Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezésnél ítélheti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezésnél ítélheti e az apának a felügyeleti jogot a Bíróság? Mi alapján kaphatná meg ezt az apa? Ellenem milyen érvekkel léphetne fel, milyen döntési lehetőségek közül választhatunk? Eddig nincs hivatalos papír semmiről.

Figyelt kérdés
8 év együttélés után másfél éve különváltak útjaink a volt párommal, van egy most három éves fiúnk. Én elköltöztem az új páromhoz 25 km-el arrébb az eddigi közös albérletből. A gyerek nálam van hét közben, péntek délutántól vasárnap estig az apja viszi el minden hétvégén. A vitáink ennyi idő után is igen gyakoriak, a korábbi sérelmek miatt. A gyermek az új tartózkodási helyünkön lett beíratva óvodába, a tartózkodási hely megváltoztatását egyedül, az apja nélkül intéztem és írtam alá miután szóban erre engedélyt kaptam az apától. A számomra most már igen bosszantó viták miatt szeretnék hivatalosan is döntést kérni az erre jogosult szervektől a gyermekkel kapcsolatban ( Bíróság, Gyámügy). Apa igencsak szeret a pohár fenekére nézni, ebből adódóan volt annó is a vitáink 70 %-a. A maradék 30 % pedig abból hogy a népes baráti társasága a gyermek születése után is úgy járt fel a közös otthonunkba mintha a sajátjuk lett volna. Ettek, ittak, persze hozni nem hoztak soha semmit. Apa fizetése a mai napig hol van hol nincs stádiumban volt-van, a főnök kedvétől függően vagy megkapja a fizetését vagy nem. Jelenleg ebből albérletet és egy 15 literes fogyasztású autót próbál fenntartani. Bejelentve nincs tudomásom szerint, de ha be is van pár 10 ezer forintra max. A gyermek gyakran a szombati napokat az apai nagyszülőknél tölti, ahol a lakásban dohányoznak, a gyerek "tiszta" ruhái is dohányfüstösen kerülnek vissza vasárnap. Az alkohol is mindennapos, értem itt az esti söriszogatást. Apa magát is kölcsönökből, igen nehezen tartja fenn, ennek minden adandó alkalommal hangot is ad és engem hibáztat, sok a tartozása. Biztosítási csalás miatt 4 év felfüggesztett börtönbüntetést kapott, ami már letelt. Mindemellett nagyon szereti a fiát és ragaszkodik hozzá. Ami ellem hozható fel: Nincs előttem példamutató családkép, nevelési elv, folyamat, aminek hiányában nehezen boldogulok, értem itt azt hogy logopédushoz járunk a gyermek elmaradott beszédfejlődése miatt (korához képest csak szavakkal kommunikál nem mondatokban), a szobatisztaságot éjszakára még nem sikerült bevezetni, öltözni csak a segítségemmel tud, a fogát én mosom, a cipőjét én adom rá, szóval az önállóságra nehezen szokunk (ezeket az óvónő mondta mint hiányosságokat a gyermekkel kapcsolatban). Én a Honvédelmi Minisztérium alá tartozó Hadtörténeti Múzeumban dolgozom mint közalkalmazott pénztáros,4 órás munkaidőben. A bejelentésem, a fizetésem, minden juttatásom az államtól kapom, tehát minden a törvénynek megfelelő, hivatalos és ami a legfontosabb hosszútávú és bombabiztos. Az új párom a gyermeket elfogadta, szereti, de nem akarja az apai szerepet elvenni a vér szerinti apától. A lakás, az autó saját tulajdon, nincs tartozása, hitele. Jól fizető, bejelentett állása van. Szerető, gondos, feddhetetlen előéletű ember, nem jár el, nem iszik, nem dohányzik, mi vagyunk az elsők számára. Véleményem szerint ezek az információk szükségesek a válaszhoz.
2015. szept. 25. 18:59
 1/6 anonim válasza:
34%
Kérdés, hogy mennyi vaj van a te fejeden és ezekről tud e az apa. Velem szemben esélyed sem lenne.
2015. szept. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd ezt bővebben? Csak hogy tudjam milyen esetleges támadásokra számíthatok.
2015. szept. 25. 19:05
 3/6 anonim ***** válasza:
A bíróság a gyermek érdekeit nézi. Ha nálatok harmonikusan él, megkap mindent, és emellett nem akadályozod az apa láthatását, akkor nem kell aggódnod amiatt, hogy elveszik tőled.
2015. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha az apának nincs bejelentet munkája fizetése nyilván nem kaphatja meg a gyereket, az alkoholizmus is könyen bizonyitható
2015. szept. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem aggódnék. Egyszer az apa már rábólintott, hogy a gyerek életvitelszerűen veled él, és óvodába is ott jár. A bíróság nem fogja kiemelni a környezetéből, hisz így is épp elég sérült lelkileg a gyerek, egy újabb beilleszkedési procedúra csak még jobban hátráltatná a fejlődésben. Biztos, szerető környezetben fog csak tudni annyira felszabadulni, hogy a beszéde és az önállósága is fejlődhessen.

Ha ide-oda teszik, az nem segít.

Nem tudjátok ezt előre megbeszélni, hogy ne a bíróságon legyen ebből elmélkedés, hogy mi legyen?


Én elvált vagyok, a lányom 1 éves volt, mikor váltunk. Közös megegyezéssel váltunk, a papírokat már akkor aláírattam vele, mikor elvitte a dolgait. Neki is természetes volt, hogy a lányunk velem marad, így az is aláírta. Könnyű válásunk volt, mert mindent előre tisztáztuk, a bírónő jóhiszeműen még össze akart minket újra boronálni, apuka is adta az ártatlant hogy kibékülne, mikor mondtam, hogy a barátnőd ehhez mit szólna? A bírónőnek vörös volt a feje:D Na utána nem volt több kérdése. Sok sikert és sok nyugalmat kívánok nektek!

2015. szept. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nálad marad, minden rendben lesz. Teljesen nyugodt lehetsz a leirtak után.
2015. szept. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!