Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbuktam mint anya, mint...

Megbuktam mint anya, mint feleség?

Figyelt kérdés

Muszáj kiírnom magamból, mert kuss a nevem. Talán megoldást is kaphatok.

Férjem és én több, mint 5 éves közös multtal rendelkezünk. Akkoriban ismerkedtünk meg, mikor a fia született.

Szép szerelem a miénk, jó társak, barátok, testvérek vagyunk egymásnak. Az elejétől ismerem a fiát, imádtam őket. Vártam az újabb találkozókat, rengeteget játszottunk a kicsivel. Aztán, ahogy idősödött, úgy kezdte átvenni anyja idióta stílusát. Az anyukája alig foglalkozik vele. Most 5 éves már elmúlt. Már egy helyen lakunk férjemmel, apás hétvégén mindig itt van a gyerek is. És bennem egyre nagyobb és nagyobb a feszültség. Főleg most, hogy én is várandós vagyok.

Az el van várva tőlem, hogy enni adjak a gyereknek, míg apa alszik, meg foglalkozzak én vele addig. De persze, hát nem nézhetem semmibe, csak egy gyerek.... De az, hogy amikor elgurul a bogyó a gyereknél, és visszafelesel nekem, eszek és azt ne egyem meg mert az az övé, takarodj haza, ebben az ágyban nem alhatsz, mert ez apáé.... Dobálja szét a legókat, amit nekem kell utána összeszednem. Rászólok, flegmázik, vállát rángatva csapkodja az üveg ajtót, mégjobban dobálózik. Apa nem szól semmit, csak mikor már én is csapkodni kezdek. Olyankor egyből: a csapkodással mész valamire? Hát nem, de akkor neveld te, a te fiad,szóljál rá, mert engem rugdos, csíp, harab, megkérem, hogy ne bántsa a babát és csakazért is....

Konkrétan én ne próbáljam nevelni, de tűrjem el, hogy itt van 2 hetente. Soha nem ártottam neki, boltból mindig hoztam neki egy kis ezt, egy kis azt. Leültem vele játszani, elmentem vele a játszótérre, és mégis így bánik velem....

Mit tegyek? Nem tudok minden ilyen hétvégére programot kitalálni, nem aludhatok ezért.másért. Párommal beszélni erről lehetetlen. Mindig megígéri h jobban odafigyel, amit mondok, és következő alkalomnál kezdődik előlről az egész. Alapjáraton nem szoktunk veszekedni, de mikor ezek a hétvégék vannak, mindig összeveszünk....

Próbáltam ajánlani neki, hogy csak szombat vasárnap legyen itt, és mikor szabadideje van, menjen el érte oviba, de az nem jó.... Bármit.mondok az nem jó... Ne kérjek már ilyet, hogy ne hozza el....

Akkor.mit csináljak? Alkalomról alkalomra gyűlölöm meg a gyereket, és lassan lassan már az egész a kapcsolatunkra is teljesen rámegy....

Egyenlőre én ezért nem szeretnék elválni, de nem lesz más választásom? Egyedül maradok a saját gyerkőcömmel?

Olyan szépen indult, annyira aranyos kissrác volt... Mostmeg süt belőle a gonoszság velem szemben.

Azt nem gondolnám, hogy az anyja uszítja, deaz is benne van sajnos a kalapban.

Mit tehetnék? Mit? Nagyon türelmes ember vagyok, de ezt már nem bírom így sokáig... Már kezdem bánni, hogy akkor belementem egy olyan kapcsolatba, ahol már volt egy gyerek...

De hát olyan jól indul a 3-unk kapcsolata... ki a fene gondolta, hogy így fog alakulni? :/

Nem értem... :( És nem tudom mi lenne a helyes lépés.

Próbáltam a gyereknek is elmagyarázniy hogy nem jó, amit csinál, de lesem szarta.... Annál inkább csinálja.


2017. febr. 10. 17:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Nem te buktál meg, hanem a férjed. Ezek után ultimátum: vagy összeszedi magát és a ti szabályaitokhoz szoktatja az 5 évesét, vagy hamarosan két helyre is utalhatja a gyerektartást. Felelőtlen hülye férfi!
2017. febr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%

Ki milyet szakít, olyat szagol.

