Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő munkanélküliként...

Pályakezdő munkanélküliként jár valamilyen juttatás?

Figyelt kérdés

4 hónapja próbálkozom álláskereséssel,eddig sikertelenül. (Most is önéletrajzokat küldözgetek szét mindenfelé.) Érdekelne,hogy jár-e valamilyen juttatás,mert felháborítónak tartom,hogy minden hónapban mínuszban vagyok,és egy Ft bevételem sincs,pedig foggal-körömmel kapaszkodok felfelé,hátha sikerülne már valami. (Tényleg nem azért írom,de minden lehetséges álláskeresési formát megpróbáltam már.) Mire bejutok a városba állásinterjúra 1000Ft-ot fizetek utazási költségként.

Valaki esetleg meg tudná írni biztosan,hogy jár-e valami vagy abszolút nem kapnak semmit a hozzám hasonló pályakezdők?

Felemás információkat hallok innen-onnan,hétfőn kell mennem a Munkaügyibe,de addig szeretnék megtudni erről pár dolgot.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is!


2011. okt. 19. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem jár.

Akkor kapnál álláskeresésit, ha lenne az elmúlt 5 évben legalább 360 munkaviszonyos napod.

BPJre akkor lennél jogosult, ha lejárt volna az álláskeresési ellátásod, vagy legalább 1 éve regisztrált álláskereső lennél.

Egyes munkaügyi központok az álláskeresés utazási költségét utólag megtérítik neked (nálunk pl. nem)

2011. okt. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!


El kell, hogy keserítselek, semmilyen támogatás nem jár, és még ha eddig nem tudtad, akkor a tb-det is neked kell fizetned, havonta 5100 ft-ot kell csekken feladnod. Én tavaly augusztus óta vagyok munkanélküli, szintén pályakezdő, sajnos diplomával nem kellek sehova, mert többet kellene fizetni.Vannak olyan helyek ahol konkrétan a diploma miatt nem alkalmaznak (pedig törvényileg szerintem iskolában tanári diplomával lehet tanítani), de amikor megtudták, hogy van végzettségem, azt mondták köszönik szépen, de akkor inkább felvesz egy képesítés nélkülit és őneki nem kell annyit fizetni mint nekem. A másik, a legtöbb helyen valaki ismerős ismerősének kell lenni, hogy érvényesülni tudjak. Volt hogy az utolsó körben már csak ketten voltunk és a dupla annyi idős hölgyet vették fel, mert a férje ismer egy befolyásos emberkét, és nem számított, hogy a nőt eddig minden munkahelyéről (3évente) úgy rúgták ki, mert alkalmatlannak találták.Sajnos ez van!!!!!!!

Esetleg (szorítok, hogy előbb találj munkát)ha már meglesz az 1 éves regisztrációd a munkaügyiben, akkor kérhetsz az önkormányzattól szociális támogatást, ami havonta 28500 ft, DE ezért cserébe ha kiközvetítenek közmunkára, akkor köteles vagy elfogadni bármi legyen is, mert ha nem, akkor a támogatást megvonják és azt hiszem a munkaügyiből is törölnek együttműködés hiányára hivatkozva.

2011. okt. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem is számítottam egyébként semmi jóra... :-) Végülis akik nem csinálnak semmit,azok kapnak segélyt. Akik meg próbálkoznak,nekik nem jár semmi. Hát igen,sajnos ez van.

Nekem érettségim van és egy OKJ-s szakmám. Mindenki kérdezi,hogy nem akarok-e menni egyetemre? De tudom,hogy a diplomások sem tudnak elhelyezkedni. :-( Mindenhol a szakmai gyakorlatot kérik. Ahová behívtak,ott nem akartak bejelenteni,vagy nem lett volna bérlettámogatás-tehát alig hoztam volna haza pár ezer Ft-ot.(Havi 20.000 lenne a bérlet) Nem azért,hogy annyira válogatok,de egy bejelentett törvényes munkát szeretnék,ami már lassan mindegy is,hogy mi lenne.

Tudom,hogy a TB-t is magamnak kell fizetni,de úgy tudom,hogy a legutóbbi iskola, a végzés után fél évig még fizeti. De azért köszönöm az infot,és neked is sok sikert! :-)

2011. okt. 19. 12:30
 4/4 anonim ***** válasza:

A TBd a diákigazolványra való jogosultságod +45 napig rendezve van, azaz december 15-ig (ha most fejezted be a sulit nappalin) (a tanulói/hallgatói jogviszonyod alatt sem az iskola fizette, hanem törvény alapján jogosult voltál az eü. ellátásokra, mint pl a nyugdíjasok, kiskorúak, GyESen lévők)

Ha szociális és vagyoni szempontból rászorultnak minősülsz, akkor kérelmedre a helyi önkormányzat rendezi a TBd. Ha már elmúltál 20 éves és nem tanulsz, a szüleid jövedelme nem számít akkor sem, ha együtt laksz velük (szociális törvény 4. § (1) db)pont)

Az önkormányzati szociális támogatás (év elején BPJ, most keresetpótló juttatás) jövőre valószínűleg kevesebb lesz: [link]

2011. okt. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!