Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is úgy van, hogy aki...

Nálatok is úgy van, hogy aki a kevesebb pénzt keresi az végzi az összes házimunkát?

Figyelt kérdés

2017. febr. 21. 14:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Nem értem, hogy állna összefüggésben a kettő. Attól, hogy valaki kevesebb pénzt keres, még általában ugyanannyit van a munkahelyén, mint az, aki többet. Miért kéne egyvalakinek csinálni az összes házimunkát azért, mert pár ezer vagy tízezer forinttal kevesebbet keres? Ketten élünk a házban, mindkettőnkre vonatkozik a házimunka.
2017. febr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

Nem, hanem az, aki kevesebbet dolgozik.


Lehet, hogy én gyárban csak 120-at keresek, a párom meg 400-at mérnökként, de ha én este hétre érek haza minden hétköznap ő meg négykor már itthon van, akkor nyilván nem én fogok nekiállni gürizni. vagy játszhatunk ilyet, de akkor semmi közös időnk nem lesz.

2017. febr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ahol ez ebben a formában felmerül, elég nagy gáz van a kapcsolatban.
2017. febr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%

Nem. Ezt a beteg logikát követve annak kellene valamivel többet végeznie, aki kevesebbet keres.


Ha az élet közös, a házimunka is közös. Aki nem így látja, az tohonya.

2017. febr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
34%
Inkább én csinálok mindent. Próbáltam rávenni takarítani mosni stb... de csak gond lett belőle. Megkarcolt dolgokat meg majdnem egy óra alatt teregetett ki úgyhogy inkább én átvállaltam. Meg szeretem is a házimunkát. Ma már ebből sincs veszekedés.
2017. febr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

Nem, mert társat keresek a másikban, nem alám/fölém rendelt cselédet vagy 'dominát' :)

Amit te írsz, az a társas magány egyik változata. Ahol a szolga esetleg ráébred, hogyha ennyire meg tud küzdeni mindennel, arra a lusta nem a társára nincs szüksége.

2017. febr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
97%

ez nem pénz kérdése,hanem inkább idő..

én végzek előbb,ezért én csinálom a több házimunkát-de pl. hétvégén jobban besegít..-ha szükség van rá

2017. febr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
Hatos, egyetértek. Nálunk az végzi el, aki előbb hazaér, illetve vannak dolgok, amit egyikünk szeret csinálni vagy tudja jól csinálni, és ha mindketten otthon vagyunk, ez alapján kerül elvégzésre a munka. Én nem bírom elviselni a koszos edényeket, úgyhogy mosogatok, porszívózok, rendet rakok, de párom dobja be a mosógépbe a ruhákat és a vasalást is ő végzi. A főzés közös. Szerintem ez értelmes emberek között megbeszélés kérdése, nem pedig méricskélésé.
2017. febr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Az, aki többet van otthon. Egyébként nálunk kb. úgy néz ki, hogy nő: házimunka, férfi: kert, ház körüli munkák, ügyintézés.
2017. febr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy van így. Ha a férjem( aki jobban keres) ér haza hamarabb,simán elindít egy mosogatást,vagy kitereget. Ha én,nem vagyok rest begyújtani a kazánba. Mikor ki veszi észre hamarabb a teendőt és ér haza hamarabb. Nekem 8,neki 9 órás állása van,és tiszteljük egymást és a másik erőfeszítését. Nagy románc lehet azoknál a pároknál,akik így gondolkodnak..
2017. febr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!