jo?". En legszívesebben most elköltöznék, de itt annyira magasak a bérleti díjak, hogy éhen halnék. Ráadásul ezt a második lakást akkor kapta, amikor elváltak a szüleim. En mar többször felajanlottam hogy mindenben segítek ennek a családnak hogy ne legyen rossz (koltoztetes, festés, kaució mindenképp visszajár stb.) de ezt egyszerűen nem hajlandó felfogni. Mindig azt mondja, hogy "még gondolkozom" de szerintem azt várja, hogy leszálljak a témáról. Inkabb venne fel kölcsönt, minthogy "lecserélje". Bármilyen érvet hozok fel, teljesen érdektelen reakciója van. Egyszerűen fogalmam sincs mar. Mit javasoltok?

2017. febr. 6. 23:37
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Voltam hasonló helyzetben, csak családi ház volt a tét. Én válaszul azt kaptam, amíg az övéké a pénz, nincs beleszólásom mit csinálunk egy házzal. Végülis igazuk van, nem az én pénzem.
2017. febr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
78%

"majdnem 50% azzal meg azt csinálhatna amit szeretne raadasul ez a pici is az ø nevén lenne. "


Milyen jó, hogy kiosztod, anyád mit csináljon a saját tulajdonával :) És a majdnem 50%-ból vegyen magának egy 30 nm-es lyukat?

Ész megáll! El akarod adatni anyád lakását? Vicces :)

2017. febr. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
# nem érted. A második lakásban alberlok laknak azt lenne logikus eladni főleg hogy itt a környéken ket nap alatt visznek 40 milliós lakásokat es igen, nem fogok havonta 70ezret kifizetni 35 négyzetméterre a helyi lakásmaffiának. Ő meg ott marad az első 70 négyzetméteren es mindenki boldog.
2017. febr. 7. 00:08
 4/40 anonim ***** válasza:
59%
Még nagyon gyerek gondolkodásod van ehhez
2017. febr. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
85%

Anyád jól csinálja, az a ház a vésztartaléka. Bármi történhet, amikor szüksége lesz rá.

Ha nincs pénzed, ne költözz el. Majd ha dolgozni fogsz, akkor lesz.

2017. febr. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

4# ezt miből gondolod? Hetek óta ezen jár az eszem hogy mit lehetne csinálni. De reménytelennek tűnik.


Az apám ráadásul 300 négyzetméteren él egyedül és egy gyufára nem hajlandó pénzt adni ha kérnék tőle.


Nem értem egyszerűen ugy tűnik itt a családban bevett szokás a "van két lakásom/házam de a gyerekemmel aki ráadásul lassan felnőtt nem tudok leülni beszélni" stílus :/

2017. febr. 7. 00:18
 7/40 anonim ***** válasza:
94%
Szólj apádnak, hogy adjon neked is egy lakást, ne anyád tulajdonával akarj gazdálkodni. Egyébként a kiadott lakásból van jövedelem, ha eladja, te meg évekre beköltözöl a kicsibe, abból nincs. Arról nem beszélve, hogy ha jól értem, ugyanabban a városban jársz egyetemre, ahol anyáddal laktok, tulajdonképpen miért is kell neked egy család kiköltöztetése árán külön kégli, 20 évesen? Nem fértek el ketten 70 négyzetméteren?
2017. febr. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
5# de ha gáz van, akkor vissza költözök hozza (nem vagyunk egyáltalán rosszban csak nem lehet vele komolyabban beszélni) es kiadhatja azt is ugyanúgy mint most a nagyot ráadásul ugyanannyiért. Nem gondolkozik rosszul csak nagyon rugalmatlan. Es nem érti hogy mit szeretnék.
2017. febr. 7. 00:20
 9/40 anonim ***** válasza:
93%

"Es nem érti hogy mit szeretnék."

De, érti.

És miért rugalmatlan az, aki nem akar eladni egy házat?

80 nm-en bőven elfértek ketten, anélkül, hogy egymás hátsójában legyetek.

2017. febr. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
7# apám se lakásmilliomos csak ugy képzelte hogy majd a család abban fog élni e most meg mar gondolom nem akar változtatni ezen 50 évesen. Amit megértek de korábban kellett volna gondolkozni.
2017. febr. 7. 00:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!