Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet valaki 27 évesen pályake...

Lehet valaki 27 évesen pályakezdő?

Figyelt kérdés
Az érettségi után nem vettek fel. Egy évet otthon ültem, mert semmi munka nem akadt, majd kimentem külföldre takarítani,aztán hazajöttem. Igy 23 évesen kezdtem el a főiskolát. Intenzíven tanultam jó jegyeket kaptam mindenből, de most kicsit félek, hogy sokan furcsállni fogják a koromat. Ti mit gondoltok?
2010. máj. 8. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Azok lapján, amit leírtál, nem egyértelmű? Igen, és pont így.
2010. máj. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy egyedül. No para!!!
2010. máj. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt kezdesz az életeddel,amit Te akarsz,és nem az számít,hogy mások mit gondolnak Rólad.Mindenki akkor fejezi be a felsőfokú tanulmányait,maikor tudja,és akkor kezdi el,amikor lehetősége nyílik rá.Ehhez senkinek semmi köze.
2010. máj. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Első meg gyökér.
2010. máj. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
Miért is, Te ág? :)
2010. máj. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Nyugi, én 26 vagyok és még csak idén diplomázok. :)
2010. máj. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 évesen kezdtem az egyetemet (igaz, 19 évesen dolgoztam, de hát az teljesen más volt), és könnyen megeshet, hogy a 28-at is betöltöm, mire végzek (az alapképzéssel), mert közben ősszel elkezdek mégegy szakot, ami 6+1 féléves, illetve amit tavaly ősszel kezdtem az 6 féléves.

Nem olyan ritka dolog ez.

Amúgy hova jársz?

2010. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Én is kései pályakezdő voltam, sokáig keresgéltem, mit is akarok csinálni. A főiskolát én is 27 évesen fejeztem be, de nagy mázlim, hogy sokkal fiatalabbnak látszom a koromnál. Az első munkahelyemre egy főiskolai tanárom ajánlott, senki sem kérdezte a koromat, csak adták a papírokat, hogy töltsem ki. Én meg beírtam.

A második munkahelyemen "lebuktam", mert úgy akartak alkalmazni, hogy pályakezdői támogatással vesznek fel, de három hónappal elmúltam 30, így nem kaphatták meg utánam a pénzt. Akkor már megvolt a szerződésem, és leelenőrizték, kisült, hogy tényleg annyi vagyok. A főnököm azt mondta, az ő hibája, meg kellett volna nézni a koromat, de álmában sem gondolta volna, hogy elmúltam már 30. Mégis alkalmaztak.

Ha munkát akarsz, amíg nem kérdik, nem kell hencegni, hogy pályakezdő vagy. Ha rájönnek, majd eldöntik, mit is akarnak, a többi ember véleményével meg nem kell törődni. AZ életrajzban hangsúlyozd az emberi alkalmasságodat, írd le a tapasztalatságodat, hogy lássák, jól el tudod látni a feladatot. Személyes interjún pedig mondd, hogy számos gyakorlatot szereztél már, csak munkahelyed nem volt még. (Én tanár vagyok, azt mondtam, iskolában voltam fizetés nélkül, lelkesedésből gyakornok, oviban is, és babysitterként is dolgoztam. Ez részben igaz is. Suliban meg oviban is egy-egy hónapig voltam, babysitter pedig tényleg voltam.)

2010. máj. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem 27 eves nem oreg a kezdeshez. En is keson kezdtem. 25 eves koromig nem dolgoztam, pedig az egyetemet egybol gimi utan kezdtem, csak babaval utana egybol otthon voltam. 25 eves korom utan 2 evig dolgoztam, aztan ujra babat szultem es most ott tartok, hogy valoszinuleg 30 evesen megyek vissza dolgozni es lesz osszesen 2 ev tenyleges munka tapasztalatom. De legalabb mar nem lesz tobb megszakitas. Neked sem, ha ezeken tul leszel...mindenkinek van megszakitas a karrierjeben foleg ha no.
2010. máj. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az utolsóval egyetértek, én pl. azért csak 22 évesen kezdtem az egyetemet (többek közt, mert nem csak ez volt az oka), mert 20 éves voltam, amikor megszületett a kisfiam. Így viszont örülök annak, hogy amíg pici, addig nem dolgozom, hanem egyetemre járok, ahol azért olyan nagyon nem vészes, ha a sorozatos bölcsis megbetedések miatt az ember hiányzik. Úgy értem, nincs aki számonkérje, hogy már megint táppénz, meg hasonlók. Mire ténylegesen elkezdek állást keresni, addigra már 7-8 éves gyerekem lesz, iskolás lesz, és azért szerintem úgy már más, mint egy kétéves, épp hogy közösségbe szoktatott gyerek mellől dolgozni járni. Addig is suli mellett, meg nyáron is próbálom gyűjteni a munkatapasztalatokat, mert azért az nagyon sokat számít szerintem.
2010. máj. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!