Összejöttél egy pasival, akinek épp csak hogy megszületett a gyereke, de már ott is hagyta a feleségét/nőjét, és hátra se nézve belevetette magát egy új kapcsolatba.

Most meg ülsz a se.ggeden, és csodálkozol, hogy hogy lehet, hogy egyébként nem jó apa, a gyerekét neked passzolja le, nevelni nem tudja és nem akarja, te meg rá se szólhatsz. Nahát, micsoda meglepetés...


Azt is most elárulom neked, hogy később ne érjen meglepetésként, hogy a közös gyerekkel is pont ennyit fog foglalkozni: semmit. Te vagy az anyja, te megoldod, őt meg ne terheld le ezzel.


Azt meg neked kell eldönteni, hogy ezt így elfogadod-e, vagy pedig fogod magad, és elválsz.


Legközelebb meg időben megnézed, hogy kivel állsz össze, és hanyagolod az ilyen pasikat, akik nővel ismerkednek meg, miközben gyerekük születik egy másik nőtől...


A kisgyereket meg neveld meg, volt rá öt éved, hogy összebarátkozz vele, és kivívd a tiszteletet, ha nem sikerült, akkor arról nem a gyerek tehet, az a nagy helyzet. Hanem ti hárman: te, a pasid, és a gyerek anyja, akik nevelitek.

2017. febr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
85%
En hogyha nem csinalna ez ellen semmit, elhagynam. Egy ferfi figyel a no igenyeire. Mondjuk a kisfiu csak 5 eves, nem tehet errol de megnevelbu megkene.
2017. febr. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Ők az elején a nő miatt mentek szét... Talált mást és azóta már 3 pasin van túl....

Eddig működött a 3-unk kapcsolata.... Ezért nem értem, mi történt....

2017. febr. 10. 17:56
 5/32 anonim ***** válasza:
58%
Nem, mint nő buktál meg. "Szép szerelem" egy gyermekágyas nő párjával? Úgy kell neked.
2017. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Mint írtam már, mi akkor ismertük meg egymást, mikor a nő lekoccolt, gyerekkel a hasában... és a gyerek már megszületett, akkor jöttünk össze....

Férjem nem egy nőcsábász.... A nevelésről meg hát... foglalkozik ő is a gyerekkel, de már ebben a nehéz viselkedéses helyzetben mások a meglátásaink... Szerinte hagyni kell, szerintem meg nem...

2017. febr. 10. 18:05
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Minden válaszban van némi igazság. Pl. eddig odafigyelt a gyerekére, nevelte? Ha ige, akkor miért változott meg? Ha eddig se törődött vele, akkor miért vállaltál vele közös gyereket?

Vagy elválsz, vagy beletörődsz, hogy egyre rosszabb lesz, vagy hétvégente majd a saját gyerekeddel összecuccolsz és elmentek a szüleidhez, barátaidhoz, vagy megtiltod neki, hogy a közös otthonotokban legyen a láthatás.

2017. febr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
6%

"Soha nem ártottam neki,"

Ja persze. Szétszedted a családját, szerető voltál. Ezt nem is írtad le, mert még magadnak sem szívesen vallod be. Pont azt kaptad, amit megérdemeltél, már bocs. Csak hát a gyereked életével szórakoztál felelőtlenül.

2017. febr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
48%

"Mint írtam már, mi akkor ismertük meg egymást, mikor a nő lekoccolt, gyerekkel a hasában.."

Ugyan mi késztet egy várandós nőt a "lekoccolásra"? Volt ott valami, amit vagy te sem tudsz, vagy elhallgatsz. Az is nagy szerelemnek indult, még gyereket is vállaltak, aztán nézd mi lett belőle. Nem kizárt, hogy az a nő is ezt a tutyimutyi, nemtörődöm oldalát látta és unta meg a párodnak, akkor viszont okosabb nálad, ő időben lépett, még e csak pocsékolod az éveidet a semmire.

2017. febr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
29%
Még nekiállsz megmagyarázni, hogy a nő lépett le. Persze, mert 7-8-9 hónaposan nagy pocakkal, meg szülés után kitágult p.. mindenkinek a pasizáson jár az esze. Jobb mesét találj ki.
2017. febr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!